Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik szoptatna...

Azok az anyukák akik szoptatnak miért utálják azokat akik nem?

Figyelt kérdés
Teljes megvetést tapasztalok és nem értem miért.Tápszeres 5hós lányom egyszer sem volt eddig beteg,mosolygos nyugodt baba, úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írva,és imádjuk egymást,vagyis látom rajta,hogy szeret,pedig nem én vagyok a 2 lábon járó kaja. És szerintem kifejezetten jó,hogy nem kaja körül forognak a napjaink,hanem 4óránként megeszi a magáét és kész le van tudva. Egyeltalán nem sírós vagy "hisztis" cumi csak elalváshoz kell. Teljesen kiegyensúlyozott ,mégis a szoptatós anyukák úgy csinálnak mintha kínoznám a gyereket. Kicsit olyan mintha azért mert azt gondoljál,hogy így milyen könnyű nekem,mert más is meg tudja etetni és többször elmehetek otthonról,és nehogy már egy anyának magára is legyen ideje. Szóval olyan irigység félét érzek, de nem biztos,hogy az,mert közben annyira odavannak az anyatejért,meg a szoptatásért,hogy mégsem lehet irigység.Nekünk nagyon bejött a tápszeres táplálás,de eszem ágában sincs ócsárolni azt aki nem így csinálja.

2019. márc. 28. 07:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Az én babám is tápszeres, annyiból én is örülök, hogy “így alakult” mert bármikor mehetünk bárhova, nem kell kínos helyzetekbe kerülnöm, ha “jajj be mehetek valamelyik szobába szoptatni??” Vagy bevásárlóközpontban sem kell elvonulnom semmilyen szoptatós szobába, bármikor jöhetnek vendégek, nincs olyan h épp a nappali közepén levetkőzbe csüng rajtam a gyerek órák óta, vagy vonulok el, nekem éjszaka se nyűg felkelni tápszert készíteni. A másik pedig, hogy elkészítem az adagot, megeszi és alszik tovább. Nincs olyan h rajtam alszik el, vagy csak akkor nyugszik meg stb stb. Mindig hallom a szoptatós anyukáktól h órákat szoptatnak és h milyen nyűg, meg h csak a végén már jatsszik csak a gyerek a bimbóval :DDD én is az irígséget vettem észre, mert ők nem mozdulhatnak ki, akkor is kelni kell fejni, ha a gyerek éppen alszik.. ha mennek is valahova a gyerek nélkül, akkor előtte fejni kell, fagyasztani stb, szerintem már elegük van. az én babám 7hós, kezdetektől tápszeres és sohasem volt beteg :) szerintem már úgy ki vannak ezek fejlesztve h ugyanolyan egészséges, mint az anyatej. Egyébként azt én is szeretem h tud rá vigyázni bárki, amikor körmöshöz, fodrászhoz, vagy ügyeket intézni megyek :)
2019. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Nem azt akartam írni h ugyanolyan egészséges, hanem, hogy ugyanolyan laktató és szerintem több szükséges tápanyag van benne, mint az anyatejben :)
2019. márc. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem irigység. Mire volna irigy egy szoptatós anyuka egy tápszerrel táplálóra?

Engem egyáltalán nem érdekel, hogy mivel eteted a csecsemődet pl.

Azonban a baba természetes tápláléka alapból nem a tápszer, hanem az anyatej. Nem azért, mert a "vérmamik" így gondolják, hanem azért, mert olyan fontos tápanyagokat tartalmaz+ immunanyagokat, ami miatt fontos volna legalább valamennyi anyatejet kapnia egy kisbabának-természetesen ha van rá lehetőség. Aki nem tud szoptatni, nyilván az ő gyereke is fel fog nőni tápszeren. Ahogy a tied is jól van.

2019. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy vagyok vele, hogy a felnőtt tápláléka sem a csoki, a sok szenny amit megeszünk, mégis így történik..
2019. márc. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen nekem is nagyon jó,hogy ki tudok mozdulni (fodrász,körmös,barátnők stb),amúgy ilyen jól soha nem néztem ki mint most 😊 más is meg tudja etetni és nem látom rajta,hogy ez kicsit is rossz lenne neki. Én sem birnám,hogy minden nyekkre mellre teszem órakra. Az éjszakát átalussza az elejétől,én is nyugodtan alszom és tök jó napjaink vannak mert mindenki harmoniában van magával. Együtt is tök sok helyre megyünk és nincsenek kínos helyzetek.
2019. márc. 28. 07:35
 6/29 A kérdező kommentje:
A tápszer szerintem nem olyan mint a csoki a felnőztteknek..a csokiban nincs tápanyag a tapszerben meg igen.
2019. márc. 28. 07:37
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

A tapszer nem ordogtol valo ;)

Viszont az immunglobulinok nem talalhatok benne, nem jon letre maternalis immunitas, ezert.

Ennek kovetkezmenyet nem feltetlen most veszed eszre es semmi koze a mosolygashoz, szeretethez!


De te se nevezd "ket labon jaro kajanak" a szoptatos anyakat.

Ebbol ugy tunik, h te se szereted oket.

2019. márc. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Én szoptatok és képzeld el ugyan úgy elmegyek ha akarok. Még nem kell sehol nyilvános helyen félre vonulnom. Van lefekvés tej bőven. Úgyhogy megoldható. Az más kérdés hogy egy körmös kedvéért nem passzolnám le a fiam.

Szóval akkor miért is kéne irigynek lenni? Szerintem inkább ott a baj, hogy sokan nem arra gondolnak ilyenkor hogy nincs teje anyukának, hanem hogy nem akar szoptatni mert macerás. És mivel a tej jobb a picinek megvetik hogy kényelmi okból nem biztosítja neki.

2019. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

Én a szoptatós anyukákra irigykedem... :( imádtam szoptatni de 3 hónap után a tejem azt mondta "szevasz". Hetekig gyötörtem magam küzdöttem, hogy visszahozzam de nem sikerült.

Viszont én tápszeres anyukaként még sosem tapasztaltam megvetést. Sőt, nagyon is megértéssel találkozom. Mindenki azt mondja, "ó ne izgulj mások is felnőttek tápszeren", vagy "én is tápszeres voltam, sosem voltam beteg".

Sem a védőnőm, sem a gyerek orvosunk nem csinált ebből ügyet. Valójában még ők nyugtattak engem.

Sehonnan nem éreztem még megvetést pedig van jó néhány szoptatós anyuka ismerősöm.

2019. márc. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

Én szoptattam, nem irigykedtem a tápszeres anyukákra. Folyamatos fertőtlenítés, mosogtás, kevergetés, méricskélés mindig frissen! ez rá van írva.


Hatalmas macera szerintem és az íze pocsék az anyatejhez képest.


Engem egyedül az zavart, mikor újszülötteknél láttam a cicikereső mozdulatokat, fejrázást, és erre bumm, cumit kaptak helyette. Nem tetszik annyira ez a helyettesítősdi, ha nem muszáj, de én inkább sajnálom a tápszerezőket a macera miatt.


Az én gyerekem nem cumizott, de pl ivott cumisüvegből is tejet.


Én inkább a cumis gyerekek szüleire vagyok mérges, hogy benyomják a szájukba a cumit, mikor közölni próbál valamit a gyerekük..

2019. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!