Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért csinálja ezt a 17...

Vajon miért csinálja ezt a 17 hós gyerekem?

Figyelt kérdés
17 hós fiam bizonyos helyzetekben (ha örül, ha izgatott, vagy ha mérgelődik), összeszorítja a fogát és annyira erőlködik, hogy beleremeg a feje is. Ilyenkor vagy a tenyerét is kitárja, esetleg ökölbe szorítja, vagy ha az ölünkben van és éppen az arcunkat tanulmányozza, akkor két kézzel megszorítja, esetleg megcsípi az arcunkat, de utána rögtön puszil és ölel. Pár pillanat alatt el is múlik, pikkpakk túllép rajta, de néha elgondolkodom, hogy vajon normális-e. Tapasztalt valaki hasonlót?
2019. ápr. 6. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm gyereke is csinált ilyeneket. Nem tudom, mitől lehetett. Stressz esetleg? Kiegyensúlyozott az élete?
2019. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 17 hónapos (lesz holnap) a fiam (meg a lányom:D), és ezeket az örömből/izgatottságból való dolgokat ő is produkálja. Volt hogy eszembe jutott hogy normálos-e, de elkönyveltem hogy igen. Jól fejlődik, ügyes rengeteg dologban, találékony, semmi gond vele. Én ezeken jókat kacagok. :D Mikor összeszorítja egy pillanatra a lábam/arcom/stb akkor odabújik, megpuszil. Ő iszonyat bújós, simogat és puszil egyfolytában. Ezeket a tenyér és ujjak szétfeszítését (+ a naaagy kerek szemek és fogvillantó mosoly) kitörő örömében csinálja, úgyhogy nem aggódom. Szerintem te se tedd. :)
2019. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Életkori jelenség. Azt azonban, amikor megszorit, csíp, mindenképpen add a tudtára, amikor neked fájdalmat okoz, és szólj rá, hogy ezt nem szabad. Ugyanígy a fogak összeszoritására (az enyém csikorgatta, "ropogtatta" aztán szépen leépült), is.
2019. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szegeny. Betetted a problemas gyerekek temakorbe? Pedig nem az szerintem, tok normalis reakcio. Enyem is igy csinal egy ideje, sztem aranyos. Izgatott es ez a reakcioja. (az enyem 19honapos)
2019. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!