Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babához nem baj, ha...

9 hónapos babához nem baj, ha nem megyek be, ha csak kicsit sír fel?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom néha felsír éjszaka, de csak kb. 10-15 másodpercre. NElég keservesen, de tényleg nagyon rövid idő alatt visszaalszik. Talán foga lehet, talán álmodik. Én abban hiszek és eddig ezt alkalmaztam, hogy barátságosan altattam el, nem magamon, de letettem, ha sírt felvettem, simogattam, megnyugodott, letettem aludni és ezt addig, míg el nem aludt. De a felsírásokra nem szoktam átmenni, nem okoz ez benne valami törést vagy bizalomvesztést, hogy éjszaka ha esetleg a sírása hívás lenne, akkor nem megyek? Vagy úgy gondoljátok, hogy ha hívna és nagyobb baja lenne, akkor nem hagyná abba olyan hamar? (Tény, ha hosszabban sírna mennék azonnal, de lehet neki már az is hosszú és esetleg "megállapítja" anya nem jön úgyse... ez rossz érzés lenne...) Köszönöm előre is, első babás anyuka :)

2019. ápr. 24. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se csinálok semmit, ha 10 mp-re felsír, ha éhes lenne, akkor abba se hagyná a bőgést, ilyenkor rosszat álmodik, ha elkezded simogatni, csak felébreszted.
2019. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. Enyém is felsír de ez nem tudatos. Nézd meg ha nem nyitja ki a szemét és tényleg másodperc múlva vissza alszik, én nem zargatnám.
2019. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Sztem sem lesz baj. Lehet eppen azzal kelted ha bemesz hozza es az rosszabb lenne neki
2019. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első naptól kezdve külön szobában alszik. Pár hét után bevezettünk férjemmel egy szabályt, hogy egy rövid kiáltásra/felsírásra fel sem ülünk az ágyban, nemhogy átmenjünk, mert jópárszor megtörtént, hogy felsírt pár másodpercre, rohantunk át és a kislányunk édesdeden aludt.

Ha valami gondja van, kiesett a cumi, éhes, egyedül érzi magát, stb, úgyis többször hív. A másodiknál már mi is ugrunk.

13 hónapos és eddig remekül bevált ez a taktika, mi is többet alszunk így :)

2019. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam! :)
2019. ápr. 26. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!