Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés
Nika8292 nevű felhasználó kérdése:

1 baba. Ti mikor keztetek a bevasarlast a baba érkezésére?

Hanyadik hettol keztetek a bevasarlast a babának (ruha, kocsi, pelenka, drogéria...)?

Keress kérdéseket hasonló témákban: 1baba, babakelengye, újszülött

máj. 2. 09:46  Privát üzenet  

A válaszok

Az utolsó 2 honapban.

Addig ment a felújítás ezerrel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 2. 10:05 Privát üzenet

Első babánál 25 hetesen megvettük a babakocsit mert akkor volt pont akciós amit kinéztem, minden mást 36. hét után vettünk. Kiságy nem kellett, azt kaptunk a családból, csak matracotvettünk bele.

A másodiknal 26 hetesen kiságy, 32 hetesen babakocsi, minden mást ugyan úgy 36. hét után mikor már csed-en voltam és már nem dolgoztam.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont máj. 2. 10:06 Privát üzenet
18.héten mikor megtudtuk a nemét,már akkor elkezdtünk venni ezt azt,hogy ne kelljen mindent majd egyszerre,így a pénztárcánk sem nagyon vette észre és most 35 hetesen már nyugodt vagyok,hogy minden megvan :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 2. 10:30 Privát üzenet
Első babával úgy voltam,hogy ráérek majd az utólsó hetekben vásárolni.De kislányom megszületett a 27.héten éa volt ám agyalás, hogy mikor és hogy.Az volt a mázli,hogy voltak ajándék ruhái már. A 2.nál már minden megvolt a 25.héten inkább :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 2. 10:35 Privát üzenet

Elso babaval 32. hetig dolgoztam, utana nyaraltunk, igy a 34. het utan vasaroltam. De nem is tartott sokaig, gyakorlatilag 2-3 nap alatt megvettem mindent.

A masodik babanal meg kesobb vasaroltam, szo szerint csak a legvegen, de a nagyobb dolgok, butorok megmaradtak a nagyobb gyerek utan.

A harmadiknal mindent ujra kellett venni es nagyon hatarozott elkepzelesem volt mindenrol (ertsd: meg az utolso kepkeret utan is 2 napig mentem, mig megtalaltam amit elkepzeltem), igy akkor a 25. heten mar elkezdtem vasarolni, kb mindent egyesevel, igy kitartott szulesig. De ez miattam volt, amugy tizedennyi ido alatt meg lehet venni mindent.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont máj. 2. 11:33 Privát üzenet

21 hetes vagyok.

A kombi babaágy már rendelés alatt van, ha megjön veszünk bele matracot, ágyneműt, légzésfigyelőt, pelenkázó lapot...

A Babakocsit sem vettük még meg, de már szűkítettük a kört, pár helyen megnéztük mi a választék.

Néhány dolgot már lebeszéltem, hogy kapunk kölcsön (pihenőszék, pólya, kád)

Sok helyről kapunk kisruhát is, azok is még a gazdájuknál van, majd utolsó hónapban elhozom őket, kimosom és bepakolom a szekrénybe.

A kozmetikumokat, gyógyszereket szülés előtt vagy közvetlen utána tervezem beszerezni.

A legfontosabbakat veszem csak meg / kértem csak kölcsön, pár dolog még függőben van.

Pl. mellszívó (kell-e majd azt sem tudom), mérleg, cumisüveg, cumi, ruha még ha nem elég.

Szóval elkezdtük a készülődést, de inkább a tudatosság vezérel egyelőre :)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont máj. 2. 11:40 Privát üzenet
Bababútort és babakocsit a 30. hét körül kezdtük nézegetni, meg is rendeltük, mert a bútornak 6-8 hét volt a kiszállítása (külföldről rendeltük). Az apróságokat a 34-35. hét környékén kezdtem szép lassan, inkább mindig csak úgy, hogy nálam volt a listám és ha éppen mondjuk a DM-be vagy Rossmannba mentem, akkor egy pár dolgot megvettem. Netről is sok mindent rendeltem. A 38. hét körül lett meg minden, bár úgy időzítettem, hogy a "jó ha van, de nem létfontosságú" dolgok legyenek az utolsók, a tényleg fontosak hamarabb megvoltak. A kórházi pakkom is a 37. héten lett készen teljesen. Most vagyunk a 40. héten, minden kész és minden beszerezve, jöhet a kisasszony :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont máj. 2. 12:29 Privát üzenet

Néhány kisebb dolgot (egy-egy ruhadarab, olcsóbb játék) már egészen korán, 10. hét körül, ha megláttam a boltban és nagyon tetszett.

Babakocsit a 22. héten. Később terveztük, de láttunk egy nagyon jót ami nagyon megtetszett, és kifutó termék volt, már csak pár darab volt elérhető a gyártónál, úgyhogy lecsaptunk rá.

Kiságyat nem kellett vennünk, mert kaptunk kisgyerekes rokontól, a 35. héten hoztuk át a lakásba.

Ruhákat folyamatosan, de abból sem kellett sokat venni, mert kaptunk rokonoktól, ismerősöktől. Ez főleg azután indult be, hogy kiderült a baba neme (nálunk 19. hét). Úgy a 35. hét környékén rendeztem el a ruhákat a babaszekrényben, hogy lássam, mennyi gyűlt össze, mit kell még beszerezni, hogy teljes legyen a készlet. Pl. hálózsákot a 37. héten vettem neki.

Hordozókendőt a 28. héten - akkor láttam akciósan azt a típust, amit kinéztem.

Játszószőnyeget, plédeket a 30-32. hét környékén.

A 35. héttől nem dolgoztam, a babaápolási termékeket főleg ezután szereztem be 1-2 hét alatt (pelenka, törlőkendő, textilpelusok, kisolló, orrszi-porrszi, lázmérő, stb...). Ezeket hagytam a végére, mert tudtam hogy a házunk melletti DM-ben akár egy vásárlással beszerezhetők, és ha véletlenül előbb szülnék, más is meg tudja venni helyettem, míg én a kórházban vagyok. És ezeknél nem számít az ízlés, hogy mennyire tetszik meg ilyesmik. :D Pl. a babakocsit nem szívesen bíztam volna másra, ha nem muszáj. :)

A pelenkázóasztalt hagytuk még egészen a végére, azt hiszem a 38. héten vettük meg, de már előtte kinéztük.

Játékot 1-2 apróságon kívül nem is vettünk neki, úgyis kaptunk sokat a babalátogatások alkalmából, az első hetekben meg tök feleslegesek. Később, amikor már láttuk, az adott életkorban mi lenne hasznos, meg mivel babrál el szívesen, akkor kezdtünk neki mi is játékot venni.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont máj. 2. 12:33 Privát üzenet
A 36. héten

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont máj. 2. 12:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ en most vagyok a 18.hetben en is ugy gondoltam hogy kicsinyenkent fogok bevasarolni jo babavarast kívánok.

# 10/10Időpont máj. 2. 15:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan állítsuk le a családot a baba témában?
Családépítés külföldön?
Mit tegyek, hogy jelentsem be a terhességet? Mikor nemrég ígértem meg, hogy még nem lesz baba.
Anyukám még egy tesót akar nekem de én féltékeny vagyok?
Szívtelen lennék emiatt?
Hogyan viselkedjek a keresztlányaival?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!