Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honapos babánál szúrós...

4 honapos babánál szúrós szagú vizelet és rózsaszín folt a pelenkában. Mi lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Akinél a használt pelenka képe kiveri a biztosítékot, kérem zárja be a kérdést és görgessen tovább.


Tegnap voltunk gyerekorvosnál emiatt, néztek neki vizeletmintát(délután), de nem találtak semmit. Ultrahanggal is megnézték, semmi rendellenes. Holnap kell bevinnem reggeli vizeletmintát. Most fordult elő harmadjára, hogy ilyen volt a pelus, de mindig csak reggel.

Volt valakinél hasonló? Nagyon aggódom.


2019. ápr. 3. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka eszik, van pisi? Lehet csak koncentráltabb a vizelete reggel. Annak erőteljesebb szaga van, és a színe is sötétebb.
2019. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, mert nem eszik éjjel, 10 órát simán végigalszik. De ez már 8 hetes kora óta így van, ez a probléma pedig 3 napja áll fenn. De a rózsaszín foltot szerintem ez sem magyarázza.
2019. ápr. 3. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod? Nem ettél mostanában olyasmit ami megszinezheti a vizeletét? Pl cékla? Lányomnak is volt egy reggel rózsaszin pelusa, a védőnőnek mondtam, többek között ezt is kérdezte tőlem.
2019. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ettem semmi ilyesmit, semmi "újat", amit eddig ne ettem volna. Eperlevet ittam, de csak egy pohárral.
2019. ápr. 3. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg germicidet nem kapott? az is rózsaszínre színezheti a vizeletet.
2019. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyesmi...
2019. ápr. 3. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok pelust váltani. Simán lehet, hogy a pelus nedvszívó rétegébe került valamilyen anyag, ami megszínezi, ha nedvesség éri. Esetleg próbálj ki egy pár darabot vízzel, a most használtból
2019. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Urát kristály is lehet, az be színezi a vizeletet pirosas/téglás színűre, pláne ha koncentrált (éjjel nem pisil annyit). Ha a teszt negatív, nincs hugyúti fertőzése lehet e miatt ilyen. Maga ez a jelenség (ha urát) nem veszélyes a babára, persze orvos mondjon bármi konkrétat.
2019. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2 pelenkát használunk felváltva, de sajnos nem figyeltem eddig, de sajnos nem tudom melyik volt rajta a múltkor. Kipróbálom a másikkal.


Utolsó válaszoló, én is gondoltam erre, mert volt ilyen újszülött korában. Meg is kérdeztem tegnap, de azt mondta az orvos, hogy ahhoz túl idős.

2019. ápr. 3. 10:52
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt egyébként reggel óta újabb pisis pelus, semmi szag vagy elszíneződés. Teljesen normális volt minden.
2019. ápr. 3. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!