Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a velemnyetek arrol ha egy...

Mi a velemnyetek arrol ha egy 1,5-2 eves baba neha tabletezik?

Figyelt kérdés

Napi kb 20 percre gondolok.

Tableten mese nezesre.


2019. ápr. 25. 17:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Korai. Negativ hatassal van a beszédfejlődésére. Komolyan, higgy nekem, raér még vele 2 évet.
2019. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Én a fiamnak csk tv dvd mese mast nem engedunk majd a suliba.

Foleg egy 2 eves gyereknek nem kéne

2019. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Káros
2019. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Osszes ismerős gyerek be van zombulva ezektől a sza....októl.tudnék mesélni egyik tesó majdnem kivégezte a hugát mert a neten milyen jó buli
2019. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan majd agyhalott lesz 3 évesen de ad a kezébe és egy 7múlva kö keményen net függő lesz mást le se fog szarni.
2019. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Én nem vagyok kütyüellenes, 6 éves fiam telefonozhat (SIM nélküli okostelefonon), és nincs belezombulva. Hétvégén használhatja, de 1-2 óránál többet nem szokta. Magától teszi le, és megy ki az udvarra.

2 évesen DVD-t nézhetett a tévén, meg mesecsatornát. De nem kötötte le olyan nagyon.


Szerintem egy 2 évesnek a napi 20 perc tablet sok. Meg kellene próbálni máshogy lekötni a figyelmét, és mindenképpen rendszertelenül használni a tabletet. Mert ha beépül a napirendbe, még nehezebb lesz később.

2019. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
Ismét egy olyan szülő, aki a világra pottyantott egy gyereket, de nincs rá ideje. Akkor inkább olvass neki. Vagy legalább nézzétek együtt... Szerinted mennire fogod érdekelni 5-10-15 év múlva, ha már most inkább a kezébe nyomod a telefont/tabletet, hogy "Hagyd Anyát pihenni, mert fáradt"?
2019. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
Azt gondolom, hogy inkább képeskönyvet kellene adni a gyerek kezébe. A tévézés (mindegy milyen hordozón történik) több szempontból káros a gyereknek. Túl gyorsan váltakoznak a képek, nem fogja fel a gyerek, amit lát, nem tud elmélyülni egy-egy képben. Ettől frusztrált, "hisztis" lehet a kicsi. A gyorsan változó képek plusz a hang aztán végképp feldolgozhatatlan információmennyiség egy ilyen kicsi gyereknek. Nyugtalan lehet tőle, akár hiperaktivitást, figyelemzavart is kiválthat. Én sem vagyok szent, néha én is "leparkolom" a kölyköket a tévé elé, ha már végképp nem tudom őket máshogy lefoglalni. De tényleg jobb lenne, ha könyvet nézegetne.
2019. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

Van ismerős. Kisfiú amióta ülni tud, megkapja a tabletet. Szabadon YouTube-ozik rajta. Az hagyján, hogy semmilyen fantáziája nincsen, nem talál ki játékokat, nem tud a többiekkel játszani, nem kötik le a mesék, nem tud elképzelni dolgokat, a beszéde iszonyatosan le van maradva, ami van, az is agresszív (megöllek, meghalsz, felakasztalak, felrobbantom a fejedet), agresszív más gyerekekkel és felnőttekkel is. Most született öccse, hozzávág dolgokat, direkt meglöki a pihenőszéket, megszorítja a kezét/lábát, felkelti mikor alszik, belekiabál a fülébe, satöbbi, egy helyiségben nem lehet őket hagyni. Második éve tartják vissza az iskolától, mert annyira ügyetlen a keze. Nyilván, mert sosem rajzolt, sosem gyurmázott, sosem legózott, csak a tablet volt nyomkodni.

A szülők persze el vannak kenődve, hordják fejlesztésre, gyerekpszichológushoz, de azt a k........va tabletet nem veszik el tőle.

Nekünk ez annyira döbbenetes példa volt, hogy a most születendő kislányunkat messze távol fogjuk tartani minden ilyen technikától. Persze ismerje meg a gyerek, hiszen ez a jövő, tudja mi az az érintőképernyő, tudjon róla hogy létezik, meg hogy anya-apa ilyet használ, de egy formálódó, alakuló, befolyásolható gyermeki érzelemvilágnak, fantáziának semmi szüksége ezekre a modern szarokra. Menjen ki játszani, legyen jó koszos, bandázzon, foglalkozzon állatokkal, essen le a hintáról, hallgassa tátott szájjal a mesét, legyen barátai, legyen élményekkel teli gyerekkora....csak erre van szüksége.

2019. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Jézusom. Tehát egyesek szerint tv-n lehet nézni rövid ideig mesét/dvd-t, de ugyanazt a mesét ugyanolyan rövid ideig tableten már nem? Durva, hogy mekkora boszorkányüldözés zajlik kisgyerekes szülők körében a mobileszközök ellen. Mégis mi a fene baja lenne napi 20 perctől? És miért evidens hogy a szülő azért ad tabletet a kicsi kezébe, mert fáradt és pihenni akar? Mert egy szülőnek semmi más dolga nem lehet, csak az egy szem gyermekét lekötni vagy lábat lógatni? Én spec minden nap tanulok itthon a kisiskolás tesóval, aki az edzései miatt nem napközis, és igényli a felnőtt támogatást és nyugalmat a tanulásban. A kicsi egyelőre nem mese-érett, mert még csak anyatejes kisbaba, úgyhogy általában vagy szoptatom, vagy rámkötve alszik a tanulásidőben, de 2 éves korában erre az időre simán beteszek neki majd mesét tableten, ha épp olyanja van. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy 2 éves kérésre bármikor nekiáll félórát csendben könyvet lapozgatni. Még ha vannak is ilyen habitusú gyerekek, azért nem ez a sztenderd. Vagy ha már van 20 perc, amíg nem akarok a kisebbikkel foglalkozni, akkor megkapom hogy minek szültem kettőt, hiszen nem tudom mindkettőnek a 100%-omat adni? Úgyis csak a tabletet bámulja a napja 1.39 százalékában, aminek egyenes következménye a megkésett beszédfejlődés, hiperaktivitás és gépfüggőség, ha jól értem. Mértéket tartani, korának megfelelő tartalmat adni, ez mind csak rizsa, mert ha tablet, akkor sátán, akárhogy szépítjük, nemde?

Még ha egy féléves gyerekről beszélnénk, azt mondanám oké, de egy 2 éves? Hol itt a józan ítélőképesség?

2019. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!