Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben van 11 hetes baba...

Rendben van 11 hetes baba mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem a legjobb, de nagyon sokrétű a dolog, ezért nem tudtam hogyan fogalmazzam meg jobban.

A baba május 8-án lesz 3 hónapos.

Először is, a babám a mai napig nem igazán szeret hason lenni. Néhány percig meg tudja tartani a fejét, de kicsit bizonytalanul, viszont ha elfárad, akkor nem tudja oldalra letenni a fejét, mert csak orral a földbe turja valamiért. Ugyanakkorsem ülésbehúzásnál nagyon erősen és szépen tartja a fejét. Karjai amúgy szerintem gyengék, mert gyakran ki akarja húzni őket maga alól.

Észre vettem, hogy napközben sokszor ‘C’ alakra hasonlít a testtartása, és fejet mostanában jobban szereti bal oldalra forditani, ahol picit ferdén is tartja azt.

Mindezek mellett megfigyeltem egy visszaterő rángást (?) ami egész testét “átjárja”. Elkezd nagyokat kalimpálni a karjaival, majd miközben lecsapja őket elrúgja magát a talajról is a lábaival. Ilyenkor olyan a tekintete, mintha megijedne valamitől. Ilyenkor halad is egy kicsit hátrafelé. Ezt csinálta már magában is, és akkor is előfordul, ha szemben állunk vele, de mosolygás közbeni “örömében” is végzett hasonlóan furcsa és kicsit ijesztő mozdulatsort.

Járunk amúgy Dévenyeshez feszesség miatt, de szerintem tornászt fogunk váltani, mert 3-4 hét alatt alig történt javulás.

Ami még aggszt, hogy mióta elkezdte nézegetni a kezét, sokszor összekulcsolja őket maga előtt, mindha imádkozna. Néha nem is nézi őket, csak az arca előtt tartja ödszekulcsolva, morzsolgartva. Elalvás előtt is ezt csinálja, majd lassan elkezdi szétemgedni őket, amire persze állandóan megébred. Szerintetek ezek kóros dolgok?

(Természetesen tudom, hogy nem jó a fejtartás hiánya, stb.. de hogy vajon mennyire tér el a normálistól, az átlagtól..)



#mozgásfejlődés #hasaltatás #fej megtartása #ülésbehúzás #kezek összekulcsolása
2019. ápr. 26. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt leszámítva, hogy a fejét le kéne tudni tennie kényelmesen, semmi baj nincs vele. Ugyanennyi idős a kisebbik lányom. 😊
2019. ápr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha en irtam volna, es detto ugyan ennyj idos a lanyom! Habar nekem azert tartja a fejet tobb ideig hiszti nelkul.

En szerintem tedd ot mindel tobbszor a hasara, talald meg a szamara nagyon erdekes dolgot, amit kozben nezhet (csorgo, szines dolgok), ha pedig latod az arcan, hogy na most ebbil hiszti lesz, akkor forditsad vissza, majd kis ido mulva megint.

Nalunk igy jutott el oda a kislanyom, hogy tobbet tud hiszti nelkul hason maradni. Minden rendben van vele, ezek termeszetes dolgok.

2019. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A két összekulcsolása nálunk 4 hónapos "követelmény". Az is normális, hogy kapálózik.

Az én lányom is ilyen volt 3 hónaposan. Azt hittem, hogy soha nem fog hason maradni. Most 5 hós és nem azt mondom, hogy szeret hason lenni, de ha jó kedve van eljátszik fél órát is.

Nálunk a C tartás 2 kezelés alatt kiegyenesítették.

Ahogy az előttem lévők is írták: tedd minél többet hasra. Tudom, hogy rossz látni ahogy szenved és hallgatni a sírásár, de az ő érdeke!

2019. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem idegeskedem. A rángás meg a kulcsolt kéz volt pár napja ami a fej-tartás mellett elkezdett foglalkoztatni. (Nekem első babám, úgyhogy néha az újdonságok megriasztanak.) amúgy az én babám mikor ébren van egész nap izeg-mozog, jàr keze lába😄

Kezdtem aggódni ezek miatt, de akkor megnyugtattatok és nagyon szépen köszönöm Nektek!

2019. ápr. 26. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kislányom nagyon szeretett egész piciként is hason lenni, rajtam. Szopi után tedd magadra, hidd el, a te arcod miatt fel fogja emelni a fejét. 😊
2019. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kezkulcsolas miatt nem kell aggodalmaskodni. Normalis. Felfedezte, hogy van es meg rudja fogni. Az enyem ia cainalja.
2019. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!