Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudnia egy 1 évesnek?

Mit kell tudnia egy 1 évesnek?

Figyelt kérdés

Kisfiam jövő honapban lesz 1 éves.

Állatos kepeskonyvet ő még sokáig egyhuzamban nem nézegeti velem. Mutogatom neki mi micsoda és milyen hangot ad, de még nem mutat ra semmire.

Tapsolni tud.

Mondókák sem kötik le, egy darabig figyel, aztán elkezd másfele figyelni, játszani.

Többet kellene tudnia már? Baj, ha nem néz ram a mondókák végéig?


2019. ápr. 29. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy mit “KELL” tudnia egy x idős kisgyereknek. Vannak dolgok amiket tudHAT már ennyi idősen de semmi gond nincsen azzal ha még nem megy és ne is hagyd magad stresszelni azáltal, hogy más gyereke mit tud ebben a korban. Minden gyerek egy individuális kis lény aki a saját ütemében fejlődik.
2019. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Még csak egy éves a szerencsétlen , ne versenyeztesd már most ! 🙄🙄
2019. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném versenyeztetni. Tudom, hogy a gyerekek nagyon eltérő ütemben fejlodhetnek. Nem vágyam egy zseni, csupán azt szeretném, ha normális, boldog élete legyen.

Ismerosi körben már előrébb tartanak a gyerekek, de nekem nem is a meregetes a lenyeg, hanem hogy amit az én fiam produkál, az is normális legyen. Aggodos vagyok nagyon sajnos.

2019. ápr. 29. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem sokat kell tudnia. Tapsolni, integetni esetleg, képeket nálunk 15 hosan mutogatott, a formabedoboba meg kb. 14 hosan talált bele elöször. Van letölthető védőnői kérdőív, google-ben keress rá, azt hiszem koragyermekkor.hu talán az oldal neve, ott le tudod tölteni, hogy mit kell tudnia egy 1 évesnek.
2019. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az baj lehet, hogy ő nem ad nekem oda tárgyakat és nem mutogat egyelőre?
2019. ápr. 29. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egy éves státuszvizsgálaton ezeket nézi a védőnő:



Bútorok mellett kapaszkodva feláll? (Ha csak segítséggel felállva képes megállni a baba, az nem válasznak felel meg.)


Álló helyzetből a földön lévő játékokat felveszi? (Közben egyik kezével nyugodtan támaszkodhat a gyermek.)


Bútor vagy fal mellett oldalazva lépeget?


Gyorsan és célirányosan mászik?


Dobozból (vagy tálból, fiókból) játékokat (vagy más tárgyakat) kipakol?


Apró tárgyat hüvelyk- és mutatóujjával felcsippent? (Pl. morzsát, szöszt.)


Utánozza a látott mozdulatokat? (Pl. tapsi-tapsi, pá-pá)


Kérésre, de anélkül, hogy Ön segítené, ismerős tárgyakra rámutat? (Azaz Ön nem mutat, és nem néz rá a tárgyra, és úgy kérdezi pl.: Hol van a labda, lámpa, maci? stb.)


Ha valamit szeretne megkapni, amit nem ér el, akkor mutatóujjával rámutat a tárgyra?


Iváskor a poharat döntve megtartja? (Még mellécsuroghat az ital.)


Öltöztetésnél segít? (Pl.: Amikor a kezét a ruha ujjába illesztik, igyekszik átdugni, fölemeli a lábát a cipő, zokni vagy a nadrágszár fölhúzásához.)


Ha nevén szólítják, akkor odafordulva a kérdező szemébe néz?


Szóval, ha a kérdések többségére igen a válasz, akkor szuperül fejlődik a kisfiad.

2019. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, néztem a kérdőívet. Ő meg nem áll fel egyáltalán. És nem is mutogat.
2019. ápr. 29. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e még, csak szeretnem megkerdezni, hogy azota hogy alakultak a dolgok a kisfiaddal? Utana elkezdett vegul mutogatni es targyakat odaadni? Remelem jol vagytok, koszonom, ha valaszolsz
2023. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!