Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha mindkét szülőne...

Szerintetek ha mindkét szülőnek van egészségügyi problémája akkor érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Komoly egészségügyi dolgokról van szó.. nem szeretném részletezni.. egyáltalán az is csoda lenne ha össze jönne.. de ha mégis.. akkor nem tudom jó ötlet e kitenni egy emberi sorsot arra a kockázatra hogy talán örököl valami bajt.. nem szeretném ha szenvedenie kelljen úgy mint nekünk.. nagyon szeretnénk családot alapítani. Kb a szívem szakad meg mikor azt látom más ismerőseim a boldog családi képeket posztolják. Viszont úgy érzem önzőség lenne csak azért gyereket vállalni mert mi erre vágyunk.. félnék hogy rá is ez a sors várna és szenvedenie kéne. Nem tudom mit tegyek :( bár az sem biztos, hogy sikeresen kigyógyulok a betegségembol akkor viszont örökké csak vágyakozás marad az h valaha is családot alapitsak.. :(
2019. ápr. 28. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mivel semmi konkrétumot nem írtál, amondó vagyok, hogy örökbefogadáson gondolkozzatok. Szerintem az esetetekben ez lenne a lehető legjobb döntés.
2019. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha örökölhető a betegségetek, inkább ne vágjatok bele. Esetleg, gondolkodjatok el az örökbefogadáson.


Nálunk, nem figyelmeztetett semmi betegségre, vagy kockázatra. Sevelőzmény, sem vizsgálat. Szüléskor derült ki, hogy beteg a lányom.


Soha nem bocsátom meg magamnak, hogy tönkretettem az életét, mert mindig anya akartam lenni és a férjemmel családot alapítani.


Nem tudjuk még pontosan, hogy mivel kell szembenéznie még a jövőben. De ezt, a poklot nem akarhatod sem neki, sem magatoknak.

2019. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Kezdd azzal, hogy egy dokival megbeszeled, mennyi az esely az oroklodesre. Aztan donts.
2019. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ebben orvos tud segíteni, nem az itt válaszolók. Milyen betegségekről van szó?
2019. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Menjetek el a leleteitekkel egy genetikushoz tanácsadásra és ott egy szakértővel latolgathatjátok a dolgokat de itt mi nem nagyon tudunk erre hozzáértő választ adni, én is így laikusként az örökbefogadást javaslom de lehetséges, hogy van más járható út is.
2019. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

2-es. Ugye ez nem komoly!

Tonkre tetted az eletet mert anya akartal lenni? Mintha ezt elore lehetne tudni... nah ne mar!

Abszurd amit mondasz.

Ne haragudj meg de magadra haragszol vagy igazabol a lanyodra, csak konnyebb ugy azonositani hogy magadra?

Vagy ez onsajnaltatas? Csak mert ez akkora keptelenseg, azert haragudni magadra mert megszulted, mivel gyereket akartal es sajnalatos modon beteg lett minden elozmeny nelkul.

Esetleg alapbol depressziv vagy? Aki a haragot kepes ongyuloletbe, onvadba valtani

2019. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Genetikai tanácsadásra kellene mennetek, mert itt senki nem tud érdemben segíteni, főleg hogy nincs is információnk. Ott mindent elmondanak, én csak szakemberre hallgatnék mert ez elég komoly téma...
2019. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is tudtam, hogy van ilyenre lehetőség, hogy segítenek ebben az orvosok
2019. ápr. 29. 05:51
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Két szempontot vegyetek figyelembe:

- Örökölhető-e. El lehet menni családtervezési tanácsadásra, ha örökölhető, biztos fognak mondani százalékokat az esélyére és annak tudatában tudtok dönteni, hogy vállaljátok-e.

- El tudjátok-e látni a gyereket. Bár fizikailag az első évek a munkásabbak, és fokozatosan önállósodik, de nagyon minimum általános iskola végéig rászorul, hogy ide-oda el tudd kísérni (óvódába/iskolába, vásárolni, programokra, orvoshoz), sokszor időre és akkor is, ha épp rosszul lennél. Illetve várhatóan hogyan alakul az állapototok, vajon ha ti már nem lesztek önellátóak, addigra ő az lehet-e, és ha bármi beüt, pl. hosszabb kórházi tartózkodás, munka elvesztése az állapototok miatt), van-e anyagi tartalék és nektek/neki fizikai és lelki segítség.

Nem lehet a betegségtől való rettegésben sem élni, és nincs is olyan, hogy egészséges ember, mert mindenki szív valamivel, de próbáljátok reálisan látni, hogy akár szülsz, akár örökbe fogadtok, tudtok-e felelősséget vállalni valakiért, aki önmagáért még nagyon sok évig nem tud. Ennek ellenére nem hiszem, hogy csak kiszúrás a gyerekkel, ha van beteg szerette a környezetében - vannak vak, siket vagy mozgássérült vagy krónikus betegséggel küzdő jó szülők, akik erősebbek tudnak maradni az állapotuknál és nagy szeretettel végigcsinálják -, de sokszor az sem igaz azért, hogy ők csak "maguknak szültek"...

2019. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!