Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája feszes nyak miatt nem tudott sokáig hason aludni? Mikorra oldódott meg a probléma?

Figyelt kérdés

2 hónapos kora óta járunk Dévény tornára, már majdnem 6 hónapos. Nem tud hason elaludni, csak háton alszik, de így nagyon felületes az alvása, hamar megébred/megriad nappal is és éjjel is.


Azt már próbáltam, hogy ha elaludt, akkor hasra fordítom, de ha felébred úgy megijed, hogy addig üvölt míg vissza nem fordítom.


Nagyon nyűgös, sírós mivel nem piheni ki magát rendesen.


Volt így valaki? Mikorra rendeződött a dolog? Hány hónapos korában tudott hason aludni?


2019. ápr. 19. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Nekünk egy percre sem lehetett hasra tenni a kislányt, mert ordított. Feszes a nyaka, késett a fejemelés.

Viszont háton teljesen jó az alvása.

Most 3,5 hónapos, emeli a fejét, nézeget, 5-10 percig is elvan, de nem aludna el hason. Szerintem eszébe sem jut...

2019. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még a bepólyálást szoktàk javasolni ilyenkor a háton fekvő helyzetben. Neten van sok videó.
2019. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan ezzel a problémával 8 hónapos koráig jártunk Dévényre. Én már addigra egyáltalán nem erőltettem a hason alvást mert utálta. Mikor már egyedül is tudott forogni és ő döntötte el hogy hogyan alszik, akkor kezdett el hason aludni. Most 3,5 éves a lányom és még most is csak hason alszik el :)
2019. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Miért kellene hason aludnia? Nem javasolják ilyen kicsi babánál. A lányom csak akkor aludt hason, ha véletlen arra fordult, újszülött korában mindig oldalt fekve raktuk le.
2019. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet h csak így Szokta meg és már nem is a nyaka zavarja. Nincs hintátok? Mi vettünk egy indigó hintat (adamo stílusú) és abban jókat aludt így
2019. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van Adamo hintánk, de nem szereti. A bepólyálást próbáltam. Eleinte jó volt, de mióta jobban mozog nem tűri.


#4es válaszolónak: leírtam miért szertném ha hason aludna. Van légzésfigyelőnk. Újszülött korában mi is az oldalára tettük le, de már 6 hónapos lesz.

2019. ápr. 19. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:

És ha csak picit szorosabban takarod be? (1 vagyok). Én az elalvásnál néha finoman lenyomom a karommal az ő karját (vagy fogom a kezét), mert tényleg én is tapasztaltam, hogy a saját kézmozgásai visszaébresztik, főleg amikor túl can pörögve.


De ha utál hason feküdni, akkor szerintem nincs rá trükk. Fájdalmas neki a feszes nyaka miatt. Tornázzatok és próbálgasd a hasaláat ébren szerintem egyelőre, amíg ki nem lazul.

2019. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!