Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori asztmával kapcsol...

Csecsemőkori asztmával kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi!?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam. 6 hete beteg, köhög, “recseg”, többször nehézlégzése van. Vérképe tökéletes, nem tenyészett ki semmilyen kórokozó az orrából, nem allergiás. Ma megkaptuk a “vírus indukálta asztma diagnózis”t. Kinek mi a tapasztalata vele? Kinövi a gyerek? Ha igen, mikor? Hogyan viseltétek a rosszabb időszakokat? Bevallom nem vagyok elkeseredve, de érdekelne nem csak az a orvos által mondott “statisztika”, hanem személyes tapasztalatok is. Köszönöm!

2019. ápr. 23. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Háziállat, poratka, penész, ilyesmik is okozhatják.
2019. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Allergia tesztet végeztek Neki vérből, semmi ilyesmire nem allergiás.
2019. ápr. 23. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:

3 gyerekemből a legkisebbnél jött elő.

Most lesz 10 hónapos.

Örökletes tényező is lehet. Nálunk ezt mondták.

(Nekem is volt, 1 éves kor után javult a dolog, majd mikor iskolába kerültem, jöttek újra elő a bajok, de leginkább csak ha beteg voltam, az hozta elő. 12 éves korom körül alább hagyott.)


Kislányomnak 5 hörghurutja volt eddig, nehezen viseltem. Antibiotikumot is kapott.

Szakorvosi javaslatra Montelukasttal kezdtünk, nem sokat ért. Berodualt nem nagyon engedi, helyette kaptunk Ventolint. Azt most elhagytuk, a Flixotide-ot kapja állandóra.

2019. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!