Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masodik gyereknel miket...

Masodik gyereknel miket vettetek varandossag alatt? Volt kozte olyan, ami az elsonel hianyzott?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 11. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem, semmit. (Nyilván pár új ruhát leszámítva, mivel kevés uniszex darabunk volt és ellentétes neműek)

Születése után vettem új mellszívót, mivel a régi bedöglött illetve egy hordozót, mert a babakocsit nem bírta.

2019. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Uj mellszivo, uj sterilizáló (első hasznalt volt es tönkrement) ruhak, textilek, plusz egy rugalmas kendő meg egy komolyabb, nagyobb pelenkazotaska.
2019. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy szárítógépet vettünk ami a legnagyobb kiadás volt. Sosem gondoltunk rá, hogy kell nekünk mert nagy házunk van, külön mosószobával ott száradtak is a ruhák de lassan..

Babaágy a másik mert a nagytesó ágyát átalakítottuk kisággyá. Nem akartuk elvenni a megszokott kis helyét a tesó miatt.


Alap dolgokat, mint cumis üveget, sterilizáló, textil holmik újat vettünk.

2019. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Cumik, textilpelusok, cumisüvegek, ruhák, mivel a regi elazott. Akkor babakocsit, mert a regit elajandekoztuk raszorulo csaladnak. Kb mintha elso baba lett volna, mivel minden kisruha csotores aldozata lett.
2019. ápr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Bébiőrt mert az első gyereknél nem volt, feleslegesnek tartottam, illetve új babakocsit, ágyat.
2019. ápr. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Szinte mindent, kivéve szerencsére a nagyobb értékű dolgokat. Babakocsit, légzésfigyelőt, etetőszéket nem kellett. De egy komplett szoba berendezést (szekrény, ágy, minden), ruhákat (első lány, második fiú, szinte minden ruhadarab lányos volt) igen. Nem, nem volt semmi, amire azt mondanám, hogy hiányzott. Első alkalommal nagyon utánajártam, hogy mi az, ami kell és mi az, ami felesleges, reklámfogás, de mégis mindenünk volt, ami kellett.
2019. ápr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Én sokmindent. Amit nem: kiságy (de matracot igen), légzésfigyelő.


A babakocsiját a nagynak nem szerettük, eladtuk, hogy ha lesz még baba akkor úgyis másikat akarunk venni. Legtöbb ruhát megvettük a kicsinek, nem elég, hogy különböző neműek, az évszak is más. Én még textílpelenkábólés hasonlóakból is újat vettem a kicsinek.

Volt, bébiőr és pihenőszék. Költöztünk közben, a nagynál a babaszoba ajtaja pont a miénk mellett volt. Kicsi lakás volt, sose hiányoltam a bébiőrt. Az új 2x akkora, a szoba se pont mellettünk van, úgy gondoltam elfér a bébiőr. Pihenőszéket meg reméltem, hogy leköti majd annyira, hogy néha tudjam letenni, de nem igazán jött össze, kis matrica baba volt. A nagynál nem találtam lényegesnek, igazából kicsi a korkülönbség.

2019. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk azonos neműek a gyerekek, mindent félretettem az első után, és szerencsére jó állapotban maradt minden.


Amiból újat vettünk: matrac az ágyba, matrac a pelenkázóra, néhány új ruha (68-as méretből meg egy komplett új ruhatár, mert egy doboznyi ruhát nem találtam meg), 1-2 új textilpelenka, törölköző, néhány játék, cumi, cumisüveg (ez utóbbi kettő nem is igazán használtuk), kicsi fésü.


A nagyobbik gyereket kb. gél éves korától hordoztam mei-taiban, a kicsit viszont kb. 6 hetes korától hordozom, így vettem egy szövött kendőt.


A kicsi végül teljesen anyatejes, a nagy tápszeres volt. Ha most sem sikerült volna szoptatnom, akkor vettem volna cumisüveg-melegítőt, de így nem kellett. Mivel a tejem lassan indult csak be, a kórházból hazajövet vettünk mérleget, a nagynál viszont ez nem volt.

2019. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Kíváncsi vagyok, hogy mi nem hasznos a válaszokban?

Hogy nem költekeztünk előre?

Elsőnél is csak a minimális dolgokat vettük meg előre és utána menet közben szükség szerint. Sokkal többet költöttünk utólag. Pl: később vettünk adamo hintát, amikor szenvedtünk az altatással... stb.

Na a másodikkal ennyit se kellett előre.

Első voltam

2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk még nincs második baba, de tervezzük:


-Kiságyat újat fogunk venni, mert az elsö babánál is használtat vettünk, és hát eléggé le van amortizálva, nem fog kibírni mégegy babát.

-Pelenkázót nem veszünk, mert az szuper állapotban van, tökéletes lesz a második babának is, majd hozzápasszoló ágyat veszünk.

-az első babának vettünk egy uniszex elektromos babahintát, felesleges volt, összesen 10 percet nem ült benne, de megtartjuk, reméljük a kövi baba fog benne ülni.

-az első babának vettünk vagy 4-5 fajta babakocsit, egyikben sem maradt meg, felesleges pénzkidobás volt, 6 hós kora óta hordozom. Mostmár okosabbak vagyunk, a kövi babát születésétől fogva hordozni fogom, az első 6 hónapra veszünk egy karikás kendőt, utana pedig megörökli a csatos hordozót.

-kocsiba babaülést szintén használtan vettünk, nem volt vele gond, de mivel pár ezer ftos tétel, igy eladjuk, és veszünk újat, ha meglesz a kövi baba.

-etetőszéket megörökli az első babától, kicsit lányos, de mivel úgyis csak itthon használjuk, nem hinném, hogy gond lenne belőle, akkor sem ha fiú lesz.

-légzésfigyelőt, elektromos mellszívót, babamérleget vettünk az első babának, de csak 4 hétig tudtam szoptatni, felesleges pénzkidobás volt, eladtam mindent (kivéve a légzésfigyelőt azt 1 eves kora után adtam el). Kövi babánál mindent bérelni fogunk (kivéve légzésfigyelő), hogy ne bukjunk olyan sokat, ha megint elapad 4 hét után a tejem.

-ruhákat, cumisüvegeket, stb apróságokat mindent újat veszünk, már rég eladtam minden ilyen kis apróságot, mert minden lányos volt, a ruhák nagy részét örököltük, ha fiú lesz, nem is fogjuk tudni hasznalni, így nem akartam tárolgatni őket.

-játékokból mindent elraktam, semmit nem fogok újat venni, a játékok nagy részével nem is játszott a lányom.

-babakád: használtan vettük, és tovább is adtam, nagyon keveset használtuk, mert nagyon hamar inkább velem fürdött a kisasszony, majd veszünk újat, ha szükség lesz rá, de lehet a kövi baba kezdetektől velem fog fürdeni, vagy ha fiú lesz, akkor az apjával.


Szóval nálunk tényleg csak nagyon apróságokat kell majd megvenni a kövi babának, kiságyat, ruhákat, egy kocsiülést, meg egy babakádat ha szükség lesz rá, illetve kibérelni a szoptatáshoz szükséges segédeszközöket, ha sikerül szoptatni.

2019. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!