Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 11 hetes baba elrúgja...

Ha egy 11 hetes baba elrúgja magát háton fekve az mennyire gond?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a baba nagyon sírós volt az első hónapjában. Kiderült, hogy feszes, ezért 8 hetes kora óta járunk Dévényeshez. Kb 1hét-10 napja kezdte el elrugdosni magát szilárd talajon, először csak fürdés közben, de ma már a pelenkázón is. Fürdetni alig lehet, kicsapja az összes vizet, illetve a pelenkázón is beveri a fejét mikor így rugdossa “felfelé” magát. Persze nagyon figyelünk hogy ne üsse oda magát. Viszont annyira erőteljesen műveli ezt, hogy rendesen erő és odafigyelés kell ahhoz hogy ne okozzon kárt..

Pár napja azt is megfigyeltem, hogy a hátán fekve az egyik sarkára (mindig ugyanarra) támaszkodva, feltolja a hasát mintha pici hidat csinálna. Ilyenkor mindig nyűglődik, illetve olyan hangokat hallatt, ami erre enged következtetni. És ha ez nem lenne elég néha az is előfordul, hogy valamitől hirtelen megijed és akkor csapkod 1-2-őt a karjaival majd elrugja magát. Ez utóbbi visszatérő mozdulatsor, rángás szerű.

Annyit bizonyosan olvastam hogy ez a hidba tolás nagyon nem jó. :-( volt már hogy így közlekedett egy picit az ágyában. De amúgy ezen kívül is egész nap jár keze lába..néha úgy érzem már durván sokat. Ha ezek mellett, élénk, aranyos, alapvetően mosolygós, jókedvű, figyelmes csecsemő, akkor vajon mi lehet a baj? Június elejére a biztonság kedvéért foglaltam időpontot neurológiára, de minden tapasztalatot szivesen olvasok.



2019. ápr. 27. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hason fekve mit csinal? Mert az a legfontosabb.

Ha hasonfekve nem tudja atforditani a fejet vagy nem probalja emelni vagy asszimetrikusan emeli es/vagy labait emeli es karjait (repulozik) az baj.


Neurologushoz jo ha elviszed. Juniusnal hamarabbra nem tudsz idopontot kerni sehol? Devenyeshez jo ha jartok.


A karjaival szetcsapast hanyatt egy refex miatt csinaljak a kisbabak, teljesen normalis. Hirtelenhangra, ha mellette racsapsz a feluletre, amin fekszik. De ugyanezt csinalja ha karba fogod es hirtelen mintha leejtened berogyasztod a labad es o azt hiszi esik.


A hidba feszulest nalunk a babam akkor csinalja, ha hisztis. Nalunk is feszes izomzat van. Igaz nekunk van ennel egyertelmubb rossz diagnozisunk is. En megijeszteni azonban nem szeretnelek. Tedd sokat hasra. Neurologus is ezt fogja mondani...

2019. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írja!

Mi gyakran járunk neurológiára, mivel a fiam korábban érkezett a kelleténél. Az ő izomzata is feszes. Az hogy jár keze lába, teljesen normális, meg az is, hogy mondjuk a pelenkázón elrúgja magát a hasadról. Ezek miatt kár izgulni, az lenne baj ha nem csinálná.


Az hogy kitolja a hasát és megfeszül az számomra is kérdőjeles. Az én fiam is csinálja, eleinte ijesztő volt aztán rájöttem hogy mindig akkor csinálja ha akar valamit. Pl vegyem már ki a kiságyból, vagy vegyem már fel a pelenkázóról.


Az ilyeneket amúgy érdemes megkérdezni a dévényestől. Nekem nagyon sokat segít, hogy fel tudom tenni neki ezeket a kérdéseket. Mert már én is mindenben rosszat látok és ő szokott visszarántani, hogy nem kell minden mozdulata miatt aggódni.

2019. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Kedves Első, írtam neked egy privát üzenetet, ha van időd olvasd el kérlek. Megkérdezhetem, hogy mi a ti diagnózisotok és mik (voltak) a tünetek?

Hason néhány percig megtartja a fejét a babám, sőt ülésbehúzásnál is nagyon szépen, erősen tartja középen.

Hason előfordul, hogy egyik oldalra tartja hosszabb ideig és csak utána középre. Lábait is emelgeti, de szerintem az (már) nem vészes. Repülőzni nem szokott, bár ha nincs kedve hason lenni, akkor ki-ki húzza az egyik karját, akár 1-1 pillanatra meg is emeli azt, de nem viszi hátra és soha nem láttam még a jellegzetes “repülös” testtartást sem eddig. Ha elfárad akkor inkább kapálózni, mérgelődni kezd, es mint ahogy irtam orral belefúrja a fejét a talajba.

Persze mindent fogok mondani, mutatni a Dévenysnek, biztos segit majd, hogy megnyugodjak mert nagyon rendes. Csak a húsvét miatt nekünk most pont kimaradt 1 hét.

Amúgy ami aggasztó még hogy 10 napja, az oltáson mondták hogy 1x1cm a kutacsa, bár semmi egyebet.

Én azota még kevésbé tudom kitapintani. Ez vajon összefüggésbe lehet az előzőekkel? Végül interneten ma foglaltam egy neurológiai vizsgáltara időpontot május 8-ra.

Egyèbként a júniusi a Gézengúz Alapitvanyhoz van, oda mindenképp el szeretném vinni, mert sok jót hallottam, de akkor még előtte elviszem egy fejlődésneourológushoz.

2019. ápr. 28. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!