Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem lenne a baj, hogy...

Velem lenne a baj, hogy lassan 30 éves leszek de nem érzem azt, hogy gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
Barátnőm 28 éves, én 30 leszek lassan viszont egyikünk se érzi azt , hogy gyereket szeretnénk. Körülöttünk meg már mindenki megszült. Más is van így?
2019. ápr. 14. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Más is van így.

Én 27 leszek, néha fellángolásként eljátszok a gondolattal, aztán ez hamar elmúlik.

Így pedig nem mernék szülni.

Férjem 33, ő úgy van vele, hogy azért szeretne legalább egyet, de rám bízza, hogy akarok-e egyáltalán és ha igen mikor.

2019. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha valakinek van rá gondolata már, akkor jobb előbb, hogy ne 70 éves korodra nőjön fel. Én se voltam soha gyerek centrikus, de azért egyet szerettem volna, és inkább "letudtam" most 24 évesen, így közel 40 évesen felnőtt gyerekem lesz, mehetek világot látni. És attól, hogy nem szeretem a gyerekeket a saját más. Ahogy a saját kis 10 hetes illatos babám itt szuszog most a karomban, ez teljesen leírhatatlan, ne abból induljatok ki szeretitek e a gyerekeket pl. Akinél felmerül néha már, én ott nem húznám.. De ismerek olyat aki sose akart, aztán 44 évesen nekem zokogott hogy gyereket akar de már kb bukta (kolleganő), szóval érdemes alaposan meggondolni.
2019. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek valo gyerek, nem kotelezo vallalni, csak azert, mert a kornyezetetekben mindenkinek van, vagy mert a csalad probalna rabeszelni. Az en kornyezetemben az a ritkabb, ha 30 alatt van valakinek.
2019. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs evvel semmi probléma. Én huszon évesen nagyon akartam gyereket, de nem lehetett, túl fiatal voltam még és nem volt stabil párkapcsolatom. Aztán kb. 30 éves korom tajekán úgy éreztem, nem nekem való az anyaság. Több, mint egy éve viszont mégis úgy véltem, gyereket szeretnék és a párom is. Így belevágtunk a baba projektbe. Februárban megszületett a kislányunk. Szóval akár veled is megeshet, hogy meggondolod magad, de ha mégsem, akkor sem dől össze a világ. Éld úgy az életed, ahogy neked jó és ne akarj megfelelni senkinek. Csak azért ne vállalj gyereket, mert a társadalom ezt kívánja. És ne legyen emiatt bűntudatod.
2019. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Manapság ez gyakori. Mondhatni a "trend". A gyerekvállalás kitolódott 35 körülre, ismerőseim 30 körül még nagyban karriert építenek és/vagy bulizgatnak. Ez nem is lenne baj, csak sajnos a biológiánk ugyanaz mint 50 éve, azaz az évekkel egyre merül ki a szervezet. Nekem 25 évesen az első terhességem tökély volt, 32 évesen a 2. már nehezebb (kórházban is feküdtem pár napot), a 3. terhesség most 35 évesen pedig annyiban nehezebb, hogy a genetikai eredményeknél a kockázatoz bizony nagyon megdobta korom. Ja és előtte volt 2 vetélésem is.

Barátnőm is 3-szor szült, ugyanilyen tapasztalatokkal. A női szervezet 25-30 között "éli csúcskorát". Utána merülni kezd. Persze mindig van kivétel, 40 éves fitness mami is, de azért nagy általánosságban a biológia az biológia marad.

2019. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Az én ismeretségi körömben mindenki 30 felett szült.Én is.34 és 37 évesen.Mindegyik terhességem probléma mentes volt és kombi teszten olyan eredményeket hoztam, hogy pld a második terhességemnél se ajánlottak további genetikai vizsgálatokat.Hamar fel is épültem.Szerintem ez szerencse kérdése, genetikáé.


Speciel a 20-as éveimben éltem.Buliztam,világot láttam és ,,alapoztam" a jövőt.Eszembe se volt ,hogy gyereket vállaljunk.Valamikor 30 éves korom körül fogalmazódott meg bennem, hogy most már itt volna az idő de nem voltam benne még mindig biztos úgyhogy vártunk.Párom 38 évesen lett első gyerekes apuka.Szóval még mindig alakulhat nálatok is úgy, hogy egy nap határozottan érzitek, hogy na gyereket akarunk.DE ha nem lesz gyereketek akkor se történik semmi.Azért ne szüljön,vállaljon senki gyereket mert társadalmi elvárás.

2019. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne baj? Én 31 vagyok, nekem az a fura, hogy van, aki akar. :D Végre úgy érzem, kezdek igazán jó lenni a munkámban, tudok utazgatni, kinyílt a világ. Nem dobnám el.
2019. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Előző,


Nem bántás képp de miért érzitek úgy, hogy akinek gyereke van, akkor az otton ül befordulva?


Én 26 éves vagyok, anya. Idén voltunk már 2 hetet Thaiföldön a gyerkőccel együtt. Nyáron Máltára megyünk vele 1 hétre. Májusban Torinoba megyünk férjjel kettesben egy hétvégére föképp focimeccs miatt. Ősszel szeptember pedig London-Oxford rokonlátogatóba.

Vezetőként dolgozok logisztika-vám területen a fővárosban.

Itthon is sokat élünk, járunk étterembe, ritkán koncertre, wellness néha, horgászhétvégék

Nem érzem úgy, hogy nekem be lenne zárva a világ.

2019. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Sokan vannak igy. De jol meg kell gondolni. Nincs rosszabb annal mint megbanni hogy nem lett. Azt hogy gyereket szul valaki joval ritkabban banja meg mint hogy nem.
2019. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 30 leszek év végén és nem szeretnék gyereket. Nem vágyom rá, pedig a környezetemben most sokan szültek. Az ott látottak alapján ez nem nekem való, ráadásul a szüléstől rettegek.
2019. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!