Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassú mozgásfejlődés lehet...

Lassú mozgásfejlődés lehet probléma?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, kb két hete mászik csak, de még sokszor a kuszast választja.

Bútorok mellett feltérdel, de fel nem áll még.

Elvittem devenyeshez, de azt mondta maximum lassabb lesz, baja nincs szerencsére. Egy kicsit gyengébbnek mondta a kisfiamat, de izom probléma nincsen.

Kinek hogy alakult a mozgása, akinel lassabb volt?


2019. ápr. 25. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a dévényes azt mondta nincs gond, akkor nincs. Ne aggódj.
2019. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mihez képest lassú? Mert teljesen időben van.
2019. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már a 9 hónapos statuszon azt kerdeztek, hogy mászik e és stabilan ül e.

Stabilan, magától 10 honaposan ült fel és mászni csak utána kezdett.

Most a 12 hos papíron már látom, hogy már járnia “kellene”.. Hat attól ő meg most messze van.

2019. ápr. 25. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyanez ! Most 13 hós nem jár! Nem mondták hogy gond lenne. Me aggodj🤗
2019. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18 hónapos koráig "kell" járnia, addig nem számít megkésettnek.

Az egyik gyerekem volt megkésett mozgásfejlődésű, annyira, hogy sok dévény és TSMT után csak 20 hónaposan kezdett önállóan menni. De utána nagyon beindult, két éves korára behozott minden lemaradást, és sok mindenben (pl páros lábon ugrálás) még ügyesebb is mint a vele egykorú babák.

Ne aggódj, sok baba nem olvassa a szakirodalmat, hanem a saját tempójában fejlődik. És mégis egészséges felnőtt lesz belőle.

2019. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!