Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 baba. Ti mikor keztetek a...

Nika8292 kérdése:

1 baba. Ti mikor keztetek a bevasarlast a baba érkezésére?

Figyelt kérdés
Hanyadik hettol keztetek a bevasarlast a babának (ruha, kocsi, pelenka, drogéria...)?

2019. máj. 2. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó 2 honapban.

Addig ment a felújítás ezerrel.

2019. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első babánál 25 hetesen megvettük a babakocsit mert akkor volt pont akciós amit kinéztem, minden mást 36. hét után vettünk. Kiságy nem kellett, azt kaptunk a családból, csak matracotvettünk bele.

A másodiknal 26 hetesen kiságy, 32 hetesen babakocsi, minden mást ugyan úgy 36. hét után mikor már csed-en voltam és már nem dolgoztam.

2019. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18.héten mikor megtudtuk a nemét,már akkor elkezdtünk venni ezt azt,hogy ne kelljen mindent majd egyszerre,így a pénztárcánk sem nagyon vette észre és most 35 hetesen már nyugodt vagyok,hogy minden megvan :)
2019. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első babával úgy voltam,hogy ráérek majd az utólsó hetekben vásárolni.De kislányom megszületett a 27.héten éa volt ám agyalás, hogy mikor és hogy.Az volt a mázli,hogy voltak ajándék ruhái már. A 2.nál már minden megvolt a 25.héten inkább :)
2019. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elso babaval 32. hetig dolgoztam, utana nyaraltunk, igy a 34. het utan vasaroltam. De nem is tartott sokaig, gyakorlatilag 2-3 nap alatt megvettem mindent.

A masodik babanal meg kesobb vasaroltam, szo szerint csak a legvegen, de a nagyobb dolgok, butorok megmaradtak a nagyobb gyerek utan.

A harmadiknal mindent ujra kellett venni es nagyon hatarozott elkepzelesem volt mindenrol (ertsd: meg az utolso kepkeret utan is 2 napig mentem, mig megtalaltam amit elkepzeltem), igy akkor a 25. heten mar elkezdtem vasarolni, kb mindent egyesevel, igy kitartott szulesig. De ez miattam volt, amugy tizedennyi ido alatt meg lehet venni mindent.

2019. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

21 hetes vagyok.

A kombi babaágy már rendelés alatt van, ha megjön veszünk bele matracot, ágyneműt, légzésfigyelőt, pelenkázó lapot...

A Babakocsit sem vettük még meg, de már szűkítettük a kört, pár helyen megnéztük mi a választék.


Néhány dolgot már lebeszéltem, hogy kapunk kölcsön (pihenőszék, pólya, kád)

Sok helyről kapunk kisruhát is, azok is még a gazdájuknál van, majd utolsó hónapban elhozom őket, kimosom és bepakolom a szekrénybe.


A kozmetikumokat, gyógyszereket szülés előtt vagy közvetlen utána tervezem beszerezni.


A legfontosabbakat veszem csak meg / kértem csak kölcsön, pár dolog még függőben van.

Pl. mellszívó (kell-e majd azt sem tudom), mérleg, cumisüveg, cumi, ruha még ha nem elég.


Szóval elkezdtük a készülődést, de inkább a tudatosság vezérel egyelőre :)

2019. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bababútort és babakocsit a 30. hét körül kezdtük nézegetni, meg is rendeltük, mert a bútornak 6-8 hét volt a kiszállítása (külföldről rendeltük). Az apróságokat a 34-35. hét környékén kezdtem szép lassan, inkább mindig csak úgy, hogy nálam volt a listám és ha éppen mondjuk a DM-be vagy Rossmannba mentem, akkor egy pár dolgot megvettem. Netről is sok mindent rendeltem. A 38. hét körül lett meg minden, bár úgy időzítettem, hogy a "jó ha van, de nem létfontosságú" dolgok legyenek az utolsók, a tényleg fontosak hamarabb megvoltak. A kórházi pakkom is a 37. héten lett készen teljesen. Most vagyunk a 40. héten, minden kész és minden beszerezve, jöhet a kisasszony :)
2019. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Néhány kisebb dolgot (egy-egy ruhadarab, olcsóbb játék) már egészen korán, 10. hét körül, ha megláttam a boltban és nagyon tetszett.


Babakocsit a 22. héten. Később terveztük, de láttunk egy nagyon jót ami nagyon megtetszett, és kifutó termék volt, már csak pár darab volt elérhető a gyártónál, úgyhogy lecsaptunk rá.


Kiságyat nem kellett vennünk, mert kaptunk kisgyerekes rokontól, a 35. héten hoztuk át a lakásba.


Ruhákat folyamatosan, de abból sem kellett sokat venni, mert kaptunk rokonoktól, ismerősöktől. Ez főleg azután indult be, hogy kiderült a baba neme (nálunk 19. hét). Úgy a 35. hét környékén rendeztem el a ruhákat a babaszekrényben, hogy lássam, mennyi gyűlt össze, mit kell még beszerezni, hogy teljes legyen a készlet. Pl. hálózsákot a 37. héten vettem neki.


Hordozókendőt a 28. héten - akkor láttam akciósan azt a típust, amit kinéztem.


Játszószőnyeget, plédeket a 30-32. hét környékén.


A 35. héttől nem dolgoztam, a babaápolási termékeket főleg ezután szereztem be 1-2 hét alatt (pelenka, törlőkendő, textilpelusok, kisolló, orrszi-porrszi, lázmérő, stb...). Ezeket hagytam a végére, mert tudtam hogy a házunk melletti DM-ben akár egy vásárlással beszerezhetők, és ha véletlenül előbb szülnék, más is meg tudja venni helyettem, míg én a kórházban vagyok. És ezeknél nem számít az ízlés, hogy mennyire tetszik meg ilyesmik. :D Pl. a babakocsit nem szívesen bíztam volna másra, ha nem muszáj. :)


A pelenkázóasztalt hagytuk még egészen a végére, azt hiszem a 38. héten vettük meg, de már előtte kinéztük.


Játékot 1-2 apróságon kívül nem is vettünk neki, úgyis kaptunk sokat a babalátogatások alkalmából, az első hetekben meg tök feleslegesek. Később, amikor már láttuk, az adott életkorban mi lenne hasznos, meg mivel babrál el szívesen, akkor kezdtünk neki mi is játékot venni.

2019. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 36. héten
2019. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ en most vagyok a 18.hetben en is ugy gondoltam hogy kicsinyenkent fogok bevasarolni jo babavarast kívánok.
2019. máj. 2. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!