Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babával hogyan tudok...

4 hetes babával hogyan tudok "játszani"?

Figyelt kérdés

Ma lett 4 hetes a babám. Eddig vagy szopizott, vagy aludt, vagy sírt, most kezdenek olyan rövidebb időszakok is lenni, hogy ébren van sírás/szopi nélkül is, nyugisan fekszik, nézeget.

Persze eddig is beszéltem hozzá sokat, de kihasználva az ébren töltött "szabadidejét", hogyan tudok vele többet foglalkozni? :) Szoktam neki beszélni (pl. mi történik éppen, mi fog következni, lakásban mutatom neki, mi micsoda), énekelni. Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen pici babát mivel lehet még "szórakoztatni"? :) Ti hogyan töltöttétek az időt, amikor ébren (és nyugisan) volt az 1 hónapos körüli babátok? Mit szeretnek a babák ilyenkor? :)


2019. máj. 2. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Én lefeküdtem mellé a játszószőnyegre, arra a hidasra gondolok, aztán ott a játékokkal játszottam neki, énekeltem,beszéltem hozzá.

De a kedvence az elektromos hintázós szék volt, vagy az ölembe volt és cipeltem,énekeltem neki stb. amiket te körülbelül.

Ekkora babát még annyira nem kell szórakoztatni ha nem igényli, használd ki ezt az időt :)

2019. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Semmit.


Csináld a napi megszokott dolgodat, amikor nyugtalan akkor viheted magaddal nézelödni.


DE minek egy 4 hetes babát, ahogy írod aki jól el van foglalkozás nélkül is macerálni? Persze énekelni akkor is énekelhetsz neki amikor éppen pár méterrel arrébb vasalsz, vagy mikor szoptatod.


Egy gyerekkel mind baba mind nagyobb korban akkor kell foglalkozni amikor az igényli vagy kell. Pl éhes, akkor megeteted. Ha nem éhes nem fogod megtömni, csak mert ebéd idö van...

2019. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sosem volt el magában kb 3 hónapos koráig.

Mi mondókáztunk, azt szerette. Megtanultam babamasszázst, jógát is.

Szívesen néznek kontrasztos ábrákat.

Anya különböző arckifejezését.

Sétálhatsz vele körben a lakásban lassan, az enyémnek hamar megtetszett pl a hűtőajtó meg egy nagy növény.

Érintés, simítás, puszi különböző testrészeken. Van egy könyvünk, Játékos babafejlesztés című, a libriben vettem, jó ötletek vannak benne, nem mindennel értek egyet.

Nem kell túlstimulálni folyton nyaggatni, de nekem ilyen foglalkoztatós babám lett, őt nem lehetett letenni, plusz a 42. Hét végén született, és amit mások mondtak, hogy alszik-eszik egész nap, az nálunk már az első napok után megváltozott.

2019. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Egy ilyen pici babát szerintem nem kell még foglalkoztatni, had legyen nyugiban. Egy két szines játék amit nézegethet és énekelni neki.
2019. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!