Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk ilyen a helyzet?

Csak nálunk ilyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Párommal terveztük a babát, vártuk is nagyon. 1 honapos lesz a napokban.

A gyerek elött is én végeztem a házimunkát, munka után jöttem haza, takarítás, mosás, főzés, minden nap főttkaja, stb.. sosem volt ezzel problémám, szerintem ez a nő dolga.

Meglett a pici, segítséget az én illetve párom szüleitől nem kaptunk. Én viszem ugyan úgy a háztartást. De ugyebár pici a baba, egész nap cicin lógna. Így sokmindent nem tudok csinálni. Párom egész nap dolgozik, így kb csak fürdetésre ér haza. Akkor egy 10-15 percet játszik vele, és ennyi.

Úgy érzem az én nyakamba szakad minden. Éjjel én kelek a gyerekhez, nem tudom kipihenni magam. Mikor napközben alszik, akkor pedig próbálom behozni a lemaradásom itthon. Egyszerűen hulla vagyok. És segítséget sem tudok kérni senkitől.

Próbálkoztunk a kaja rendeléssel, de azt párom nem eszi meg.

Egyszerűen úgy érzem, nem tudok megfelelni. Nem tudok a dolgaim végére érni. A pici nappal nemsokat alszik, így akkor azt csinálom amit muszáj, a többit meg akkor mikor fenn van, fogom (mert különben sír) és 1kézzel csinálom.

Nem beszélve arról, hogy kb senkivel nem beszélgetek kb egész nap, úgyérzem kezdek becsavarodni.

Más is érzett így?


2019. ápr. 30. 16:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem, te vagy a világon az egyetlen aki mellé nyúlt, hogy kinek szül gyereket.
2019. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Miért is nyúltam mellé?

Szereti a gyerekét, ha itthon van foglalkozik is vele. De mimt írtam, DOLGOZIK... oda meg csak nem viszi magával...nem ezen van a hangsúly, ha már ilyen okos vagy...

2019. ápr. 30. 16:29
 3/38 anonim ***** válasza:
52%
Ne engedd hogy állandóan cicin legyen mert csak romlani fog a helyzet. Kösd magadra, így érzi a közelséged, beszélhetsz hozzá közben meg a dolgodat is el tudod végezni. Másik nálunk bevált dolog a rezgős pihenőszék. Bekötöttem és vittem magammal épp oda ahol takarítottam, ott is elvolt.
2019. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%
A hordozás tényleg èletmentő ilyenkor, bár tudom nehéz először megtanulni felkötni és így elmehet tőle az ember kedve. Én a második gyereknél kényszerültem rá de utólag nagyon bántam hogy az elsőnél feladtam.
2019. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%

Pedig az egyesnek igaza van. Te választottad, te alakítottad így az életedet. Ahol a gyerek előtt sem volt munkamegosztás, ott a gyerek után is hiába várod.

Nálunk volt, van is, így hiába hasfájós, non-stop cicin lógó a kicsi, mégse veszek meg és a lakás sem úszik, mert a férjemnek is természetes, hogy nem csak a pénzkeresés a dolga (pedig rohadt jól keres), hanem otthon is kiveszi a részét. A gyereknevelésben (2 van) és a háztartásban egyaránt.

2019. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így elmondtad a férjednek is, amit ide leírtál?


Lehet, hogy segítene csak nem tudja, hogy szükséged van rá. Ő ugyebár nem látja, hogy te napközben félkézzel végzed a házimunkát. Ő csak annyit érzékel ebből mikor haza megy, hogy van kaja meg tiszta gatya. Vagyis minden rendben.


Egyébként mist kéne ezt tisztázni, mert később még nehezebb lesz. Majd ha egész nap futkosol a gyerek után.


(Más férje is dolgozik. Mégis segítenek. Ugyan meddig tart pl. kiporszívózni. Neki 10 perc, de neked nagy segítség).

2019. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%
Valami megoldást kell találni. Legalább hétvégén vegye át az éjjeli kelést. Esetleg fejj le tejet akkorra. Be fogsz csavarodni. Átéltem, nem üresben beszélek. Ugyanez volt nálunk is. Egészen addig, hogy oda jutottam hogy csak sírtam és világgá akartam menni. Nem azért mert nem szerettem a gyerekem hanem mert annyira fáradt voltam hogy élni sem volt kedvem. Ekkor megmondtam a férjemnek, hogy vagy átveszi legalább a hétvégét vagy váljunk el mert kb mindegy. Azóta van mikor még hétköznap is ő kel. Ne mártírkodj, nem játék!
2019. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
Ezért nem szabad lusta férfinak szülni. Dolgozik, és? Mindenki más is, mégis jut idő takarítani is. Gondolom nem reggel 6-tól este 10-ig dolgozik, mert akkor megérteném, hogy nincs kedve hozzá, de egy 8-10 órás műszak után azért nehogymár belehaljon napi 30-60 perc házimunkába, de lehet 10 perc is elég lenne. Vagy ha sokat keres, hívjatok takarítónőt. De tudod, mindenki olyan virágot szagol, amilyet szakít🤷🏼‍♀️
2019. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%
Az meg a másik, hogy magától eszébe sem jut megkérdezni, hogy “kicsim, ma éjjel keljek én a babához”? Komolyan gratulálok egy ilyen apához, napi 15 percet játszik a babával és szerinte ezzel le is van tudva a dolog.
2019. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nincs mindenhol így, máshol a férj nem játssza a kiskirályt, akit ki kell szolgálni, újszülött baba mellett. Itt az ideje, hogy megmozduljon és segítsen, amikor otthon van. Feltételezem nem este 10-kor esik haza a hét mind a 7 napján, hogy soha ne legyen ideje rittyenteni egy félórás vacsit, rendet rakni, vagy épp végigtolni a porszívót.

Én megértem, hogy igyekszel mindent a kezedben tartani, de ha ennyire igényel a babád, akkor képtelenség. Le kell ülni, meg kell beszélni, hogy ez van, szeretnéd megcsinálni, de a pici nagyon igényel, nem tudsz tőle haladni, legyen kedves és vállaljon át valamennyi feladatot, amíg jobb nem lesz a helyzet. Csak remélni merem, hogy nem derogálna a férjednek ez, bár abból, hogy nem jut eszébe magától, és egy frissen szült nőtől várja el, hogy a segge alá tegyen mindent, nem sok jót sejtek.

2019. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!