Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden éjjel percre pontosan...

Minden éjjel percre pontosan ugyanakkor ébred, miért lehet?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam és minden éjjel pontban 00:30-kor ébred fel, eszik és alszik fél 7-ig, majd eszik és alszik 8-ig. Este 8-kor fektetem. Van jelentősége, hogy mindig ugyanakkor kel vagy nincs? A hajnali kelésének az ideje az nem mindig ugyanakkor van. Este 8-kor fektetem le egyébként.
2019. ápr. 11. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
én mindig 9:11kor kelek, de nem érzem bűnösnek magam a tornyok miatt szóval nem hiszem hogy van köze bármihez is.
2019. ápr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Én 40 éves vagyok, de szinte mindig ugyanakkor riadok fel én is. Fogalmam sincs, hogy miért
2019. ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Valamelyik nap írtam ki hasonló kérdést. Én sem kaptam használható választ.


Van egy módszer, amivel le lehet erről szoktatni a babát, de csak nagy vonalakban emlékszem rá. Sajnos arra sem emlékszem, hogy hol olvastam.


Az a lényege, hogy a berögzült időpont előtt egy órával fel kel kelteni a babát és megetetni. Ezt egy pár napig kel csinálni és álítólag leszokik az ébredésről.


Szerintem próbáld ki. Veszítenivalód nincs.


Én is ki fogom, de most nem lenne értelme, mert fogzás miatt is sokat kel most a fiam.

2019. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, mindig pontban 2:00- kor ébredt. Majd 4-kor, utána 8:30-kor. Elsőnek én is fogzásra, éhségre, mozgásfejlődési ugrásnak gondoltam. Sok mindent kipróbáltunk.


Végül, bevezettük az étkezések előtti, alaposabb átmozgatást,majd még este, fürdés előtt, egy alaposabb babamasszázst,( persze amikor neki is van kedve és hangulata hozzá), azóta, megint újra átalussza az éjszakákat. (Még amellett is, hogy fogzik.)


7 hónapos kislány anyukája

2019. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt a korábban felkeltést én is olvastam valahol, én sem tudom hogy hol. Igazból nem zavar, hogy kel, csak nagyon érdekes. Utolsó, mit gondolsz miért segít az étkezések előtti átmozgatás? Még sose hallottam ilyet? Hogy jobban elfárad? Vagy miért?
2019. ápr. 11. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, inkább, a pocakján segített. Izeg-mozog ő magában is elég sokat, így nem a lefárasztás volt a cél. De, pár irányított mozdulat, talán sokkal jobban segíti a székletürítést is, illetve az étvágya is jobb ( bár eddig sem volt gond vele). Csak, ha magunkból indulunk is ki, nekünk is jobban esik az étel, egy kis alapos mozgás után.


A hozzátáplálás óta, sűrűbb a széklete, szerintem ez is közrejátszott az éjszakai ébredésekben. Meg a több új inger is. A nap végén meg, levezeti a " stresszt" a masszázs.


Tulajdonképpen, csak magamból indultam ki és úgy próbáltam segíteni a lányomnak. :)

2019. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!