Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen már mindent rosszul...

Egyszerűen már mindent rosszul csinálok a babámmal, pedig a legjobban szeretném, mit tegyek, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Szerettem volna ha önálló lenne egy kicsit,mára már nem képes csak velem aludni ,napközben úgy túl pörög,hogy csak a cicin tud elaludni-néha ki tudom szabadítani magamat és cumival helyettesítem,de néha rögtön észre veszi.este szerencsére elég jól elalszik de fel fel ébred 3-4óránként..

A kiságyban nem marad meg csak vagy 5-10percet mikor játszik,után na átmegy sírásba és 20perc után már a könnyünk folyik.Egy ideig működött a rendszer nálunk,hogy megvolt az alvós idő és megvolt a játszós,de mikor megtanult a hasára fordulni egyszerűen nem működött.Alig,hogy leraktam hasra fordult és nem aludt el,sírt arccal a matracba és egyre jobban bele lovallta magát-ez egy hónapja kb és mára már totális a felfordulás de ami a legjobban zavar,hogy nappal nem tudom lerakni.Állandóan velem akar lenne,pedig már nagyon fáradt sokszor.Siratom a kiságyba kicsit hátha elalszik-mert régebben ez működött és pár nap alatt ráállt,hogy elaludt egy pár percre rá,most nem megy,25percig is sirathatom nem alszik el,csak fekszik hanyatt és sír,folyatja a könnyét és közben lapul a feje!ez nem vicc..és akkor felveszem ,mert nem látom értelmét.Semmit nem tudok napközben csinálni már.Ma próbáltam a kiveszem megnyugtatom módszert ,nem ment-lehet a 14alkalom kevés volt,de sokszor én is belefáradok.Nem alszok éjjel,nem pihenek nappal,nagyon ki vagyok merülve.Már nem merek nem az ő szobájában aludni,mert a múltkor is annyira elaludtam,hogy a férjem szerint 10perce sírt mire feleszméltem..ő persze felvette csak nem nyugodott meg a baba.Jó lenne ha rendbe tudnám rakni a nappali alvásokat és ha az okés az éjszakait is,hogy ne kelljen fel.Segítsetek kérlek,mert teljesen ki vagyok idegileg és egyfolytában ez jár az eszembe,hogy ez így nem lesz jó,mert később csak rosszabb ,nehezebb lesz.Most is már ha fáradt és felveszem majd ki rúgja magát a kezeim közül..4hónapos és nagyon kis erős.Sokáig elvan hason és forog is,már a törzsét emelgeti ha féloldalt fekszik és olyanokat tud rúgni meg karmolni,hogy néha tényleg fáj.Pedig amúgy egy jókedvű baba csak ha nem pihen nyűgös.4hónapos pont és gondolom ha nehezen is de ilyenkor még vissza lehetne fordítani.A legfontosabb az lenne,hogy megtanuljon egyedül aludni.Mit tegyek???


2008. nov. 10. 18:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Sokszor sikerül elringatni de van,hogy 20percbe is telik és utána 10percet alszik-inkább pihen!!!ez nem pihenés sztem ..és mindig ez van.
2008. nov. 10. 18:23
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
bár nekem nincs babám,de nagyon érdekel a téma,és én nagyon sok jót olvastam a Suttogó Titkai című könyvekről.azthiszem 3vagy 4része van,0-4éves korig talán.próbáld ki szerintem,mert a babád is érzi,hogy már kivagy nagyon.
2008. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nyugodj meg addig még ideges vagy nehez tudsz a helyzeteteken változtatni.

Az én lányom is 4 hós és ebben a cipöben járunk.

Elkövettem én is azt a "hibát" hogy megszoktattam a ringatásra és nehezen megy az átszoktatás ,de türelemmel elérheted te is mert mi is már jó úton járunk.

Azt tudom tanácsolni , hogy pár napig hagyd az egészet és próbálj segitséget kérni , hogy kipihenhesd magad és utána fokozatossan kezd az ön altatáshoz szoktatni,Nekünk elöször a kocsiban aludt el magától , majd az autóban és esténként mostmár az ágyában is elalszik ,de én soha nem hagytam siirni ,sokáig.Amikor úgy láttam hogy ez nem az a nap fogtam és ringattam.Az is megtörténhet , hogy fájdalma van - mondjuk az inye és emiatt akar folyton veled lenni.Hidd el , hogy még nem késö át fogod tudni szoktatni arra is hogy a kiságyában aludjon és arra is hogy elaltassa magát - és abban is hidj hogy Te fogod megtalálni a módját hogy hogyan mivel csak Te ismered legjobban a gyermeked.Tuti módszer nem hiszem , hogy létezik én elolvastam a Suttogót és nekünk az nem vált be én attól lágyabb szivű vagyok , de lehet Nektek az lesz a jó.Próbálgasd én szoritok Neked és majd jelentkezz ha sikerült megoldanod ezt az állapotot.

Aki , mint Te is ajót akarja a gyerekének az nem lehet rossz anya!

2008. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nem irigyellek!Ennyire durva azért nem volt nálunk a helyzet,de mi most jelenleg cumisüvegen alszik el,de ő már 8 hónapos!

Ezek szerint nálad nem jön be az a módszer hogy álomba sírja magát!Az biztos hogy ő is érzi hogy valami nincs rendben!Először próbáld meg magadat helyre rakni!Nem vagy rossz anya!Sőt!!A legjobbat akarod neki!Próbáld meg ha tudod valakire rábízni csak 1-2 órára és aludj egy nagyot,ha Te egy kicsit helyrerázódsz talán ő is nyugodtabb lesz,bár tudom ez nem old meg mindent!

Nekem az anyukám mesélte hogy én összecseréltem az éjjelt a nappallal.2 hét alatt 6 kilót foygott mert éjszaka és nappal is helyt kellett állnia mert én a 2. gyerek voltam.Ő a gyermekorvoshoz fordult aki segített neki,adott nekem enyhe babanyugtatót,mindig este kellett beadni amitől aludtam,és majd egy hétig napközben nem hagyott aludni,csak játszott velem!Így nehezn átszoktam az éjjeli alvásra nappali játékra!Azt mondja nagyon nehéz volt.De meglett az eredméyne!Ez 25 évvel ezelőtt volt!Bár a nyugtató nekem sem hangzik túl jól.Én csak elmeséltem!Éjszaka sem alszik a Kicsid?Szerintem beszélj a ygerekorvossal,mert Te fogsz teljesen kimerülni és az egyikőtöknek sem jobb!

Remélem valamit tudtam segíteni!nagyon dsrukkolok hoyg mihamarabb helyreálljon a rend!

Kitartás!

2008. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hú,hát nem semmi.Mi 4,5hósak vagyunk,szerencsére pont az ellentéte.Nem csinálsz semmit rosszul csak még lehet,h nem érted mindig a pici rezdüléseit.Nekem sem volt egyszerű megtanulni,de muszáj volt,mert senki sincs mellettem aki segíthetne.Az első szerintem,hogy nem-e lehet éhes a baba.Jó tudom,ostoba kérdés,de ki kell derítened,mert nekem eleinte volt pár végig sírós éjszakám mire rájöttem,h mi a baj.Én mindig felveszem ha sír.Na ez ebben a formában nem igaz,mert volt már rá példa,h nem.(épp főztem és a tésztát lkellett leszűrnöm,kint voltam a kutyákat etetni stb.)Szóval ilyenek vannak,de mindig kiderítem az okát a sírásnak.Én azt vallom,h mindig meg van az oka a sírásnak.Fáradt vagy és semmire sincs időd.Sajnos legtöbben így vagyunk ezzel.A hajmosás és a többi tisztálkodási rituálé nekem 23 óra után kezdődik.Ez van.Szerintem nem lehetsz rossz anya.Ha az lennél nem ezen az oldalon olvasnád,hogy mit csinálj hogy még jobb legyen.Próbálj rendszert tenni a napjaidba.Nem időrendi rendszert.Ne óramű pontossággal akarj semmit csinálni,csak a folamatok legyenek mindig ugyan azok nap mint nap.Én még a fürdést is ugyan úgy csinálom.Beteszem a kiságyba(egyedül fürdetek),mondogatom neki,hogy pancsi pancsizni fogunk.Megcsinálom a vizet neki,levetkőztetem,utána fürdés.Mindig ugyan abba s sorrendbe mosom végig.Már magától emeli a karját,mert tudja mi fog következni.Utána mindent ugyanabba s sorrendbe csinálom nap mint nap.Megszokja és tudja mi fog következni.Ez csak pár példa ,próbáld mindenbe belevinni a rendszert és légy nagyon-nagyon türelmes.Nekem is van ám mikor rossz napja van a babónak.Ilyenkor aznap nem foglalkozom mással csak vele.Sok sikert.

2008. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém most múlt el négy hónapos. Szerencsém van, mert ő alszik éjjel és általában nappal is. Mondjuk nekem is el kell ringatni mert magától nem alszik el. Van hogy le tudom rakni, de sokszor van az is hogy lerakom és egyből felkel. Hát nem irigyellek. Az enyém jó esetben nappal egy huzamban alszik fél órát. Van olyan nap amikor 3x de van olyan is hogy csak egyszer. Nem nagyon van már szüksége alvásigényre, ha fárdt ugy is elalszik. De ha én leteszem és körberakom játékokkal elvan egy ideig és addig tudom csinálni a dolgaimat. De van hogy ő is velem akar lenni. Ekkor nem kell fognom egész nap hanem mondjuk, hogyha főzök, akkor megfogom a hordozót belerakom a gyereket és kiültetem a konyhába a székre. Vagy ha fürdeni megyek akkor beviszem magammal a fürdőszobába és a mosógépre teszem a hordozót. Közben énekelek neki, hogy érezze, hogy ott vagyok és mivel egy légtérben vagyunk akkor látja is hogy ott vagyok. Próbáld meg te is ezeket, hátha beválik. Vagy esetleg kapcsolj be neki zenét vagy rádiót. Az enyém nagyon szereti és sokszor el is alszik rá. Mondjuk ez nálunk az autóba jellemző. Megyünk valahova közben szól a zene a gyerek meg hátul elalszik. Sok sikert és kitartást kívánok tymy
2008. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom 5 hónapos és dettó ebben a cipőben járunk. Kb 2 hónapos koráig szó szerint szinte egész éjjel és nappal sírt bármit csináltam vele(sok segítségem volt, de minden kudarcba fulladt), kivéve ha a cicim a szájában volt...úgyhogy amikor lehetett a cicimen "lógott", de ha az sem tetszett neki akkor ringattam, igyekeztem megnyugtatni vhogy. Cumit nem fogadja el és a "HAGYOM ÁLOMBA SÍRNI MAGÁT MÓDSZER SEM JÖTT BE". Azóta annyit javult a helyzet, hogy már le lehet kötni a figyelmét és nem sír annyit. Sajnos ő is csak velem hajlandó aludni...napközben 3szor 20 percet...bármit csinálok nem alszik többet.Múlt héten hagytam sírni a kiságyában-mert ő sem marad egyébként benne 10 percnél tovább- 40 perc sírás után aludt 20 percet. NA de ez kinek éri meg???? A szívem majd meg szakadt.... És most elkezdtek kibújni a fogacskái és éjjel 20 percenként felsír.....úgyhogy már az éjszakáink is kezedenek szörnyűek lenni. Én is teljesen tanácstalan vagyok!!! Én is szöryű anyának érzem magam...de egyszerűen képtelen vagyok vele dűlőre jutni.. Nagyon szeretné egy napirendet kialakítani, de egyszerűen nem működik semmi! Én csak azzal tudom vígasztalni magam, h sajnos vannak ilyen "többemberes babák"! De ha valaki tud valami receptet erre a helyzetre, nekem is segíthetne.....:S
2008. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hasonló volt a helyzetem. A kisfiam három hónapos koráig kb hajnal kettőkor volt hajlandó eleludni, akkor is csak ha ringattam. Pokol volt az életem, se nappal se éjszaka. Ne aggódj, majd túl lesztek rajta hamarosan. A rendszer tényleg nagyon fontos a babák életében, nagyon jó dolgot tanácsolt neked az az anyuka, aki erről írt!

Hidd el, ha már megtanul mászni vagy ülni már akkor jobb lesz egy fokkal, mert önállóbb akar lenni.

Azt viszont felejtsd el, hogy álomba sírja magát. Inkább szaladjon a ház, ha fél órát is kell ringatni, mielőtt elalszik, de sokkal nyugodtabb lesz! A kicsi babának Te jelnted a mindent, Nélküled elveszettnek érezheti magát, nekem a szívem szakadna meg, ha sírna a kiságyban magában a kisfiam! Bizonytalan lesz tőle a kicsi és nem fogja tudni, hogy miért hagyod magára.

Szóval szerintem szeresd amennyire csak tudod és meglátod,olyan gyorsan elszalad az idő, már azt veszed észre, hogy nem kell fogni az öledben, mert melletted totyog!

Sok szerencsét és nagyon sok boldogságot kívánok a kis rosszcsontnak!

2008. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el, igazából nincsen vesztenivalód, lehet hogy homeopátiás szerek beválnak. Nincs tapasztalatom, de sokan dicsérik.


Aztán még próbálhatsz párologtatni a szobában citromfüvet vagy levendulát.


Másfelől tényleg nem lenne baj, ha beszélnél a dokitokkal, lehet, hogy szegénynek oka van erre, és valamije fáj.

Magadat pedig ugyanolyan fontos helyre tenni, tényleg próbálj pár napra segítséget kérni. Ő is érzi rajtad, hogy kivagy.

2008. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Először is,köszi a válaszokat.a suttogó könyv megvan állandóan böngészem már többször átolvastam.Amíg nem kezdett el forogni,bevált utána nem. segítségem nincsen csak a férjem,de ő állandóan dolgozik,nem tud sokat besegíteni.A szüleim több száz kmre laknak nem sokat érek vele.Fájni nem fáj semmije az tuti,nem sírós egyáltalán,állandóan játszana,de ha fáradt akkor nyűgös.Nekem igazából a nappali alvással van a gondom,mert nem akar aludni pedig nagyon fáradt néha.este rögtön elalszik ,igaz többször felsír,felkel de viszonylag könnyű lerakni.A foga tuti,hogy bizsereg,használunk is chamomillát.Én használom a homeos dolgokat több mindenre,jót tesznek..
2008. nov. 11. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!