Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan utazzunk hosszútávra,...

Hogyan utazzunk hosszútávra, egy anyatejes, cicin alvó babával? Téma: utazás.

Figyelt kérdés

Adott egy 5 hónapos ISZSZ baba. Aludni kizárólag a cicin tud. És egy 3 órás útra kell mennünk. (Budapestre)

Hogy tudnám megoldani a ciciztetést és az altatást úgy, hogy a legkevesebbsuer kelljen megállni?

Biztonsági okokból ferjem nem engedi a "folehajolok és úgy szoptatok" módszert. Tudom fura így kívülállókat kérdezni ilyenről. De amúgy a mű ágyba is nehéz letenni miután elaludt. Hát a hordozóba.... Amúgy egy- másfél órát van el ébren.


2019. ápr. 12. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekeimet simán elringatta a kocsi. Nyilván nem fogod tudni menet közben szoptatni. A parkolóban sem jó a hordozóban föléhajolok?
2019. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sírni fog, amíg nem találtok valami megállóhelyet és mind jó idegesek lesztek. De lehet, hogy végigaludja vagy leköti a sok élmény. Ez nem olyasmi, ami tervezhető, így leginkább marad a drukkolás.
2019. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk eleve nem kellett volna a cicin alvásra szoktatni a gyereket. Amíg nem utaztok, szoktasd le róla. A fölehajolos útközben szoptatós ötleted életveszélyes, nem is értem, hogy jutott eszedbe.
2019. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos és 3 órát nem bír ki? Cicin alszik? Szerintem megeteted, beteszed a kocsiba és ennyi. A ülésben elalszik, megéhezni meg nem fog 3 óra alatt.
2019. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Amikor keri megalltok, megeteted, hagyod elaludni cicin, beteszed es tovabb indultok (te tudod mennyi ido kell neki, hogy elaludjon a cicin). Sajnos mashogy nem lehet, lehet orditani fog ha megebred ra, de ha ott vagy, fogod a kezet, simkgatod, beszelsz hozza, akkor remelhetoleg megnyugszik.


Ezt kepzeld el ugy, hogy akinek nincs kocsija (pl nekunk.. ).. kenytelen kelletlen talan en el se indulnek, ha az en babam nem fogadna el a cumisuveget ha nem vagyunk itthon.

2019. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Bátran!

Újszülöttnél még abszolút érthető, na de egy 5 hónapossal nem kell ennyire túlkomplikálni.

Megeteted indulás előtt és kész. Nem muszáj aludnia útközben, de simán elképzelhető, hogy gond nélkül fog. Ha nem és sír, megálltok, cicire rakod, akár a parkolóban fölé hajolva és mentek tovább

2019. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Nekem se bírja a gyerekem az autó utakat, 5 hónapos, gyakran még hányni is szokott, gyerekorvos szerint megörökölte az utazós betegséget.

Voltunk már 5-6 órás autó úton is, én lefejtem cumiba a tejem, úgy etettem, meg tableten mesét nézettem vele, kis játékokkal próbáltam lekötni a figyelmét, de igazából azért sír is, hát rosszul van na.

2019. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Legfeljebb kihagyja az alvàst


Megeteted pihenéskor

1,5 h-ként elvileg amúgy is meg kellene állni,mert nem nagyon jó, ha 2 órát van hordozóban


Úgyis el fog aludni az autóban..



( off. Hozzátáplált 10 hósom sem bír cici nélkül napközben 3 órát)

2019. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is cicin alvós iszsz, de a kocsiban simán bealszik vagy nézelődik.

Indulás előtt megeteted, tele pocak, ringó autó, biztos, hogy el fog aludni. Út közben is meg lehet állni, 3 óra nektek is sok pihenő nélkül. De én azt tanácsolom, hogy ne hagyd elaludni, csak csillapítsd az éhséget, szomjúságot, aztán tedd ne az autós ülésbe.

Ez tipikusan az a szituáció, hogy ha útközben kicsit sír, azt el kell viselni, neki ki kell bírni, és inkább álljatok félre, ha cicire akar kéredzkedni. Pár perc és találtok erre alkalmas helyet. Autópályán meg használd ki a pihenőket, és tedd mellre, kiköpni nem fogja. 😋 Utána mentek tovább. Nem kell mindig megvárni, hogy ő kérje.

Nálunk már inkább vigasztaló a cici, így a kisfiam a kocsiban azzal is megelégszik, ha foghatja. Menet közben nem látja senki.

2019. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért féltem véleményt kérni mert azért nem ilyen egyszerű ahogy leírtam. És ugye nem véletlenül vannak a dolgok úgy ahogy. A fölé hajolás a parkolóban jó ötlet. Köszönöm szépen. :)
2019. ápr. 12. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!