Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Bajban vagyok?...

Mit tegyek? Bajban vagyok? Aggódom.

Figyelt kérdés
8 hónapos a babánk. Mindig is utált hason lenni, 3 hónapos kora óta pedig ha hason is van, mindig repül. Voltunk később gyógytornán, illetve dévényes kezelésen is, sokat gyakorlatozunk otthon is és már gyakorlatilag jobban szeret hason lenni, mint háton. Repülni még mindig szokott, de már kevesebbszer. Vszínűleg le van még tapadva a hátán vmi izom..Aggódom. Visszavisszük másik dévényeshez hátha... Ülni még nem tud, de már próbálkozik, etetőszékben mindig felül ha a tálcán van vmi játéka, illetve evés közben is, hogy megkaparintsa az tányérját. Hátról hasra átfordul, de hasról hátra nem. Forgolódni tud, de kúszni nem.

2019. ápr. 24. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Off: követem, mert szerintem ránk is hasonló vár.
2019. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Dévény-kezelés miért maradt abba első alkalommal? Nálunk úgy volt, hogy miután megkapta a kezeléseket és úgy tűnt rendben van, alaposan átbeszéltük a Dévényessel hogy mikor mit kell csinálnia a gyereknek és ha eddig-addig nem így történne, hívjam fel mert kell még kezelés. Amíg tartott a kezelés, hétről-hétre videóznom is kellett itthon a gyerek mozgását, hogy ő is lássa hogyan mozog, próbálkozik-e emelni a lábát derékszögig - mert hogy abból lesz pl. az ülés. Nálunk C-tartás, kötött nyakizom, alvásprobléma és szopászavar volt a fő gond, meg hogy nem emelgette eléggé a kis lábait.

Mindenképpen keress fel ismét szakembert.

2019. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ülés még nem gond. De a hasról hátra fordulás igen.


Velünk is ez a helyzet: feszes izmok, repülőzés, feszes nyak miatt nem alszik hason.


Jővő héten lesz 6 hónapos, de még semerre nem forog. Én már rá vagyok parázva nagyon.


4 hónapja járunk Dévény tornára.

2019. ápr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hátha segít...

Nekünk enyhe hypotónia, nyakán letapadt izmok miatt volt szükség a Dévény tornára. Kb. 5 hónapos korában nyomta fel magát, utána próbált fordulni. 11 hónapos korában ült fel magától, és 16 hónaposan indult el. 3 hónapos kortól jártunk Dévényre hetente, amíg el nem indult.

Kitartás mindenkinek!!!!!

2019. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!