Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A páromnak 1 név se tetszik...

A páromnak 1 név se tetszik amit mondok, neki csak 1 felel meg, de az meg nekem nem tetszik. Mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ő kiválasztotta a Réka nevet(ami nem ronda, de nekem kicsit tucat és nem is bűvölt el annyira, hogy majd a kislányomnak adjuk).

Én is mondtam neki legalább 10-20 félét, a nagy kedvenceimen (Éva, Loretta, Inez, Dóra) kívűl is. Neki viszont az összes fujj, meg milyen név az. Ti beadnátok a derekatokat, mert semmi más se tetszik a párotoknak?


2019. ápr. 15. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Terhes vagy már? Ha nem, én otthagynám...
2019. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát mondjuk egy Réka milliószor jobb mint egy Loretta. És mi lenne ha kapna egy neked tetsző nevet és a Rékát? Akkor mindkettőtök vágya teljesülne.
2019. ápr. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám be a derekamat, csak olyan lehetne, ami MINDKETTŐNKNEK tetszik! És ezt napi szinten nyomatékosítanám.
2019. ápr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám be a derrkamat


Addig keresnék, amíg közösen tetsző nevet nem találunk



Egyébként persze ez egyéni, de a Réka nálam is nagy kedvenc.

Inez, Loretta: ezekről a hideg ráz.

Dóra viszont jó köztes.



De biztos találtok olyat, ami mindkettőtöknek tetszik, hisz sokezer név van.

2019. ápr. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk ugyanez volt.


Én a Lucához ragaszkodtam, ő az anitához.


Így luca anita lett.


Mivel rövid 1 szótagú a vezetéknév, így nem volt gond belőle, nem lett túl hosszú.


Ha nem hosszú a vezetéknév, akkor lehetne Dóra Réka

2019. ápr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adta be egyikunk sem a derekat, addig kerestunk, mig mindkettonk szamara elfogadhato nevet talaltunk, akkor is, ha az egyikunknel sem volt favorit. Utana a gyerekneveles ennel sokkal nehezebb, millionyi kompromisszumot igenylo helyzet szamunkra, pedig a nevvalasztas sem volt nekunk egyszeru.
2019. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Na kettő keresztnév?De melyiket fogja használni? Hiába lenne meg mindkettőtök vágya ha nem úgy szólitja egyikőtök ahogyan szeretné. Komolyan így mi értelme a 2 névnek? Pl Loretta Réka de a Lorettát használja,az a párodnak miért jó? Válasszatok közösen.Fiamnak is 2 keresztneve van de csak mert így tetszett és szép a hangzása a vezetéknévvel együtt.De bármelyiken is szólítottuk volna tetszik.
2019. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindkettőtöknek kell tetszenie a névnek. Közös gyerek, közös döntésekkel. Ezt jobb ha már most gyakoroljátok.
2019. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk pl úgy volt, hogy az első pár hónapban en lucáztam, a férjem anitázta, de aztán megtetszett a férjemnek a luca, és illett is a gyerekre, így luca maradt.


Ezért is jó a 2 név, mert miután megszületik a gyerek simán változhat valamelyik szülő hozzáállása, és lehet közös nevezőre jutnak.

2019. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Remelem nem vagy meg terhes.

Addig ne is legyel, amig ilyen pitianer kerdesben sem tudtok megegyezni. Mert addig nem vagytok ti sem felnottek.

2019. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!