Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már az EC-zésről...

Hallottatok már az EC-zésről (Elimination Communication, pelenkanélküliség), esetleg csináljátok? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam erről. Az a lényege, hogy nem adunk a gyerekre pelenkát, maximum valami vékonyabb textilt, figyeljük, hogy mikor kell pisilnie/kakilnia és a bili vagy a csap felé tartjuk.

2019. márc. 30. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hallottam róla, de szerencsére nekünk tellett pelenkára, ezért nem kellett ilyen hülyeségekkel foglalkoznom.
2019. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy nagy h.lyeség. kakit pisit a csap felé?
2019. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

En nem csinalom, mert keson hallottam rola, de nekem nagyon tetszik...

Ismerosomek csinaljak es nekik bejott, a textilpelenkaba szinte csak pisil a baba, kaki sosincs benne, bar a hatranya, ha ejjel van mukodesben a baba akkor igen is ugyanabban az idoben fel kell kelni hozza. De szepen csinalja a dolgat a vodorbe...

Afrikaba sincs pelus...

Amugy meg, kinek mi a jo.. a pelenka a kenyelmet szolgalja nyilvan, de aki ect csinalja en azt se szolom meg..

2019. márc. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom ezzel, valahol normálisnak is gondolom, de az a véleményem, hogy ez ma, egy átlagos csaladban kivitelezhetetlen. Amikor el kell menni valahova, amikor utazni kell, stb.... akkor úgyis rákerül a gyerekre a pelenka, nem kezded el a villamoson egy bili fölé tartani, vagy ha épp te vezetsz stb. Tehát otthon nyilván kivitelezhető, valószínüleg működik is. Viszont szerintem a gyereknek sem jó, hogy otthon természeti népek mintájára nevelem, közösségben pedig teljesen máshogy.
2019. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk a szomszedeknak nagyon tetszik, egyik baratnom is hallott rola, es szeretne mar a korhazi napok utan elkezdeni.

En a fiam par honapos kora korul olvastam rola eloszor. Az elso gondolatom az volt, hogy ez milyen idomitast, es mekkora macera. Aztan gyult a rengeteg budos pelenka, lattam, mennyi szemet termelodik, moshatozni szerettem volna, de nem talaltam a nekunk megfelelot. A gyereken meg azt lattam, hogy minden alkalmat megragadott a pisilesre, kakilasra, ahogy lekerult rola a pelenka. Vegul 5 honapos koraban a feneken ekcemas foltok lettek, es barmit csinaltam, nem akartak elmulni. Akkor ujra probalkoztam moshato pelenkaval, de igazan az segitett csak, ha egyreszt sokat volt szabadon a feneke, masreszt nem a pisiben ult. Igy aztan vettem egy nagy levegot, es miutan mar minden mast kiprobaltam, (tenyleg ezerfele kremunk volt itthon, dietaztam egy csomo mindenre, tiszta vizben furdott, es ritkabban) , felretettem a ketsegeimet, es el kezdtuk reszidoben az ec-t (ejjel nem).


Az ekcema elmult, a gyerek korabban hosszabb ido alatt tudott csak kakilni, most az ec-s pozban szo szerint pillanatok alatt mindenfajta erolkodes nelkul kint volt a kaki, szoval nekunk hihetetlenul jo volt. Sokan szamoltak be arrol is, hogy naluk az ejszakai ebredest csokkentette. Hat az nalunk is jol jott volna, de ejjel felalomban a gyerekem nem akarta csinalni, en meg nem eroltettem, nem voltam ugy vele, hogy na akkor nyomassuk minden aron.


Van amugy penzunk pelenkara, hasznaltunk is vegul eldobhatost, de joval kevesebbet, es mar 2 eves kora elott szobatiszta volt (szinten nem eroltetes hatasara, annak tovabbra sem vagyok a hive). Szoval nekunk nagyon bejott. A kovetkezo gyerekkel kezdettol igy szeretnem csinalni. Azota en lassabban itelkezem, mert az ec-vel kapcsolatban nagyot tevedtem.

2019. márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Amugy nagyon sok ec-zo hasznal pelenkat, figyeli a jeleket (ugyanugy meg lehet tanulni, ra lehet erezni, mint az ehsegjelekre), aztan mikor latja, hogy pisi/kaki lesz, csak lekapja a pelust, alatart a gyereknek egy hosszukas muanyag edenyszeru dolgot (azsiai bili), vagy kiviszi a wc/csap fole (ugye a pisis-kakis ruha is oda kerul sok helyeneloszor oblitesre), aztan a gyerek pisil/kakil. Pelenka meg mehet szarazon vissza. Ha veletlenul nem veszi eszre idoben, akkor meg max. a pelenkaba megy. Sokan eldobhato pelenkat hasznalnak, es elmobdhatom, semmivel sem tobb munka a gyereket az azsiai bili, vagy a csap fole tartani, gyorsan megtorolni, mint a kakis pelenkabol kivakarni, mikor a hata kozepeig is felmegy, es a ruhat is lehet mosni... Illetve de, annyival tobb munka, hogy a gyerek jelzeseit ebben is figyelni kell. Viszont gyorsan bele lehet jonni.
2019. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem baromság, de te tudod. Igen, afrikában nincs pelenka, de szerencsére nem ott lakunk, a padló nélküli kunyhóban engem se érdekelne hova szarik a gyerek.
2019. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Látom itt mindenki ellene van és megy a lepontozás...

Szerintem szuper dolog, én fél éve olvastam róla először, szeretném majd kipróbálni az ec-t.

A babák nagyrésze jelez ha ürítenie kell, már születésüktől fogva. Számomra inkább az a nonszensz, hogy ezeket a jelzéseket figyelmen kívül hagyjuk és tudatosan azt akarjuk, hogy maga alá csináljon a gyerek, aztán x év múlva meg csodálkozunk, hogy miért nem akar bilire ülni, miért akarja még mindig pelusba cvégezni a dolgát. ( pld rokon gyerek 4 éves, sokszor csak úgy hajlandó bilire ülni, ha rajta van a pelus, ill a pelenkára pisil rá, bilibe nem. Vagy barátnőm 2 éves kislánya már szól, hogy pisil, de bilire ő sem akar ráülni)

Azzal egyetértek, hogy ebben a rohanó világban nem kivitelezhető vagy csak nagyon nehezen a pelusmentes baba, de pelenka mellett jó lehet. Szerintem fontos, hogy rugalmasak legyünk szülőként. Ha nem megy az ec, nem kell erőltetni. Ha valakinek nem szimpi, ne csinálja, ha valakinek az, egy próbát mindenképp megér :-)

2019. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!