Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tudja mindenki jobban,...

Miért tudja mindenki jobban, hogy mi kell az én gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Es miert nem fogadják el, ha én maskepp akarom csinalni, mint ők ?

Pl anyós, hozott a 8 hónaposomnak csokinyuszit, hogy egye meg.😓 Hogyan lehet leállítani ezeket?


2019. ápr. 25. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem iszonyat kisebbségi érzésed van, ha ilyen gondolatok vannak benned.


Minden anyós visz minden 8 hósnak csokinyuszit, csak a többi anyuka ezen jót mosolyog, vagy maga megeszi vagy elsüti a következö süteménybe. Pl lányaim kaptak kb 200 csoki nyulat, ha eltünne a boltokbol a csoki sem tudnák megenni életük végéig, még sem tömöm beléjük, vagy akadok ki ezen.


Drágám, te vagy az anyja a gyereknek. Attól, hogy néhány ember mond véleményt, vagy tanácsot nem vagy te rossz anya. Gondold azért végig amit mondanak, és ha nem tudsz vagy nem akarod elfogadni akkor csináld ahogy te akarod.


Èn mindig is örültem a tanácsoknak. Ha nem tetszett akkor mondtam, hogy nem én így nem szeretném...

2019. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Vita nélkül sehogy. Lehet, hogy még azzal sem.

Köszönd meg, mondj, hogy majd megeszi, ha itt az ideje, vagy megeszed te. Ha nem tetdzik neki, akkor oda vezeted az ajtóhoz, memutatid neki, hogy "itt van azoknak a helye, akik erőszakosan rám akarják tukmálni a nevelési elveiket. Csók mama" És kizarod őt.

2019. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A csokinyuszi eláll, ne légy már ennyire házsártos, örülj, hogy hozott valamit. Azért azt veszem észre, sokszor nem is az anyós rosszindulatú, hanem a keményfejű meny visz túlzásba dolgokat!
2019. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
B+, húsvét volt... Mi a jó édes anyját vigyen?? Nyilván nem adod oda neki, aztán kész! Ez volt a legnagyobb problémád?
2019. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Értem, hogy itt nemcsak egy csokinyúlról van szó. A tudálékosok leszerelése ugyanúgy az anyasággal jár, mint a kakis pelenkák. Az elején mindenkit zavar, de bele lehet jönni. A legtöbb, amit tehetsz, hogy nem lovalod bele magad. Udvariasan megköszönöd a tanácsot, aztán sz*rsz bele és csinálod úgy, ahogy szeretnéd. Akik most okoskodnak, azok is átélték ugyanezt. Az anyós valószínűleg már nem emlékszik rá, amikor az ő anyósa tukmálta rá az okosságokat.

Persze kikérheted magadnak, de akik nem veszik észre magukat, azokat nem fogja meghatni. Legfeljebb legyintenek rá, valamilyen tenyérbemászó szöveggel kommentálva. Pl. "majd megtudod". Vagy "hálás leszel még nekem, hogy segítettem". Tudom, hogy idegesítő, de egy friss anyukának van elég baja anélkül is, hogy ezen vitatkozna. Ezek nem rosszindulatú tanácsok, egyszerűen aki adja, az szeretné fontosnak érezni magát, és megmutatni, hogy ő is nagyon okos ám! Ha egyébként jó a viszony, ilyen apróságok miatt nem vesznék össze a helyedben.

2019. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 9 hónapos fiam is kapott csokinyuszit húsvétra. Én örültem neki, hogy megajandekozták, terszett neki a csomagolása nézegette és fogdosta :D


Kitettem dísznek őket, sajnos szerintem én fogom elfogyasztani egy gyengébb pillanatomban :D


Ezen szerintem ne idegeskedj, nem nagy dolog

2019. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Másfajta okoskodással sem kell szerintem foglalkozni én általában meghallgatom, elmondom, hogy az én fiam más, nála ez nem működik és kész, de néha megfogadom a normális tanácsokat
2019. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is kapott csokinyuszit meg tojást rokonoktól, de közöltem hogy 2 éves kora előtt - vagy inkább 3, nem adok neki csokit (most 22 hós). Erre mondták a rokonok hogy nem baj, együk meg mi a férjemmel csak szeretnék ideadni.

Ha csak ennyi a baj anyóssal az nem túl nagy gond. Ha úgy érzed hogy sok minden másban rád akarja erőltetni azokat a dolgokat amiket te másképp szeretnél csinálni, hát nyisd ki szépen a szád és szólj hogy már pedig te nem így akarod és kész. Te vagy a szülő, te felelsz a gyerekedért. Állj hát ki érte és ha sértődés lesz belőle, majd megbékül akinek baja van.

Én ezeket fel se szoktam venni. Elmondja a véleményét, meghallgatom és majd eldöntöm hogy megfogadom-e vagy sem. Ennyi.

2019. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!