Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bunkóság megkérni másokat,...

Bunkóság megkérni másokat, hogy mossanak kezet mielőtt megfogják a 3hónapos babám?

Figyelt kérdés
És az, hogy ne fogdossák a kezét, mert mindig a szájába veszi? Ezt már nem is merem kérni, mert egyszer azt a választ kaptam, h ne szóljak érte, inkább töröljem meg popsitötlővel utána a kezét.
2019. ápr. 26. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Amelyik visszaszól emiatt, azzal a lendülettel dobnám ki a lakásomból, vagy azonnal indulnék haza, ne is lássam többet az ilyeneket.
2019. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Engem mondjuk pont nem érdekel, hogy ki szerint bunkóság. Úgy gondolom, hogy ez olyan téma, ahol nem a másik ember kényelme vagy lustasága számít hanem a baba. Nem gondolom, hogy bárkinek is létkérdés, hogy kézbe vegye vagy taperolja. Ha alap szabályokat nem tudnak betartani, akkor nem kell hozzáérni a babához, pont.

Az én apósom pl kétkezi munkás ember (ami nem gond, apukám is az csak az igényesebb fajtából), és gyakorlatilag egész nap a mocskos ruhájában járkál és bagózik. A férjem múltkor úgy fogalmazott, hogy olyan szaga van, hogy ő felsír tőle... Így a gyereket csak lezuhanyozva, tiszta ruhában, kézmosás után foghatja meg. Ha nem tetszik, ez van.

2019. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem bunkókóság :) (De azért nem kell itt nagyképűsködni sem, meg ilyen fellengzős dumákat lenyomni, mert szükségtelen.)
2019. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Én a parfümtől voltam mindig kiborulva. Sajnos 1-2 nap mire elmúlik a babáról a szaga. Mi szóltunk a rokonnak, akj jól be is sértődött ezen, de a köv. alkalommal is parfümösen jött. 😕
2019. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, fürdés utan mar nem is erezni amugy.


Kérdező, nem bunkoság. Ami engem a sirba visz, mikor valaki hozza akar nyulni a gyerek kezehez, es mondom, hogy ne fogdossa, mert azt veszi a legeloszor a szajaba. Ki tudja mi van rajta.

Volt, hogy a buszon kellett rasgolnom egy nenire, nehogy hozzaerjen a gyerek kezehez, meg amugy is mit tapogat idegen gyerekeket...

A kezmosas nalam is alap, de en is kezet mosok amugy.

2019. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Őszintén a hideg ráz tőle, amikor a gyerek kezét fogdossák. Amikor előtte a seggét meg a faşžát vakarászta. Blöööáááá
2019. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos fürdéssel sem jött le.

Az igazi parfüm nem oldódik vízben... :(


Szerintem elkerülhetetlen hogy hozzá érjenek amúgy.


Négy gyerekem van, simán a két évest is megtapizzák egy óvatlsn pillanatban a vad idegenek.

Az ember rájuk szól, de akkor már tök mindegy...

2019. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Én is akiknél voltam már baba látogatóba, azon is szoltak, hogy mossunk már előtte kezet, amit teljes mértékben megértettünk. Mi ajándékba vittünk is önadagolós fertőtlenítős szappant, meg kézfertőtlenítőt, meg ilyen jobb fajta baba ajándékokat. Egyértelmű, hogy valaki félti a picit, meg nincs olyan imunrendszere még a picinek, szóval az ilyen elvárható. Ha valaki tudja csinálja magától is, ha nem akkor szolsz neki és megérti. Aki meg nem, azt lehet nem is kellene a kicsi közelébe engedni.

Ha baba látogatóba, vagy kisgyerekes házba megyünk előtte tusolunk, tiszta ruha és nem hasznalunk erős illatszereket sem, ez az alap szerintem. Ne tőlünk kapjon már el valamit.

2019. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az a bunkó aki ezt magától nem tudja.
2019. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

7!


Ne beszélj már baromságot. Fürdesd megb rendesen ezt a gyereket

2019. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!