Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kézben/ ölben/ mellkason...

Csak kézben/ ölben/ mellkason alvó újszülöttek anyukai, mikor váltak le a babák? Mikor jött el az idő, hogy kisagyban is tudtak aludni valamennyit?

Figyelt kérdés
Főleg napközben érdekel mert kriminalisak a nappajaink. Nem tudom egy percre se letenni. Nagyon igényli a kozelseget, nehezen adaptalodik. De már nagyon fáradt vagyok.
2019. ápr. 2. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Maguktól általában nem válnak le, egy átlag gyerek simán elcsüng az anyján 6-8 éves koráig, de extrémebb esetben 12 éves koráig is csak vele hajlandó aludni. Szóval azt ne várd, hogy egyszercsak leteszed és csoda fog történni.
2019. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

4 hónaposan már egész éjjel megvan nélkülem. És napközben is van már 1-2 alvása nélkülem, sőt néha már önmagát is elaltatja játék közben.

Pedig az első két hónapban le se tudtuk tenni, extrém hasfajós is volt mellé. Most már nagyon szuper a helyzet, játszik alszik önállóan, de azért még sokszor kér segítséget az elalváshoz. Ilyenkor változó hogy leteszem vagy hagyom magamon aludni. Attól függően van-e dolgom.

2019. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz nekünk az elejétől éjszaka az ágyában alszik, de 3-3.5 hós koráig nappal velem/ rajtam aludt. Amikor már nagyon fáradt voltam lefeküdtem vele az ágyba úgy hogy rajtam volt , így aludt egy -másfél órát is és én is tudtam pihenni. Amikor már a súlya miatt kellemetlen volt és nyomta a mellkasom akkor kezdtem el próbálkozni hogy amikor mélyen elaludt leraktam az ágyába. Így szokta meg idővel a külön alvást. Viszont nem alszik el egyedül. Tehát nekem minden alvás előtt ringatnom kell.
2019. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

5eces,ces a seggembol ki nem mászik... :) 5honap múlva szülok, fogalmam sincs mi lesz. Mondjuk nagyon várja.

A mai napig velünk alszik, nagyon anyas. De imadom:) imádtam minden babás percet is mikor rajtam szuszogott. Mondták, hogy használjam ki mert nem tart sokáig. Dehogynem...

2019. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

1# nyilván nem arra gondoltam, hogy 4 honaposan mosolyogva közli h anya, megyek aludni....de mondjuk ha lerakhatnam legalább 1 órára, az már pazar lenne.

2#, remelem 4 hosan mi is el jutunk ide... :(

Pedig enyém nem is hasfajos különösebben, szimplán csak matrica :(

Kicsit sok nekem ez a közelség, dehát különbözőek vagyunk!

2019. ápr. 2. 20:23
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Eddig a pocakodban volt, nem csoda, hogy kell neki a közelséged.

Kb. 4 hónaposan szokott le erről a kislányom.

2019. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az altatás részéhez sajnos nem tudok okosat mondani, de javaslok valamilyen hordozót. (Csak ne kengurut és kifelé semmiképp se hordozd a babát).

Nagyon sokat segít, ha a babának is tetszik. Csinálhatod a dolgod, miközben ő békésen szunyókál rajtad. Venni sem kell rögtön, keress egy babahordozási tanácsadót a közeledben. Elmondja, milyen fajták léteznek, mit ajánl és a legtöbb helyen kölcsönözni is lehet hotdozóeszközt.

2019. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia, mi a férjemmel felváltva ringattuk, sokszor csak úgy volt jó neki ha rajtam aludt. Megmoccannom sem szabadott :) de napközben aludtam, amikor ő is, így nem voltam fáradt. Kb hat hónapos kora körül aludt el a ringatás közben, és le lehetett tenni a kiságyba. Egészen 13 hónapos koráig, tehát ma is szopi közben, félig rajtam feküdve aludt el. Kb húsz perc míg jó mélyen alszik, és kitudom húzni magam alóla. Kitartást! Nem tart örökké! Csodálatos dolog egy kisbaba. Csak te benned bízik, csak te vagy neki a minden.
2019. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván szeretem a babám, de semmit nem tudok csinálni tőle és nagyon frusztralo, h egesznap sír. És van egy nagyobb is akit el kell látnom. Valtozo h mit írnak az anyukák, legtöbben 4 honapos kort írjak, de sokan 5-6 hónapot is. Meglátjuk. Akkor még ki kell tartanom egy darabig. Most lesz 8 hetes. Max 1 éves koráig tervezek szoptatni, utána valamit ki kell találjak neki ha nek fogadja el a cumit.
2019. ápr. 6. 08:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Nyolc hetes még nagyon pici. Hordozáson nem gondolkodtál? Vannak kölcsönzési lehetőségek,, hatalmas segítség! Ráadásul mindenkinek jobb lesz! A pici rajtad van, mégsem kell fognod, így tudsz csinálni sok mindent (én pl úgy porszívóztam) illetve a nagyobb gyerekeddel is tudsz foglalkozni, hiszen a babának kielégül a közelséged iránti igénye azzal, hogy érez téged, testkontaktusban van veled.
2019. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!