Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Tènyleg nem tudom a babát túletetni? Csak anyatejes

3130 grammal született és két hónaposan 5850 gramm. Mindig nagyon nagy a hasa, hasfájos , az orvos és a védőnő szerint sokat eszik, igény szerint szoptatom de nem sűrűn bírja ki 3 óránként az evèst ( mert szerintük ki kellene )mit gondoltok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, éhség, túletetès, hasfájás, szoptatás

ápr. 24. 16:48  Privát üzenet  

A válaszok

De, túl lehet.

Van tanulmány az elhízott anyatejes csecsemőkről.

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 24. 17:02 Privát üzenet
De még mennyire túl lehet etetni. A mérések nem csak azért kellenek, hogy ne egyen keveset, hanem mert ne egyen sokat sem.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont ápr. 24. 17:04 Privát üzenet

Van az egyik oldal, aki szerint nem lehet, mert annyit eszik, amennyi neki kell, és van a masik oldal, aki szerint túl lehet etetni.

Vannak olyan babák, akik akkor is ennének, amikor már folyik vissza a szájukon a kaja, na a nagyobb gyerekem ilyen volt egészen a hozzátáplálásig szépen előírt adagokat evett x óránként, különben sokat evett és amugy is hasfájós volt, ha sokat evett fokozódott.

És vannak olyan babák is akik erzik, mikor elég, ilyen a második gyerekem. Van egy fix adagja, de ha ő kevesebbtöl lakik jól, akár fejre is állhatok, sem fog többet enni, merr becsukja a száját, löki ki a mellem, vagy a cumisüveget. Na őt nem lehet túletetni.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont ápr. 24. 17:13 Privát üzenet
Látod, hogy lehet.

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont ápr. 24. 17:22 Privát üzenet

Az anyatejes babak sulygyarapodasi gorbeje elter a tapszereseketol, az elso 3-4 honapban gyorsabb utemben gyarapszanak, utana meg lelassul. Regebben azt mondtak, tul lehet etetni. A jelenlegi hivatalos allaspont errol az, hogy nem, ha tul sok neki, max. visszabukja a folosleget, de a szoptatott babak nemzetkozileg is elismert novekedesi gorbeje alapjan a te babad teljesen ugyanott van a gyarapodasi gorben, ahol szuletesekor:

[link]

Tovabbi infok a szoptatott csecsemok sulygyarapodasarol:

[link]

Baratnom kislanya is ilyen gyorsan (szoptatott babakhoz kepest normal utemben, de tapszeres babakhoz kepest gyorsabban) gyarapodott, aztan fel es 1 eves kor kozott teljesen beleolvadt az atlagba, pont, ahogy a fenti linken irjak.

Az en gyerekem csendes reflux, es pici gyomormeret miatt az atlagosnal joval kevesebb idot birt ki ket szopi kozott, sokszor fel-1 orat. En nem akartamilyen gyakran szoptatni, de a ritkabb szopi nagyon megviselte szegenyt, utana nagyon sokat javult a reflux, es lett egy boldog, kiegyensulyozott babam, szoval

ilyen is van. Baratnom kislanya, akit irtam, 3-4 orankent szopizott, es megis jo gyorsan gyarapodott.

Szerintem erdemes a babadra figyelni, es a megerzesedre hallgatni. A vedono engem rabeszelt, hogy 2 oranal gyakrabban ne szoptassam, sajnos az elso 6-8 hetben hallgattam ra, es borzaszto volt. Azutan olvastam az igeny szerinti szoptatasrol, kikertem szakember (szoptatasi tanacsado) velemenyet, aki egyertelmuen a gyakori szoptatast javasolta a mi esetunkben. Vannak szuper szoptatos csoportok a facebookon, pl. a Szoptatas kerdezz-felelek, ott vegyesen valaszolnak hozzaertok, es anyukak, es van az Edesanyak szakertoi fb csoport, ott szoptatasi tanacsadok, gyerekorvosok is valaszolnak a kerdesekre, bar kicsit varni kell, mire kiengedik a posztot, de ott pl. szerintem tenyleg hiteles szakemberek vannak.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont ápr. 24. 17:36 Privát üzenet
Nalunk a haspuffadast, hasfajossagot a nagyon gyakori szopi mellett az oldotta meg, hogy dietaztam tejfeherjere, tojasfeherjere (kerultem az osszes tejtermeket, tojast, meg amikben volt, cimkeolvasas szintjen).

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont ápr. 24. 17:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

# 7/9Időpont ápr. 24. 17:49 Privát üzenet
De túl lehet. Ekkor kakil zöldeset.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont ápr. 24. 18:58 Privát üzenet
Nem lehet

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont ápr. 24. 19:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akinek 2-3 hetes babája van: mennyit sír? Anyatejes vagy tápszeres? Milyenek az éjszakák?
Hogyan utazzunk hosszútávra, egy anyatejes, cicin alvó babával? Téma: utazás.
Miért nem lehet túletetni az anyatejes babát? De tápszereset igen?
Miért szokták mondani, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni, de tápszerest igen?
Anyatejes babát mért nem lehet túletetni?
Szerintetek lehet túletetni egy anyatejes babát?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!