Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fajka vezetéknévhez milyen...

Fajka vezetéknévhez milyen lányneveket tudnátok elképzelni?

Figyelt kérdés

Nekünk a párommal a rövid keresztnevek tetszenek, de mivel a vezetéknév is elég rövidecske, így nem tudom, hogy mennyire passzolna hozzá.

Amik tetszenek: Lia, Lora, Fanni, Nara, Iza, Lili, Lilien, Zorka.


Szívesen fogadok minden ötletet és tanácsot a névválasztás terén 🙂


2019. ápr. 30. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ezek kozul talan a Zorka, de nem igazan tetszik, akkor mar Dorka, ezt a nevet mar adnam is.


Lili(en), Lora vagy Fanni komoly (orvos/tanar/ugyved)not nem tudok elkepzelni...

Gyerekkent aranyos, felnottkent konnyelmu nore asszocialok, sot Lili neni, mint oreg holgy, hat....


Iza, hat igy ez sem, deal az Izabella nagyon szep nev es hivhatjatok Izanak.


Narat meg nem hallottam, nekem Narnia jut rola eszembe :D


Nem egyezik az izlesunk, nekem az egyszeru, hetkoznapi nevek jonnek be;

Sara, Anna, Kata, Aliz, Reka, Dora, esetleg az Inez a rovidebbek kozul.

2019. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

A -ka végződésű neveket szerintem felejtsd el. A vezetéknévvel együtt olyan hangzása van, mint valami bugyuta mesefigurának, nem szerencsés választás.

A felsoroltakból a vezetéknévhez a Lili, de inkább a Lilien illik hangzásban. Az -a végződés sem passzol a vezetéknévhez és túl rövidek is hozzá. A Fanni jó lenne, ha valakit nem zavar az aliteráció.

2019. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kozul szerintem:

-Fajka Lia- nem rossz

-Lora szinten

-Fanni,haaat..a vezetnek nev, elso ket betuje megegyezik ezzel, nekem nem tetszik így.

-Iza tul rovid, mar inkabb Izabella es meg ugy jol is hangzik.


-Nara, en nem adnam.

- Lili, komolytalan felnottnek, Inkabb akkor Lilien. A Zorka jol hangzik.



Nekem: Fajka Míra(bella), Csenge, Letti(cia), Szofia, Bernadett, Tünde,

De a ket kedvencem ehhez a vezeteknevhez:

Fajka Linett

Fajka Míra(bella)

Fajka Izabell

2019. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a hasznos tippeket! Nagyon szép neveket írtatok, lettek is újak a listánkon! 🙂 Ment a zöld mindenkinek!
2019. ápr. 30. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezek közül a Lilien passzol hozzá szerintem. A Lia-típusúak szerintem már túl rövidek, az "-ka"-ra végződők komolytalanok, de a becézésből lettek is kicsit.

Talán ha csak két szótagú is, szerintem jobb lenne valami szintén olyan, ami zártabb, mássalhangzós végű, pl. Hedvig, Ivett, Jázmin, Mirjam, Virág... vagy a három szótagúakból a csupa magánhangzósok sem hatnak hosszúnak, pl. Laura, Noémi, Tímea, Viola, Zsófia.

2019. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

A Fajka Zorka olyan Lolka-Bolkás:D

Lilien a legjobb, de a simán Lili is szép. Fajka Fanni elmegy. Lia szép, de furi együtt.

Szerintem is mássalhangzóra végződő nevet keressetek. Judit, Ágnes, Henriett, Anett, Eszter, Emese, Alíz, Annabell, Izabell, Odett, Edit, Nikol(ett), Evelin, Vivien.

2019. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jót mosolyogtam a Lolka-Bolkán, de igazad van, tényleg olyan picit! 😄

Köszönöm nektek is a válaszokat! A tanács, hogy zártabb neveken gondolkozzunk nagyon hasznosnak bizonyult, tényleg jobb hangzása van.

Nagyon köszönöm az eddigi ötleteket, ha valakinek van még ne tartsa magában! 🙂

2019. ápr. 30. 18:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, írtad, hogy a rövid nevek tetszenek, de nekem az Emília ugrott be azonnal.
2019. máj. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Iza helyett Izabella

A kedvenceim, amik szerintem illenek az a

Nóra, Emma, amit a többiek írtak, abban is van sok szép.

2019. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Lia: Szerintem a vezetéknévvel együtt tényleg túl rövid. (Akkor legyen inkább Lilla.)

Lora: Ez nem rossz, és többnyire jól hangzik.

Fanni: Ez nagyon tetszik. Fajka Fanni még rímel is.

Nara: Ez is szép.

Iza: Ugyanaz a baj vele, mint a Liával, hogy túl rövid, pedig szép név. (Izabella esetleg).

Lili: Ez aranyos de akkor már inkább Lilien.

Lilien: Ez jobb, mint a Lili.

Zorka: Ez is nagyon tetszik!

2019. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!