Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya az, aki a 3 hónapos...

Rossz anya az, aki a 3 hónapos babáját 2-3órára a nagyszülőkre bízza? Ti mikor bíztátok először másra a gyereket?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de ostoba, hogy ezt megkérdezi.
2019. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

1éves múlt a fiam amikor 1órara elvitte a nagyi..

De ezt sztem már el kellene felejteni. Rossz anya jó anya. Sztem ilyen fogalom nem létezik (kivétel a morbid eseteket)

2019. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Szeptember elején született a lányom, október közepén hagytuk ott anyáméknál este mikor elaludt (már akkor végigaludta az éjszakákat), elmentünk vacsizni és moziba, házasssági évfordulónk volt
2019. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Attol fugg, milyen gyakran tortenik ez. Mondjuk havonta 1-2x, hogy fodraszhoz/kormoshoz menjen , vagy kikapcsolodni a ferjevel/baratnokkel, az ugy oke, bar szerintem 3 honapos meg tul pici h masra bizzam.
2019. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen gyakran és miért.

2 hónaposak voltak az ikreim, amikor 1 hétre nagyszülőkre (ha nem dolgozott, akkor a férjemre) kellett hagynom az egyiküket. A másikukkal ugyanis tobb száz km-re lévő kórházban feküdtem. Ha valaki csak ennyit tud, hogy 2 hónapos gyereket napokra nagyszülőkre hagytam, akkor én vagyok a világ legrosszabb anyája. De plusz infókkal máris más a kép.

2019. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
3 hónapos puja fel sem fogja, hogy ki van vele és ki nincs.
2019. ápr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Hm...öt napos babámat anyukámra bíztam, míg elmentem varratszedésre, ez kb. fél óra volt. Nem akartam magammal cipelni a lányom a kórházba, anyukám meg szabin volt, gondoltam ha megoldható így, miért ne. Másik nagyszülőkre akkor hagytuk, amikor elmentünk orvoshoz ketten, az is megvolt fél óra alatt, akkor két hetes volt. Nem érzem magam emiatt rossz szülőnek, ellenben látom, hogy a nagyszülőknek jól esik a bizalom. Másra nem hagynám különben (kivétel még az apja természetesen), de rájuk igen, úgy gondolom ha minket fel tudtak nevelni normálisan, akkor az unoka már csak nem fog ki rajtuk.:)
2019. ápr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én 3 hetes kora óta nagyszülőkre bízom heti 1x délelőtt. Nem szórakozni megyek hanem a nagyobbat viszem fejlesztésre.
2019. ápr. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

7es azért ez nem igy van. Amikor a nagyszülők gyereket neveltek 20 évvel fiatalabbak voltak, sokkal kevesebb betegséggel, sokkal kevesebb feledékenységgel. Ez az "ők is fel tudtak nevelni minket" eléggé sarkított megfogalmazás.


1 évesen hagytam először nagyszülőkre. Közrejátszott ebben az, hogy anyám cukorbeteg, apám magas vérnyomásos, anyósom pedig szívbeteg. Mindegyik olyan betegség amivel bármikor történhet valami és a gyerek ott marad felügyelet nélkül. Illetve az is közrejátszott, hogy nem nagyon tudtam elszakadni tőle.


Ettől függetlenül nem ítélem el azt ha valaki máshogy csinálja, nem tartom emiatt rossz anyának.


Mindenki mérlegelje saját maga, hogy mennyire megbízható, egészséges, fitt az a személy akire bízni akarja, és ezt minden anya el tudja dönteni.


Ha az én lányom nagyszülei 45 éves, makk egészséges, heti 4x edzésre járó fitt nagymamák lettek volna, valószinűleg énis éltem volna a lehetőséggel, hogy többször rájuk bízzam akár pár hónaposan is.

2019. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
9-es, igen, az én babám legidősebb nagyszülője is 51 éves, nálunk a dédik vannak 70 fölött egy-két évvel. Ilyen értelemben szerencsések vagyunk, mindegyik nagyszülő egészséges és nagyon aktív. 7-es voltam.
2019. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!