Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van kezelhetetlen...

Másnak is van kezelhetetlen babája?

Figyelt kérdés

Még 8 hónapos sincs, de már olyan akaratos hogy az hihetetlen. Minden bútor mellett feláll, de elengedi a kezét és elesik mindenbe beveri a fejét. Ha leültetném, hogy épp elkészítsem a tápot vagy valami nem akar leülni befeszíti a lábát és hisztizik. De a pelenkázás a legrosszabb. Teljesen befeszíti magát, nem lehet megfogni a lábát és felemelni mert teljesen befeszíti és ordít csak fordulna oldalra és mászna el. Ha rászólok hogy mikor olyat csinál amit nem szabad direkt olyan sértődötten néz és hisztizni kezd. Egy szabad percem sincs (szinte egész nap egyedül vagyok) és már kikészülök a folytonos hisztitől.

Én rontottam el valamit? Nagyon el vagyok keseredve már.


2019. máj. 3. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

" Egy szabad percem sincs"

"Ha leültetném, hogy épp elkészítsem a tápot"


Miért kell ahhoz leültetni? Amíg elkészíted, addig had mászkáljon kedvére.


"Minden bútor mellett feláll, de elengedi a kezét és elesik mindenbe beveri a fejét. "


Gondolom mindenhol ott vagy, és megfogod, ne verje be a fejét. Ez a legrosszabb, amit tehetsz. Engedd szabadon, had tanuljon meg esni is! Nagy szüksége lesz még rá!


Csak azt rontod el, hogy melóol ott is, ahol nem kellene. Ülj le egy picit, csak figyeld, mit csinál. Ne fegyelmezd állandóan. A szabad játék, felfedezés a legjobb.


Pelenkázásnál meg adj valami olyat neki, amit máskor nem lát, de érdekes. Pl egy kilcscsomó, vagy ilyesmi. Tereld el a figyelmét, ne pedig küzdj vele! (ezt máskor is alkalmazd)

2019. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenek a babák. Van akivel egész pici korban nehéz mert nonstop sír, van aki egy évesen a legrosszabb, van akinél a dackorszak. És van, aki éveken át kikészíti anya idegeit. A harmadikat majd lazábban veszed:) nem rontottàl el semmit.
2019. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem rontottál el semmit, örülj, hogy egészséges a babád, ez egy nehéz korszak, de hamar elmúlik. Jó lenne, ha lenne egy kis segítséged, aki időnként felvált, leköti egy kicsit a babát, hogy fellélegezz, úgy könnyebb lenne átvészelni.
2019. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez normális. Vidd le sétálni, az lenyugtat, téged. Pelenkázás közben, ha nagyon nagy az ellenkezés, akkor a mobilomon nézhet mesét.
2019. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen normális. Ha azt hiszed ezt nem bírod nem tudom mit kezdesz majd 2-3 évesen vele, valahogy próbáld meg kezelni magad hogy ezt elfogadd, mert különben nagyon ki fogsz akadni idegileg
2019. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottal el semmit, ez mind eletkori sajatossag. A gyerekem onnantol, hogy felult, kesz kuzdelem volt a pelenkazas, igy ahogy mar allni megtanult kapaszkodva, valtottunk bugyipelenkara (dm-es sajatmarkas, 8 honapos kira ota azt hasznaltuk, ameddig szobatiszta nem lett). Vettem babakaramot, ami szetnyithato, meg habtapit, elpakoltuk, ami veszelyes, aztan hagytuk, hogy menjen, esett-kelt, de a tabtapi miatt nem utotte be igazan magat. A raszolas hangsulytol fuggetlenul meg is ijesztheti, helyette erdemes mas alternativat mutatni, pl. ha dobalni akar, adok a kezebe olyat, amit dobalhat (kis labdat, plusst, ruhadarabot), ha maszni akar, elmondom, hogy ,,itt veszelyes, de itt maszhatsz”, es atvinni a kanapera, stb. Minel tobb dolgot elpakolni, hogy neked minel kevesebb dologra kelljen figyelned, es csak akkor kelljen nemet mondani, ha valami veszelyeset akar csinalni.
2019. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Most jön a “másik” oldal. Egy 2 évessel és egy 8 hónapossal vagyok itthon. Mindig szabadon engedtem őket, ahogyan valaki írta. Nem kell mindig a nyomában lenni. Fél szemem mindig rajtuk, amikor veszélyes dolgot csinál a kicsi akkor persze odamegyek. A nagy már nem nyúl semmihez, amihez nem szabad. Meg kell tanulnia esni és úgy esni, hogy ne sírjon azonnal, mert a legtöbbször a szülői ijedtség miatt sírnak, nem azért mert valóban fájt az esés. Pelenkázáskor ahogy valaki írta adok valamit a kicsi kezébe, azzal elvan arra az 1 percre, a nagy meg már érti, hogy most “nyugi” van. Kicsit szoktasd át önállóbb létre. Én mindent megcsinálok mellettük, kicsit tényleg lépj egyet hátra és lazulj!!
2019. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Minden gyerek ilyen, és ennél csak nehezebb lesz, Ha már most nem bírod , mi lesz később?
2019. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Netről loptam két ötletet.

[link]


[link]


Sokáig életmentők voltak.


A pelenkázást a franciaágyon tudom megoldani, mert játszik. Elgurul, dobálja a popsiját, amikor feladnám a nadrágot, akkor lengeti a lábát. Napi edzés megvan, mire tisztába teszem. Alig várom, hogy jó idő legyen, bugyiban ki tudjam vinni, és kezdhetjük a szobatisztaságot. 😊

Szerencsére ezek az időszakok nem tartanak sokáig. (Lesz helyette másik nehézség. 😉)

2019. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél egy járókát, tedd be amíg olyat csinálsz. Én el se tudom anélkül képzelni a napjaimat. Semmit nem tudnék csinálni.

A pelenkázás nekem is katasztrófa, bár ő nem elmenni akar, csak belenyúlni a kakiba. Harcolunk. Állandóan. Lassan 2 éves.

2019. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!