Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D-vitamint lehet közvetlenül...

D-vitamint lehet közvetlenül a szájába cseppenteni?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabám, tehát 1 hete adjuk neki a napi D-vitamin cseppet. Az orvos nem mondta, milyen módon adjuk neki, csak hogy napi 1 csepp. A vitamin dobozán viszont az van feltüntetve, hogy hígítva adjuk neki, pl. tejben.

Ezért eddig úgy adtuk, hogy egy kiskanálba fejtem pár csepp anyatejet és abba cseppentettük bele, majd a szájába adtuk. De ez a kiskanalas etetés nem mindig zökkenőmentes, van hogy nem nyeli le az egészet, kiköpi egy részét (és fogalmunk sincs, a D-vitamin bejutott-e, vagy csak tej...), és egyszer félre is nyelte a kanál tartalmát. :( Máskor meg sikerül szépen lenyelnie, de ilyenkor is mindig gondolkozom, hogy vajon nem maradt-e a kanálon a vitamincsepp.

Szóval szerintem sokkal kényelmesebb és hatékonyabb lenne, ha az üvegből közvetlenül a szájába cseppentené a vitamint a kanál használata helyett.

Van ennek valami akadálya? Van valami oka, amiért a dobozra a hígítás van írva? Fontos ez? Mert ha tényleg úgy kell, akkor persze továbbra is kanalazunk, de ha nincs hátránya a szájba cseppentős megoldásnak, akkor azt preferálnám.

Ti hogy csináljátok?


2019. máj. 2. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2019. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Azon kivul hohy iszonyat ize van és esélyes hogy minimum oklemdezninfog tőle, nincs mas hátránya. Anyósomnak kell most d vitamint szednie, rosszul van tőle.
2019. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mindkét gyerekemnek szájba cseppentettük, még csak el sem fintorodtak. Pár hónaposan kislányom ha meglátta az üvegcsét, már nyitotta is a kis száját.

Durva hogy egy felnőtt meglett nő meg öklendezik tőle :)))

2019. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Én is ettem már D-vitamin cseppet, azon kívül, hogy olaj íze van, mást nem éreztem rajta
2019. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Lehet simán a szájába cseppenteni, aztán megszoptatni. Nincs semmi íze a D-vitaminnak, én is már megkóstoltam.
2019. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Tök jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Mi 3 cseppet adunk tápszerbe, de most már én is csak a szájába fogom.😁
2019. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nekem máskor azt mondta a védőnő hogy anyatejbe cseppentsem, mert ott oldódik fel. Szóval szerintem ne cseppentsd a szájába. De inkább kérdezd meg a védőnőt.
2019. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Én a szájába adok napi 2 cseppet, így mondták.

Kóstoltam, íztelen teljesen.

2019. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
A D vitamin zsírban oldódó vitamin, vagyis azért ajánlott az anyatejjel együtt kanállal beadni, mert a tejben is van zsír így a leghatásosabb a picinek. Hamar bele fog jönni a kanalazásba, ne aggódj, szerintem érdemes így próbálkozni ☺️
2019. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

:))) A D vitamin a cseppekben már oldott állapotban van. Azért van napraforgóolajban.

Nekünk kifejezetten kérte a doki,hogy a szájába cseppentsük. Így nem marad a fele a kanálon.

2019. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!