Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még csomagban levő cumit ki...

Még csomagban levő cumit ki kell mosni/fertőtleníteni első használat előtt?

Figyelt kérdés

A kérdésem konkrétan most a nyugtató/altató/játszó cumira vonatkozik... szeretnék bevinni 1 db-ot a kórházba szülés utánra (nem akarom feltétlenül a szájába nyomni egyből, de ha mondjuk kapott a kórházban, vagy valami, akkor legyen nálunk a biztonság kedvéért...) Ezt a táskába rakhatom a műanyag bolti csomagolásában, vagy előtte ki kell fertőtlenítenem? Mert ha kifertőtlenítem akkor meg vennem kell hozzá egy tárolót is, amit nem akartam, mert nem biztos hogy cumizni fog ugye a későbbiekben... de ha kell akkor kell nyilván.


És a cumisüvegekkel, etetőcumikkal mi a helyzet csomagolásból kivétel után?


2019. ápr. 13. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ki kell főzni vagy fertőtleníteni. Én úgy oldottam meg hogy a kórházba úgy is kell vinni poharat, és az étkezőben volt mikró. Ott a pohárban forraltam vízet és bele dobtam a cumit pár percre. A többivel is ugyan ez a helyzet de azt már itthon csináltam meg amikor kellett.
2019. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ki kell. Megteheted a kőrházban is. De a "tárolót" úgy konkrétan bármi helyettesítheti.
2019. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, itthon kifőzöm majd az üvegeket/cumikat, csak nem tudtam hogy kell-e.

Köszi a tippet a cumira

2019. ápr. 13. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel én is így vagyok. Én viszek be a kórházba egy kis cumisüveget is mert nyáron szülök és a nagy melegben lehet, hogy kell majd pótlás. Én MAM cumisüveget vettem ami ugye önsterilizáló. Úgy terveztem beledobom a cumit is, elfér benne. Ha kell, akkor kiveszem, ha nem kell akkor is ott volt nálam :)
2019. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!