Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Hogy tudok...

Kedves anyukák! Hogy tudok ebben a zűrzavarban rendet tenni?

Figyelt kérdés

4 hónapos az igény szerint szoptatott babám. Napirendünk pedig nincs. Próbáltam esküszöm, de sem az alvása, sem a cicizesben nem tudok rendszert kialakítani. Figyelek a jelzéseire, és ha álmos elaltatom, ha éhes megszoptatom. Ennek eredményeként van hogy 2 óra eltelik két etetés között van hogy csak fel. Ezzel ugye nincs semmi gondom mert igény szerint cicizik, akkor kap, amikor csak kér. De nem tudok különbséget tenni "komfort szopi" és étkezés között. Mert amikor mellre teszem, mindig hallom hogy nyel és akkor is eszik ha két órája cicizett utoljára és akkor is mikor fél órája. Nem méregetem mennyit eszik.

Igazából ez most azért probléma, mert lassan szeretném kezdeni a hozzá táplálást és két étkezés között ajánlják, délelőtti órákban. És itt a baj. Nem tudom mikor van ez a bizonyos "étkezés..." Van hogy egy nap 8-10x cicizik...

A másik hogy még mindig csak egy órát tud fent lenni, ami csak szerintem fura egy ennyi idős babának? Vagy ez teljesen normális?

Nyugodtan oltogassatok halálra, muszáj ezt kiirnom magamból ha választ is kapok rendesen örülni is fogok nagyon. De én már tényleg nem tudom mi van. Ilyen rendszertelen napok mellett hogy kezdjem majd el a hozzátáplálást? Vagy csak én parázok mindent túl?

Lehet hogy mire fél éves lesz fenekestül felfordul a napirendünk és beáll valami rendszer?! Bár ez csak reménykedés...

Van/ volt valaki hasonló cipőben? Van valami instant megoldás az én kis problémáimra? Köszönöm előre is annak aki válaszol. Szép napot mindenkinek!



2019. márc. 25. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
A kisfiam is igény szerint szopizott 22 hónapos koráig. Én úgy csináltam hogy a fürdés az mindig fix volt. Utána mikor elkezdtük a hozzá táplálást mindig olyan 10-11 között mikor ébren volt akkor kóstoltattam vele az aktuális nyamit csak pár kanálnyit utána pedig cicizett. Utána szép lassan ahogy nőtt először az ebéd lett kiváltva de utána ugyanúgy cicizett hiszen azon aludt el. Ha gondolod írj üzit nyugodtan
2019. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom, az én gyerekem is igény szerint szoptatott bolt, de egy hét után simán beállt magától a 3 óránkénti evésre.... Fel óránként szoptatni...Nem csodálom hogy nincs rendszer az életetekben.

Instant megoldás az lenne, ha leszoktatnád valamelyest magadról és kb azonos időben etetnéd.

2019. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a fél óra egy kicsit kevés, érdemes lenne - ha nem tetted - végigpróbálni előtte minden mást, figyelemelterelést. 4 hónaposan felesleges elkezdeni hozzátáplálni. Az evéseknek (indulj ki abból, hogy együtt fogtok enni vagy hogy 3 óránként vagy hogy mikor mennétek délelőtt sétálni... stb.), és az esti fürdésnek találj ki egy fix időpontot, közben attól még majd szophat mellette igény szerint. Instant megoldás meg általában nincs :)
2019. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na már kezd alakulni a dolog :) a szooitas nem változott de nem is baj. Ilyen ez az Iszsz :) 😏😏😏
2019. ápr. 1. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!