Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babáknak már van valamennyi...

A babáknak már van valamennyi hólyag-kontrollja?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a fiam 1 éves és már többször előfordult, hogy amikor pelenkázás közben elkezdett pisilni, megrettentem, odakaptam és felkiáltottam, amitől hirtelen abbahagyta a pisilést.


Utána ráhajtottam a pelenkát vagy papírtörlőt, és hamarosan újra csobogni kezdett a pisi.



2019. ápr. 29. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Az anyósom anno még a textilpelenkás időkben ezt tudatosan alkalmazta a férjemnél, annak kapcsán mesélte, amikor az én fiam fürdés után pisilni kezdett az ágyon :)


Ha éppen pucéran volt a kispasi hogy kiszellőzzön a popója és látta az anyósom, hogy kezd csurogni a pisi, hirtelen mondta, hogy stop és a baba hasára tette a tenyerét, miközben szigorú arccal és csücsörítve nézett vele farkasszemet, azt meséli a férjemnek kb. megállt az idő tőle :D


Alátette és ráhajtotta a pelust, megtörte a nézést, mondta, hogy most már pisilhetsz, és folytatta a csorgatást.


Az én fiamnál még nem láttam hasonlót, de szerintem valahol logikus, hogy újszülött kor után, amikor azért már tart valamennyit a hólyagjuk, csak ellazulva tudnak pisilni, csak a pillanatválasztás nem a megfelelő még náluk. ;)

2019. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nincs hólyag kontroll.

Megijed, ezért hagyja abba a pisilést.

2019. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

1-es, ezt én is hallottam régebben valami hírességtől egy beszélgetős műsorban (talán Pál Éva volt nem emlékszem pontosan), hogy párszor "megtorpantotta" a kisfiát, ha nem megfelelő pillanatban pislantotta el magát.

Csak akkor folytatta a pisilést a kicsi, ha feloldódott a helyzet feszültsége.


Állítólag a szobatisztaságot is elősegíti ez a fajta hólyagedzés.


Az én kisfiam másfél éves és sokszor "szakaszokban" pisil pl. ha reggel pelenkázom és rájön a kisdolog, nempedig egyszerre így figyelnem kell, hogy a pelust pajzsként tartsam.

2019. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
86%

Az én fiam egyszer pont aközben kezdett el pisilni, hogy az orvosnál kibontva feküdt a hátán és a dokinő fogta meg nézegette a fütyijét odahajolva.


Amikor elindult a pisi a doktornő megijedt és felszisszenve hátrahőkölt, kisfiam meg hirtelen elfelejtett pisilni, aztán a ráhajtott pelenkába engedte a maradékot.

2019. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, most elképzeltem a fiatal Pál Évát ebben a helyzetben, aranyos ;)
2019. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 nem vagyok biztos benne, hogy ő volt, de ja, ari. Ő is csak ember. :)
2019. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a gyerekeknél a szexualitással kapcsolatos. Mikor nyitottságot, gondoskodást, szeretetet éreznek, akkor megindul a pisi előbb. Ha megijednek, vagy stresszhelyzet áll elő, akkor jobban visszafogják magukat a hólyag kapacitásához viszonyítva.
2019. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

A gyerekek a bennük lévő szexualitás kimutatásával, fejezik ki a bennük lévő szeretetet.

Egy gyerek mikor megszületik tele van szeretettel. Jézus a szeretetre tanított. Arra hogy a szeretet segítségével nincs lehetetlen, általa bármit elérhetünk. Valamint arra is tanított, hogy olyanná kell válni, mint a gyerekek. Mert aki tele van szeretettel azé Isten országa.

Az egyház, azzal hogy bűnösnek tekinti a szexualitást. Magát a szeretet egyik formáját ítéli el. Ha az ember nem tudja elfogadni saját magát, akkor másokat sem tud szeretni.

Amelyik szülő nem tud örülni annak, mikor a gyerek lepisilja, az olyan mintha megátkozná a gyerekét.

2019. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!