Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik szoptatna...

Azok az anyukák akik szoptatnak miért utálják azokat akik nem?

Figyelt kérdés
Teljes megvetést tapasztalok és nem értem miért.Tápszeres 5hós lányom egyszer sem volt eddig beteg,mosolygos nyugodt baba, úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írva,és imádjuk egymást,vagyis látom rajta,hogy szeret,pedig nem én vagyok a 2 lábon járó kaja. És szerintem kifejezetten jó,hogy nem kaja körül forognak a napjaink,hanem 4óránként megeszi a magáét és kész le van tudva. Egyeltalán nem sírós vagy "hisztis" cumi csak elalváshoz kell. Teljesen kiegyensúlyozott ,mégis a szoptatós anyukák úgy csinálnak mintha kínoznám a gyereket. Kicsit olyan mintha azért mert azt gondoljál,hogy így milyen könnyű nekem,mert más is meg tudja etetni és többször elmehetek otthonról,és nehogy már egy anyának magára is legyen ideje. Szóval olyan irigység félét érzek, de nem biztos,hogy az,mert közben annyira odavannak az anyatejért,meg a szoptatásért,hogy mégsem lehet irigység.Nekünk nagyon bejött a tápszeres táplálás,de eszem ágában sincs ócsárolni azt aki nem így csinálja.

2019. márc. 28. 07:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egyszerűbb volt az élet, amíg szoptattam. 4 hónapig volt egy kicsi tejem, de tápszeres kiegészítést kellett adnom a babámnak. 1 hónapja az a kicsi is elapadt.


Nagyon megszenvedte a fiam. Most a foga is jön, nagyon nyűgös. Sokkal egyszerűbb lenne cicivel megnyugtatni.

Szopizás alatt én is tudtam pihenni.


Én nem utálok senkit, de szerintem a kisgyerekes anyukáknak sokkal kevesebbet kellene egymással foglalkozniuk.


Egyébként én is tápszeten nőttem fel és 34 év alatt kb. 5× voltam megfázva.

2019. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

1, nem irigykedek, mert en orulok, ha a baba jol erzi magat a cicin (nem orakat "csung" rajta, hanem amennyi szamara szukseges....


2, sok olyan dolgot tartalmaz, ami a tapszerben nincs, hiaba babaknak keszitik...benne van a neveben is "tapSZER".


3, kicsit se erdekel milyen ettol a babad, hidd el az enyem is pont ilyen anyatejesen es kepzeld... BARMIKOR ELTUDOK MENNI BARHOVA, mert feltalaltak a cumisuveget, amibol a mama vagy apukaja meg tudja etetni!


4, mondjuk szeremcsesek kize tartozom, mert nem kell allandoan tejet fejnem, max nagyon ritkan, de ha kellene se okozna gondot, mivel aki szul, az ne panaszkodjon olyenekre.


Ezt nem rad iranyuloan, serteskent irtam, sem megsertodesbol, de ez az altalanositas kiborit! Ez az egyetlen, ami most kiverte a biztositekot...

Mindenki mas, mashogy mukodik, kulonbozoek a babak! Ahogy latszik, nalad is mashogy mennek a dolgok, az hogy miert tapszeres a te dolgod, de altalanositani...nem kene kerdezo.

Egy szoptatos anyuka!

2019. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%
Hát, én elég sokaig szoptattam a gyerekemet, de marhára nem érdekelt, hogy a másik anyuka gyereke tápszert eszik vagy szopik. Utalni meg pláne nem utáltam senkit ilyen baromság miatt. Magánügy.
2019. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"2lábon járó kajának" az egyik barátnőm hívta magát,azért mertem leírni. Egyébkent én nem érzem lepasszolásnak ha

pár órát kettesben van az apukájával vagy a nagyszülőkkel.

2019. márc. 28. 08:32
 15/29 A kérdező kommentje:
Egyebként eleknte tenyleg macera a sok mosogatás,kevergetés amíg nem lesz napi rutin. És tényleg magánügy h ki hogyan mivel eteti a gyereként mégis a "szia" után az első kérdése mindenkinek,hogy "és szopik?" És ha mondom,hogy nem egyből eltűnik a mosoly az arcukról,mintha valami sz*r alak lennék emiatt 😑
2019. márc. 28. 08:45
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
Én szoptatok. Az első gyerekemet 1,5 évig és a kicsit is szoptatom mostmár 3 hónapja. A világ minden kincséért sem cserélném ezt az állapotot. Nem is értem, hogy lehet jobb a tápszer mint az anyatej. Semmiféle irigységet nem érzek, inkább sajnálom őket. De mindenki azt csinál amit akar, ezért nem lehet utalni valakit...
2019. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Tápszereztem, sose szólt be senki, az anyatej egészségesebb, de szerintem is baromi sok idő és fáradtság non-stop szoptatni, a tápszer kényelmesebb, amúgy ezt tudják a szoptatási tanácsadók, dokik is, nekem pont emiatt nem javasolták a szoptatást, mert nem voltam megfelelő fizikai állapotban egy nagyon nehéz terhesség után.
2019. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Első babám 5 hónapig szopizott, de 80%ban tápszeres volt. Måsodik baba full anyatejes. Igy hogy mindkettőben van talasztalatom azt mondom, igen tápszerrel könnyebb még a pancsolások ellére is, mert nem kellek az etetéshez. Ugyanakkor a szoptatás egy bensőséges kapcsolat, szeretem, ennek inkább "eszmei" értéke van.

Engem csak az háborit fel amikor az anyuka még terhesen eldönti hogy nem fog szoptatni, mert az macera, és mert nem akar lógó melleket. Tudom hogy saját joga dönteni, de szerintem egy anya HA TUDJA akkor szoptassa a gyermekét, legalább az elején. Önzőségnek és aljasságnak tartom egy tehetetlen újszülöttet szándékosan megfosztani attól amire szüksége lenne neki.

2019. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%
Mert ostobák, azért... Értelmes ember ebből nem csinal vallásháborút. (Egy szoptató anyuka)
2019. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

Én szoptatom a lányom, 4 hós most de nem utállak :D

Az ő igényei szerint de nem úgy hogy minden nyikkanására a mellemre tapasztom. Ha 2 óra múlva viszont éhes akkor megetetem. Soha nem "játszik" a cicivel nem is hagynám.... Evésre van. Bárhová elmegyünk, hát igen, autóban, szoptatós szobában ha kell megetetem. Ha elmegyünk valahová és sír a buszon pl.biztos nem csapom ki a cickót hogy szoptassak..van cumikája és meg tudja várni míg olyan helyre érünk. Mondjuk úgy is indulok el hogy eszik előtte az meg kizárt, hogy fél óra múlva éhes legyen.

Van benne igazság, hogy könnyebb szoptatni nekem az első gyermekem tápszeres volt. Állandóan mosogatni tápszert iratni stb... Ezt nem szerettem. Most csak felhúzom a pólóm :D

Nem esnék kétségbe mondjuk ha most Ő is az lenne csak lelkiismeret furdalásom lenne hogy van tejem és nem szoptatom :/ de nekem nem akkora nagy, és semmihez nem hasonlítható boldogság ez, hogy szopik.

Szóval csak nyugi és ne foglalkozz velük.

2019. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!