Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy osztjátok be az időt...

Hogy osztjátok be az időt baba mellett?

Figyelt kérdés

Mennyi házimunkát csinálsz egy nap? Mennyit sétáltok? stb..

Hogy telik el egy napotok?


2019. ápr. 4. 01:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyanok válaszát várom főleg, aki még otthon van gyeden, gyesen.
2019. ápr. 4. 01:04
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem mindegy mennyi idős a kicsi, van e tesó, ő mennyi idős. Kicsit szűkítsd a kört.

Nekem kettő van, a nagy 13, a kicsi júniusban lesz 2.

7-8 közt kelünk. Megvetem az ágyat, elpakolom a szobánk, kávézok, a kicsi mesét néz, játszik. Aztán öltöztetem, reggeli. Még egy kis játék, gyors mosogatás, vagy beindítom a mosógépet.

10-kor indulunk a boltba, megnézzük apukámat, aztán játszótér. Délben haza, ebéd, alvás. Míg alszik főzök, vagy pihenek, vagy tornázok, vagy olyat csinálok amire nem kel fel. Ha felelt uzsonna, megint kimegyünk. 6-7 közt bejövunk, bent játszunk, várjuk apát. Este apa fürdet, én altatok.

A nagyobbik reggel magától kel, ő már mindent intéz magának. Délután tánc, kutyázik, barátnőzik, tanul. Nagyjából ennyi egy átlagos hétköznap. Ha apa itthon van, persze más, mindenre több időm jut, mert sokat van a gyerkőccel.

2019. ápr. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
16 és 2 hónaposak a gyerekek. Reggel 8 és 9 között kelnek, ha mázlim van, nem egyszerre és én is tudok reggelizni. Ha nincs, akkor a nagy be az etetőszékbe, a kicsi meg a mellemre, és én maradok a végére. A kicsi délelőttnagyot alszik, az neki még éjszaka, úgyhogy őt büfi után leteszem, onnantól délig a naggyal játszom, olvasok neki, leszedjük a szárítót, mosunk, teregetünk, ha kell, főzök, amíg tízóraizik. Délben a nagy megy aludni, a pici kel, megetetem, aztán a játszószőnyegen elvan 1 órát kb, végig vele vagyok. Fél 2-2 között alszik el, a nagy kb fél 3-kor kel, ezt a fél-1 órát magamra szánom: eszem, alszom, olvasok, sorozatozok. Aztán kb együtt kelnek, mindkettő eszik, utána sétálunk, elintézünk boltot, postát, amit kell. 4 körül hazaér a férjem, vagy ő marad a kertben a naggyal hintázni, homokozni, vagy én, a másik bemegy a kicsivel. Ha kell nagyobb bevásárlás, akkor öltözés és megyünk együtt, kocsival a szomszéd városba. 6 körül állok neki a (főtt) vacsinak, ez a másnapi ebéd is. Apa fürdet, a kicsit 7-kor, a nagyot fél 8-kor, utána szopi/vacsi, kinek mi. 9-re mindkettő alszik, mi is eszünk és még kettesben szoktunk kicsit sorozatozni/társasozni/összebújni/beszélgetni. Hétvégén takarítok, hétköznap csak a főzés-mosás van. 😊
2019. ápr. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Szia! 🙂En gyesen vagyok , 10 honapos a fiam! Mindennap fel porszivozok akar többször is , mivel a gyerek ugye el dobálja a kekszet stb ! Reggeli tejcsi után amíg alszik elmosogatok , felteszem az ebédet , ha felkel meg el van játszik , beagyazok , bedobom egy mosast , fel porszivozok , felmosok! Utana ebédelunk elviszem sétálni , majd délutáni alvásnal , ruha hajtogatogatas , vasalas ! Utana meg este elviszem meg sétálunk egy picit , fürdés , alvás ! El osztom a nap több részében csinalom meg a házimunkát , de azt mindennap ! Nagyon jol be álltunk erre , mivel nekem segtsegem abszolút nincs! Ha sok elintézni valóm van , akkor viszem magammal elintezunk bankot , postát , bevásárlást , aznap csak takarítók a főzés helyett akkor rendelünk , de ritka ez is !
2019. ápr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
7hónapos a kicsi, 2 éves múlt a nagy. 7:30-kor felkelek, leviszem a kutyát sétálni amikor még a férjem itthon van. Megcsinálom a reggelit, a kicsinek a tízórait. Felkeltem a nagyot 8-kor, néz egy kis mesét, addig összebújunk, közben a kicsi is felébred. 9 fele reggeli hárman (én is velük eszem). 10-ig összeszedjük magunkat és irány a bolt/játszótér/motorozás, közben a kicsi alszik a babakocsiban, vagy rajtam a hordozóban. Fél 12 fele hazaérünk, ebéd és 12-kor leteszem a nagyot. A kicsi 1-fél 2 fele elalszik. Míg ők alszanak vasalok/főzök/takarítok. 3-fél 4 fele keltem a nagyot, játszunk míg a kicsi felkel. Uzsizunk és időtől függően megyünk játszótérre vagy játszunk otthon, de mindenképpen kimegyünk, akárcsak levisszük a kutyát, hogy legyen délután is a szabadban (ilyenkor a kicsi alszik még egy fél órát kb). Fél 7 fele hazaérünk, 3/4 7 fele vacsi, negyed 8-kor irány a fürdő. Együtt fürdenek, utána a kicsit leteszem aludni, a nagynak mesélek és 8-kor már mindenki alszik. Fél 9-9 fele tornázom vagy futok egy órát. Utána a férjemmel vagyunk, tévézünk, dumcsizunk. 12-1 fele lefekszünk. A kicsi 1-kor és fél 5-kor kel óramű pontossággal bármit csinálok:).
2019. ápr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem tudom mi a baj a válaszommal🙄.
2019. ápr. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!