Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

D-vitamint lehet közvetlenül a szájába cseppenteni?

3 hetes a kisbabám, tehát 1 hete adjuk neki a napi D-vitamin cseppet. Az orvos nem mondta, milyen módon adjuk neki, csak hogy napi 1 csepp. A vitamin dobozán viszont az van feltüntetve, hogy hígítva adjuk neki, pl. tejben.

Ezért eddig úgy adtuk, hogy egy kiskanálba fejtem pár csepp anyatejet és abba cseppentettük bele, majd a szájába adtuk. De ez a kiskanalas etetés nem mindig zökkenőmentes, van hogy nem nyeli le az egészet, kiköpi egy részét (és fogalmunk sincs, a D-vitamin bejutott-e, vagy csak tej...), és egyszer félre is nyelte a kanál tartalmát. :( Máskor meg sikerül szépen lenyelnie, de ilyenkor is mindig gondolkozom, hogy vajon nem maradt-e a kanálon a vitamincsepp.

Szóval szerintem sokkal kényelmesebb és hatékonyabb lenne, ha az üvegből közvetlenül a szájába cseppentené a vitamint a kanál használata helyett.

Van ennek valami akadálya? Van valami oka, amiért a dobozra a hígítás van írva? Fontos ez? Mert ha tényleg úgy kell, akkor persze továbbra is kanalazunk, de ha nincs hátránya a szájba cseppentős megoldásnak, akkor azt preferálnám.

Ti hogy csináljátok?

máj. 2. 14:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont máj. 2. 14:39 Privát üzenet
Azon kivul hohy iszonyat ize van és esélyes hogy minimum oklemdezninfog tőle, nincs mas hátránya. Anyósomnak kell most d vitamint szednie, rosszul van tőle.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont máj. 2. 14:41 Privát üzenet

Mindkét gyerekemnek szájba cseppentettük, még csak el sem fintorodtak. Pár hónaposan kislányom ha meglátta az üvegcsét, már nyitotta is a kis száját.

Durva hogy egy felnőtt meglett nő meg öklendezik tőle :)))

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont máj. 2. 14:45 Privát üzenet
Én is ettem már D-vitamin cseppet, azon kívül, hogy olaj íze van, mást nem éreztem rajta

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont máj. 2. 14:47 Privát üzenet
Lehet simán a szájába cseppenteni, aztán megszoptatni. Nincs semmi íze a D-vitaminnak, én is már megkóstoltam.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont máj. 2. 14:51 Privát üzenet
Tök jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Mi 3 cseppet adunk tápszerbe, de most már én is csak a szájába fogom.😁

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont máj. 2. 14:55 Privát üzenet
Nekem máskor azt mondta a védőnő hogy anyatejbe cseppentsem, mert ott oldódik fel. Szóval szerintem ne cseppentsd a szájába. De inkább kérdezd meg a védőnőt.

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont máj. 2. 15:10 Privát üzenet

Én a szájába adok napi 2 cseppet, így mondták.

Kóstoltam, íztelen teljesen.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont máj. 2. 16:15 Privát üzenet
A D vitamin zsírban oldódó vitamin, vagyis azért ajánlott az anyatejjel együtt kanállal beadni, mert a tejben is van zsír így a leghatásosabb a picinek. Hamar bele fog jönni a kanalazásba, ne aggódj, szerintem érdemes így próbálkozni ☺️

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont máj. 2. 16:21 Privát üzenet

:))) A D vitamin a cseppekben már oldott állapotban van. Azért van napraforgóolajban.

Nekünk kifejezetten kérte a doki,hogy a szájába cseppentsük. Így nem marad a fele a kanálon.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont máj. 2. 17:30 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szemcseppeket közvetlenül szembe kell cseppenteni, vagy jó az is, ha hagyom belefolyni?
Babám kéthetes, közvetlenül székelés előtt sírdogál. Ugye nem ez a kólika?
Hogy kell beadni a d vitamint a babának? Lehet simán csak a szájába cseppenteni vagy anyatejbe kell?
Kóstoltatás, hozzátáplálás! Mennyivel a gyümölcs után adjátok a tejet? Azon gondolkodom, hogy okozhat-e hasmenést, ha közvetlenül utánna eszik tejet (tápszeres)?
Akik vacsorára rizspépet vagy tejpépet adnak a babának közvetlenül lefekvés előtt adják vagy fürdés előtt?
Johnson fürdető és sampont lehet közvetlenül a baba hajára kenni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!