Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet valamiféle “rejtett”...

Ez lehet valamiféle “rejtett” szeparacios szorongás?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos kisfiú. Heti 1-2 napon tanulás miatt távol vagyok, ilyenkor az apukája vigyáz rá. Nagyon sokat vannak együtt (itthon dolgozik), mostanáig ez semmi gondot nem okozott és most se veszek észre semmi kiugrót, nem ordít ha eltávolodok 20 centire meg ilyenek... viszont amikor álmos nyújtja a kis kezét, hogy fogjam meg, illetve 1 hónapos kora óta soha semmi nem zavarta meg az alvását, de másfél hete nagyon nehezen alszik el és éjszaka óránként-kétóránként felsír. Ilyenkor csak cumit adok neki is azonnal vissza is alszik.


Ötletek? :/


2019. ápr. 7. 08:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen alszik el = sikítva kezd sírni ha kimegyek a szobából, úgyhogy 30-40 percig csucsulok vele a kiságya mellett, amíg a kezemmel molyol. Korábban már teljesen egyszerűen aludt magától, letettem ébren és 5 perc alatt szunyult
2019. ápr. 7. 08:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogzas..? Hogy allnak a fogacskai? Uezt csinálta az en gyerekem is a fogainal.
2019. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az alsó “helyét” látom, nem duzzadt de nem is tört még át. Kicsit kékes és mintha be lenne süllyedve ott az ínye 🤔 Amikor neked ilyen volt, mennyi ideig tartott?


Egyik éjszaka kipróbáltam h mi van ha adok 1ml nurofent (9kg a baba) és egy óra nyűgi után végül elaludt szépen reggelig. Nemtom, hogy az a harmad adag nurofen volt-e az oka..

2019. ápr. 7. 08:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve a másik amire gyanakszom, hogy túlfárad, mert amióta csak megvan alig alszik nappal és ez a napirend beálltával 3x30 percet jelent, ami kevés... de egyszerűen nem alszik többet, ha a fejem tetejére állok se.
2019. ápr. 7. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokmindennel osszefugg. Mozgasfejoldes, idegrendszeri érés. Van errol jopar cikk a neten. Fejlodesi ugrasok, fogzas, mozgasbeli fejlodes. (pl nincs éppen valami nagyobb mozgásfejlodesi lepcsofok elott/utan? Pl nekem nyugtalanul aludt a fiam mikor es mielott felallt kapaszkodva)


Lehet eppen novekedesi ugrasa.

Lehet megviselte egy oltas vagy valoban a fogzasa. (egyebkent addig tartott amig at nem tori a fog az inyet, en is adtam alkalmankent nurofent neki ha mar nagyin szenvedett 1ml-t)


Fogadd el ugy, hogy ez sem tart orokke, ezen mindenki atesik meg a szipiszupi peldaanyukak es peldagyerekeik is. Nalunk a testkontaktus sokat segitett. (rajtam aludt el majd betettem a kisagyba)


Pár het es szerintem minden visszaall az eredetire.


Furan hangzik de a gyerek 'normal mukodese' ha felszinesebben alszik bizonyos eletkorban, mert ezzel csökkenti a hirtelen csecsemohalal elofordulasanak lehetoseget. (igaz ezt kicsit korabbra teszik, de hat valószínűleg a te gyereked se olvas sok tanulmanyt errol igy nem azt csinalja amit "kell" hanem azt ami neki jo vagy időszerű, igy siman lehet ez is)

Kitartas

2019. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a fogzásra gondolnék.

Nálunk a gyerkőc ugyanúgy 3x30 percet aludt ennyi idős korában ,de elég volt neki.Mosolygós kiegyensúlyozott baba volt.Ha napközben a te fiad állandóan nyűgösködne, hisztizne akkor gondolhatnál igazán arra hogy kevés az alvás.

Szepa inkább 8-9 hónapos kor környékén jelenhet meg, akkor viszont fog ordítani ha eltávolodsz tőle:)

2019. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!