Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tènyleg nem tudom a babát...

Tènyleg nem tudom a babát túletetni? Csak anyatejes

Figyelt kérdés
3130 grammal született és két hónaposan 5850 gramm. Mindig nagyon nagy a hasa, hasfájos , az orvos és a védőnő szerint sokat eszik, igény szerint szoptatom de nem sűrűn bírja ki 3 óránként az evèst ( mert szerintük ki kellene )mit gondoltok?

2019. ápr. 24. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

De, túl lehet.

Van tanulmány az elhízott anyatejes csecsemőkről.

2019. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
De még mennyire túl lehet etetni. A mérések nem csak azért kellenek, hogy ne egyen keveset, hanem mert ne egyen sokat sem.
2019. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Van az egyik oldal, aki szerint nem lehet, mert annyit eszik, amennyi neki kell, és van a masik oldal, aki szerint túl lehet etetni.


Vannak olyan babák, akik akkor is ennének, amikor már folyik vissza a szájukon a kaja, na a nagyobb gyerekem ilyen volt egészen a hozzátáplálásig szépen előírt adagokat evett x óránként, különben sokat evett és amugy is hasfájós volt, ha sokat evett fokozódott.

És vannak olyan babák is akik erzik, mikor elég, ilyen a második gyerekem. Van egy fix adagja, de ha ő kevesebbtöl lakik jól, akár fejre is állhatok, sem fog többet enni, merr becsukja a száját, löki ki a mellem, vagy a cumisüveget. Na őt nem lehet túletetni.

2019. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Látod, hogy lehet.
2019. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Az anyatejes babak sulygyarapodasi gorbeje elter a tapszereseketol, az elso 3-4 honapban gyorsabb utemben gyarapszanak, utana meg lelassul. Regebben azt mondtak, tul lehet etetni. A jelenlegi hivatalos allaspont errol az, hogy nem, ha tul sok neki, max. visszabukja a folosleget, de a szoptatott babak nemzetkozileg is elismert novekedesi gorbeje alapjan a te babad teljesen ugyanott van a gyarapodasi gorben, ahol szuletesekor:

[link]


Tovabbi infok a szoptatott csecsemok sulygyarapodasarol:

[link]


Baratnom kislanya is ilyen gyorsan (szoptatott babakhoz kepest normal utemben, de tapszeres babakhoz kepest gyorsabban) gyarapodott, aztan fel es 1 eves kor kozott teljesen beleolvadt az atlagba, pont, ahogy a fenti linken irjak.


Az en gyerekem csendes reflux, es pici gyomormeret miatt az atlagosnal joval kevesebb idot birt ki ket szopi kozott, sokszor fel-1 orat. En nem akartamilyen gyakran szoptatni, de a ritkabb szopi nagyon megviselte szegenyt, utana nagyon sokat javult a reflux, es lett egy boldog, kiegyensulyozott babam, szoval

ilyen is van. Baratnom kislanya, akit irtam, 3-4 orankent szopizott, es megis jo gyorsan gyarapodott.


Szerintem erdemes a babadra figyelni, es a megerzesedre hallgatni. A vedono engem rabeszelt, hogy 2 oranal gyakrabban ne szoptassam, sajnos az elso 6-8 hetben hallgattam ra, es borzaszto volt. Azutan olvastam az igeny szerinti szoptatasrol, kikertem szakember (szoptatasi tanacsado) velemenyet, aki egyertelmuen a gyakori szoptatast javasolta a mi esetunkben. Vannak szuper szoptatos csoportok a facebookon, pl. a Szoptatas kerdezz-felelek, ott vegyesen valaszolnak hozzaertok, es anyukak, es van az Edesanyak szakertoi fb csoport, ott szoptatasi tanacsadok, gyerekorvosok is valaszolnak a kerdesekre, bar kicsit varni kell, mire kiengedik a posztot, de ott pl. szerintem tenyleg hiteles szakemberek vannak.

2019. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nalunk a haspuffadast, hasfajossagot a nagyon gyakori szopi mellett az oldotta meg, hogy dietaztam tejfeherjere, tojasfeherjere (kerultem az osszes tejtermeket, tojast, meg amikben volt, cimkeolvasas szintjen).
2019. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2019. ápr. 24. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
De túl lehet. Ekkor kakil zöldeset.
2019. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet
2019. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!