Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eszik, elalszik, büfi, felriad...

Eszik, elalszik, büfi, felriad, csak evés nyugtatná meg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 3 hetes kisbabám. Csak anyatejes, van bőven tejem és sokat is eszik, egy alkalommal 100 felett eszik általában, csak néha kicsit kevesebbet. Hízik is rendesen, az "elvárt" gyarapodást túlteljesíti egyelőre.


A problémám a következő: a szopik végén bealszik, de mivel hallom hogy nagyon sok levegőt nyel és tudom hogy mindig szokott büfizni utána, felveszem büfizni. Büfizik is, de erre persze felébred. Ekkor nagyon sír, és sehogy nem tudom megnyugtatni, kizárólag cicin nyugszik meg. Viszont a cicin nem csak "játszik" vagy komfortszopizik, hanem újra elkezdi szívni rendesen és mérhető mennyiségeket eszik. Ami viszont nem jó, mert túleszi magát, szerintem a hasa is fáj mert a "repeta" után még jobban sír, büfizik, néha vissza is bukik egy kis kaját. De amint kézbe veszem, tátog és keresi a cicit...

Szóval szerintem nem evéssel kellene megnyugtatni, de akkor mégis hogyan? :( Amit próbáltunk: simogatás, hordozás, beszélni/énekelni hozzá, ölelni, melléfeküdni, kézben tartani, babakocsiban tologatni (kinti sétáknál mindig alszik, de bent nem nyugszik meg a kocsiban). Egyik sem működik, képes órákig ordítani, ha nem tud elaludni. Viszont amint mellre teszem, elhallgat és szopizik.


Szerintetek mit csináljak? A büfit nem akarom kihagyni, mert mindig jön fel neki és néha bukik is, így nem akarom letenni aludni. Viszont a büfizésre olyan éber lesz, hogy utána nem tudom visszaaltatni, mert az csak cicin sikerül... :( Oké, hogy igény szerint kellene szoptatni, de amikor egyértelműen eleget evett, nem szeretnék mindig végeláthatatlanul ráetetni...


Köszönök minden tanácsot előre is.


2019. ápr. 21. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A lányom pont ilyen volt, akár én is írhattam volna. Majdnem három hónap volt, mire rájöttünk a megoldásra, addig szinte nem aludtam, mert vagy sírt, vagy evett... Nekünk a cumi segített, azzal helyettesítettük a cicit amikor felriadt. Nem lett cumizavara, viszont a sokadik cumi vált csak be, a többit ívben köpte ki (MAM sárga latex újszülött cumi).

Kitartást.

2019. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Igen, azt kifelejtettem, hogy a cumit is próbáltuk, de eddig nem fogadta el, köpi ki egyből. Bár még csak egyfélét próbáltunk, akkor szerintem beszerzek majd másfajtát is.

2019. ápr. 21. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a cumi jutott eszembe. Van többfajta, kisérletezni kell vele.
2019. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, a mellbimbód alakjához hasonlót fogadja el könnyen a baba. A saját tapasztalatom az, hogy a sárga latex tapintásra egészen bőrszerű, természetes hatású, gondolom azért jobb neki. De persze minden baba más, remélem hamar megtaláljátok azt, amelyik nektek jó. :)
2019. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez esetben visszavenném cicire. Ha nem lenne éhes, nem enne aktívan. A sírás alatt is nyel levegőt...

A másik: sztem hozd előbbre az estinek szàjt szopit. Egyreszt hogy még éberebb legyen és többet tudjon enni elalvás előtt és akkor a büfi után már nem enne annyit, másrészt hogy kevésbé mohón egyen.


Lassítsd be az esti rutint. Simogasd, állj meg egy kicsit.

Amikor alszik szerinted , már nem is cummog?


Az enyém is totál orálisan fixált. Volt 1-2 próbálkozásom, de ha cicizni akart, mindig a cici segített végül.

2019. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Előző vagyok.

Még gondold végig, hogy napközben elég időt van-e mellen és testközelben.

Az esti szopi alatt többször is megàllhatsz büfiztetni, és akkor nem baj ha a legvégén hagyod aludni.

Még kérdés hogy a mellretétel technikája helyes-e és jól beveszi-e a bimbót. Mindkettő hibája miatt nyelhet sok levegőt.

Lehet túl erős a tejleadó reflex is.


Ha nen javul a helyzet, szoptatási tanácsadóval (La Leche Liga, Hordozóház) beszélj szerintem.

2019. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem majdnem minden baba ilyen az elején. Legalábbis nekem mindkét lányom ilyen volt. Én nem akartam, hogy cumis legyen, így inkább visszaadtam neki az 'üresebb' cicit. Az elején sokat buktak, de pár hét alatt megtanulták, hogy mi az elég. Kitartás!
2019. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Növekedési ugrás? Ez ilyen, adjál neki, nem tudja túlenni magát. Büfiztetés külön felesleges, próbáld meg anélkül letenni, ha bealudt.

A cumiról leszoktatni sokkal nehezebb lesz, mint most kibírni.

2019. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A büfiztetés azért nem felesleges, bár baba és életkor függő, hogy mennyire kell hozzá ragaszkodni ilyen helyzetben. Én az alvó babát emiatt nem kelteném, hacssk nem egyértelműen fontos (pl hasfájós és sok levegőt is nyel vagy sokat bukik).


Viszont nekem simán attól is büfizik, ha függőleges helyzetben felveszem és sétálok vele, vagy akár ülő helyzetben a bal oldalon a gyomránàl finoman paskolgatom.

Ettől nem is lesz újra éber ha amúgy félomban van.

2019. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, mármint az én ülő helyzetemben.
2019. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!