Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabálytalan kuszas és kimarad...

Szabálytalan kuszas és kimaradt maszas okozhat később problémát?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos.

8 hónapos korában kezdett kuszni, de szabálytalanul, feloldalasan.

Feszes nyak miatt 3 honaposan jártunk devenyeshez, de az megoldódott.

Voltam vele azóta is devenyesnel, de ő azt mondta nincs probléma vele.

Katona módszerrel dolgozó kollégájához járunk jelenleg, hogy picit “meglökjék”.

Járunk már 3 honapja, de azóta se mászik.

Négykézlábra áll pedig meg a kanapenal terdel.

Akinek volt hasonló, ott a későbbiekben volt lemaradása, problémája a kicsinek?

Pl tanulási nehézség, viselkedésproblema, bármi.

Kicsit el vagyok keseredve, mert nem szeretném, ha hátránya lenne :(

Már minden vele egykorú ismerősömnél járnak szinte a babak.


2019. ápr. 15. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A szabálytalan kúszás miatt mi tsmt-re jártunk. Az én fiamnak mindkét oldalt feszesebb volt a váll/lapocka környéki izomzat. Nem kellett dévénytorna neki, gyógymasszőr elég volt. De kúszni féloldalasan kúszott, csak a bal kezét és a jobb lábát használta. A tsmt nem segített helyre tenni a kúszás viszont 2-3 hét kúszás után ő már mászott, azt pedig szabályosan. Onnan is ült ki. Nálunk a visszamaradt csecsemőkorában reflexek is okoztak gondot.

Esetleg próbáljátok ki a tsmt-t ha van rá lehetőségetek.

Egy barátnőm mesélte, hogy neki a nagyobbik fiúnál okoztak gondot az ilyesmik. Egy másik ismerősömnél egyéb okból maradtak ki mozgásformák, 6 éves a kislány, idegrendszeri éretlenségeket a mozgásfejlődési hiánypontokkal magyaráznak, ő is tsmt-zik.

2019. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!