Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett a 7 hónapos...

Mi történhetett a 7 hónapos gyermekemmel?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! Eddig volt egy tündéri, mosolygós, nevetgélős kisfiam, soha nem hisztizett. Betöltötte a 7. hónapot, és mintha kicserélték volna, megállás nélkül üvölt, sír, semmi és senki se jó neki, pedig nem éhes, nem szomjas, nem álmos, tiszta a pelus, nincs nyoma annak hogy fogzás miatt lehet ez, nem pocakfájós. Eddig mindenhova magammal tudtam vinni, most már a kapuig is rettegek elmenni vele. Kikészít hogy nem tudok rajta segíteni, annyira sajnálom szegényt! :'(

2019. ápr. 26. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás simán kezdődhet nála.Ha lát folyamatosan is egyfolytában nyűgös?
2019. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
7%
Dackorszak.
2019. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Hozzataplalast mikor kezdtetek? Milyen eteleket vezettetek be? Kapott mar tejtermeket?
2019. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
El kellene vinni egy alapos kivizsgálásra! Nézz körül rajta:a szeme másként tekint rád,ismered a sírását hogyan tette amikor éhes volt,a kezét,lábát miként nyújtja feléd,a bőrén látsz valami változást,tapintsd végig az egész kis testét hátha kiderül melyik része érzékeny.Eszik,iszik annyit mint korábban.Adtál neki főtt ételt és mit esetleg gyümölcsöt?A széklete megváltozott v több v kevesebb illetve annak állaga.A fülét is,nincs semmi benne? Mindennap írd fel milyen kajákat adsz neki,mert az emésztést figyelembe véve lehet követni.Megijedhetett valamitől? Van láza? Nyáladzás milyen mértékű,be van dagadva a kis ínye? Levegővétel,használta(ja) az orrát.Jó lenne hozzátok egy profi belgyógyász.
2019. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem hiszem hogy belgyógyász kéne nekünk, 4+fél hónaposan már elkezdtük kóstoltatni, 5+fél hónapos kora óta pedig rendesen eszik mindenfélét amit az adott hónapoktól be lehetett vezetni, fokozatosan csináljuk. Az ínye rendben van, bőre rendben van, nem érzékeny semmire.

Valaki írta, hogy szeparációs szorongás... elkezdődhetett már most? Nem korai? Ha folyamatosan mellette vagyok egy idő után megnyugszik ez igaz. Más pedig dackorszakot írt, én még nem is hallottam ilyenről babák esetében. Hogy tudnám kezelni ezeket? (Eddigi válaszokat köszönöm, ment a zöld!)

2019. ápr. 26. 17:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én gyerekemről írnál, csak nála pont 6 hónaposan kezdődött és már 3 hónapja tart. Azóta kettő darab jobb napunk volt. Mászik, áll már és ül is, 4 foga van, de nem fognám ezt az egészet csak ezekre, minél nagyobb annál bonyolultabb neki a világ, ahogy okosodik, és ezt fel kell dolgozni. Nálunk akkor a legrosszabb, ha nem sikerül valami, amit eltervezett, vagy nagyon szeretne valamit, csak még nem képes rá.
2019. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szeparacios szorongas elso hullama 6 honapos korban indul tudtommal, 8-10 honaposan van a legdurvabb resze altalaban, es 13 honapos kor korul csillapodik le, majd 1,5 eves kor korul indul az ujabb hullam. Ilyenkor mar attol uvolt a gyerek, ha nem lat, vagy ha nem fogod kezben, maszik utanad a wc-re, csimpaszkodik a labadba.


Irod, hogy regota kostoltatjatok, tejtermeket miota kap? Annak is lehet ez a tunete, de szokott mellette mas tunet is lenni (ezekbol barmelyik, akar csak egy kozuluk: pelenkakiutes, ekcema, piros pottyok az arcan, pottyok a mellkasan, zold, higabb, buzosebb szeklet, gyakori ejszakai ebredes, forgolodas, nyugosseg, sulygyarapodasi gondok).

2019. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak par napja tart, akkor lehet lappango virus is. Oltast mikor kapott utoljara?
2019. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1 vagyok én írtam a szepát.Fiam 7 hónaposan kezdett szepázni, de valami irgalmatlan módon.:) Szó szerint nem lehetett mellőle elmozdulni egy pillanatra sem.Nem volt jó neki más, ha egész nap mellette ültem a játszószőnyegen az oké volt, de ha már bármi mással foglalkoztam akkor kitört a világháború.Jó egy hónap alatt túl voltunk rajta.

Viszont jogos jó pár hozzászólás.Ha csak pár napja tart, akkor valóban gondolhatsz másra is, új bevezetett ételre, lappangó betegségre(nálunk olyankor 4-5 nappal előtte már elkezd éjszaka is ébredni és nappal is nehezebb vele) esetleg az oltásra is gyanakodhatsz ha kapott mostanában mert némelyik okozhat ingerlékenységet,nyűgösséget.

De ha semmi ilyen nincs és ha kipróbálod,ha meg tudod tenni, hogy egy napig csak ő van reggeltől estig nincs házimunka stb és jobban bírjátok a napot akkor az szepa lesz:)

2019. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dévényesünk mondta, hogy nagy mozgásfejlődési szakaszok előtt lehetnek nyűgösebbek a babák, mert fejben már nagyjából megvan nekik, de mégse megy. Az én 7 hónapos babám 3-4 hétig vonyított(nem sírt, tényleg vonyított) egyfolytában. Közben kúszogatott, de nem ment igazán. Amint ráérzett abbahagyta, és újra vigyori. Ha végképp minden komoly dolgot kizártál (betegség, fogfájás stb) akkor akár ez is állhat a háttérben.
2019. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!