Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi-kérdés. Hogy szoktassam,...

Cumi-kérdés. Hogy szoktassam, hogy csak elalváshoz kelljen?

Figyelt kérdés

Bevallom, nagyon cumiellenes voltam, a kislányom születése előtt azt gondoltam, az én gyerekem nem lesz cumis... Főleg amiatt elleneztem, amit nővérem gyerekeinél láttam. Ovis korúak, a nagyobbiktól sikerült 3 évesen elvenni a cumit, a kicsi most 4 és otthon még mindig lóg a szájában. Kb. 2-2,5 éves korukig nem is nagyon láttam őket cumi nélkül, mindig ott volt a szájukban, alváskor, játék közben, evésnél (!) is néha két falat között betették... De ami engem a legjobban zavart, amikor tanultak beszélni, cumival a szájukban beszéltek, teljesen érthetetlen volt, amit mondtak, és a nagyobbik azóta is logopédushoz jár emiatt, mert a cumi miatt máshogy képez bizonyos hangokat.


Én eddig ennyit láttam a cumiból, és ez alapján nem terveztem bevetni a kislányomnál. De hát ugye szülő tervez, a baba meg majd eldönti... Most 4 hetes és éppen cumival a szájában alszik, miután órák óta tartó küzdelem után sehogy máshogy nem sikerült elaltatni, feladtam és adtam neki cumit, egyből elaludt...

Az a baj, hogy csak szopizáskor tudott eddig elaludni, de amint felriadt valamire, vagy le akartam tenni az ágyába, rögtön megébredt és a cicit kereste. Igazából ha ébren van, folyton a cicit keresi kb. születése óta... Hiába lakott jól egyértelműen - mérleg szerint nagy adagot evett, már folyik ki a szájából, ő maga fordítja el a fejét, belealszik... de pár perc múlva felriad és mohón, kétségbeesetten keresi a cicit, szopizni kezd mindent, amit talál, akár a pólómat, akár a karomat, nyakamat... mintha éhen akarna veszni. Addig nem hajlandó újra elaludni, amíg mellre nem kerül.


Eddig valahogy kiböjtöltük ezt, próbáltam az éppen kiürített mellet kínálni neki hogy csak szopizhasson rajta, de most már több tejem van, nem üríti ki teljesen és ha visszateszem, ráeszik az előző adagra, amit aztán kibukik, sír, fáj a hasa, szóval ez nem megoldás.

Amúgy is egyre éberebb, nehezebb elaltatni és nem lóghat egész nap a mellemen.


Szóval ma végül beadtam a derekam és adtam neki cumit, bár fájó szívvel... és egyből megnyugodott, pár perc múlva aludt...


Azt hiszem, használni fogjuk a cumit, mert mindkettőnk nyugodtabb lesz így... Oké hogy voltak elveim, de annak sincs értelme hogy minden altatás órákig tart és csak kiborulunk mindketten.


Azt viszont szeretném elkerülni, hogy a jövőben egész nap a szájában legyen a cumi, mint az unokatestvéreinek... Szeretném ha csak elalváshoz, megnyugváshoz használnánk, ha már muszáj... Szóval ne lógjon a szájában, ha nagyobb korában éppen játszik, vagy könyvet nézegetünk, vagy mesét néz, stb.


Hogy szoktassam, hogy ez majd így működjön? Most még csak 4 hetes ezért ugye másból sem áll a napja, mint etetésből és altatásból, de később hogy kezeljem, ha "cumifüggő" lesz? Akiknél működött az, hogy csak alváshoz van cumi, azok hogy csinálták? Hány hetes/hónapos kortól kell célzottan erre szoktatni? Mennyi ideig cumizott a gyereketek?


Köszönöm előre is, és bocsi a hosszú írásért...


2019. ápr. 24. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor cumit kapott, onnantól úgy szoktattam hogy csak alváshoz kapta meg.
2019. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak is volt cumija, de nem tömködtem állandóan a szájába, utazás közben és alváshoz odaadtam, illetve itthon is használhatta korlátozottan, de pl. 22 hónaposan úgy vittem bölcsibe, hogy ott is csak alváshoz kapta meg. Az ovit úgy kezdte, hogy esténként vette be itthon, de pár hét múlva maga dobta ki az összeset, amikor az egyik kilyukadt, mondván hogy ő már nagyfiú.
2019. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mikor hozá hoztuk az altatás cumival történt éjszaka is és nappal is elalvás után kinyomta nyelvével, aztán ahogy nőtt 6-9honap egyre ritkábban igényelte a cumit ,most 15 hós elalvásnál a cumisüveg kell neki persze míg van benne valami aztán elengedi és szépen elalszok , ezt azért írtam le, mert nem kell olyan biztosra venni hogy egész nagykoráig cumizni fog , a lányom mint mondtam 15 hós de ha cumit adok a szájába mert pl :felriad éjszaka,fáj a foga,a hasa , és ringatom ,azonnal kiköpi de úgy hogy egyik szoba végétől a másikig repul😂😂😂 nem túlzok. Én is örülök hogy nem szokott rá, viszon ez is olyan hogy nem nyomtam pici korában sem a cumit a szájába,és így volt megszokva hogy csak az alvásnál cumizott egész 6-honapos koráig.
2019. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Kisfiam oltári nagy cumis lenne. De nem az mert nem adok neki csak nagyon limitált esetekben. Alváskor, autóban vagy ha beteg. Ő is tudná lógatni egész nap a szájában.

Másfél éves elég sokat beszél. A védőnő azzal kezdte ugye nem cumis. Mondom de. Csak mert teljesen érthető amit mond.

Érdekes mert ő első perctől ha mondani akar vmit ahhoz kiveszi a cumit.

Nem kell fèlni tőle ésszel kell használni.

2019. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Kb 2 hónaposan kezdtem el cumival altatni a kisfiam, mert ő is cicin elalvós baba volt és már nem bírtam erővel. Pár hónapig működött, aztán olyan 9-10 hónapos korától kiköpte, kihajította és azóta üveggel alszik el. Azaz kiissza majd leteszi és alszik. Magától hagyta el, de én napközben igyekeztem mindig másként megnyugtatni

..ellenben én ovis voltam amikor elhagytam a cumizást.

2019. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyre többet lesz fent a babád két alvás között, egy idő után napirendet is ki lehet alakítani. Ha fent van, nincs cumi, csak altatásnál van.


A lányom másfél éves múlt, jó ideje már csak alváshoz kapja meg, de egy idő után kiesik a szájából, és alszik tovább. Ha nagyon kell neki, megkeresi és visszarakja éjszaka, de többségében nélküle alszik (most is).

Szerencsére ő elég nyugis típus, ritkán igényelte nap közben a cumit. Amikor nyűgös volt, vagy egyéb okból sírt, mindig próbáltam elterelni a figyelmét, vagy más módon megnyugtatni. A cumit nagyon extrán végső esetben adtam oda.

2019. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!! :)


Remélem amikor már többet lesz ébren, akkor már nem folyton a cicit keresi majd, mert napközben ugye nem akarnék neki cumit adni, de jelenleg folyton csak szopizna amíg ébren van, hiába nem éhes...

2019. ápr. 24. 22:33
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az exem fiának négy éves korában is nappal is cumi lógott a szájában. Gondolhatod milyen a fogsora most.

Ahol élek aztmondják , hogy egy éves korban vegyük el a gyerektől, olyankor már elmúlik a szopóreflex, és nincs szüksége rá, csak megszokás.

Az én fiam nem szerette csak úgy Reptette ki a szájából pedig többször is próbáltam. Viszont a barátnőm lánya nagy cumis volt ,betartotta a barátnőm ezt az egy éves kori elvételt, két napig sírt utána altatáskor , majd el is felejtette.

2019. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak altatáskor van cumi és babakocsizáskor/utazáskor, ha igényli. Kezdetektől csak ilyenkor kapta meg, mikor felèbredt vagy megéreztünk valahova és a szájában volt, szépen kivettem, elmondva neki, hogy most már nem alszik stb, nem kell a cumi.

8-9 hónapos kora után itthon, mikor kivettem a kiságyból, mindig kértem vegye ki ő a szájából és dobja be az ágyába és szépen meg is tette.

Most 13 hónapos, ha néha a kiságy rácsán benyúlva eléri, akkor kilopja, de általában pár perc után elhagyja valahol vagy simán odaadja, ha kérem és már el is felejtette. Babakocsizáskor/utazáskor már szinte nem is használjuk.

2019. ápr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, "erőszakkal" sose vettem el tőle vagy sose rántottam ki a szájából a cumit (járunk játszóházba és látok pár anyukát, aki így veszi el), ha nem adja magától és nem tudom szépen kihúzni neki (ez elég ritka), akkor hagyom. Pár perc és már meg is tálalom valahol a szőnyegen :)
2019. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!