Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

A túlhordott babák tényleg előbb csinálhatnak dolgokat?

Több itteni kérdésnél olvastam olyan válaszokat, ami arra utalt, hogy a túlhordott babák fejlettebbek bizonyos szempontból az első hetekben. Pl. rákerestem olyan kérdésekre, hogy "mikor mosolygott először a babátok?", és több olyan válasz is volt, hogy pl. "nekem, már 5 hetesen, de én túlhordtam egy héttel".

Tényleg befolyásolhatja ezt a túlhordás? Én úgy gondolom, hogy ha a normális idősávban (37-42. hét) születik egy baba, akkor kb. ugyanonnan indul mindegyik, és az egyéni eltérések nem a méhben töltött hetek miatt vannak... vagy nincs igazam?

máj. 3. 15:15  Privát üzenet  

A válaszok
A fiam 2 héttel túlhordtam, de nem csinált előbb semmit, mint a nővérei. Sőt!Volt, amit később csinált.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 3. 15:32 Privát üzenet

Babám 38.hétre született. 6-8.hós koráig felült, kúszott, mászott, felállt.

Tehát szerintem ebben nincs semmi.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont máj. 3. 15:47 Privát üzenet
A lányom 37. Hétre született 5 és fél hónaposan már felállt a kiságyba, 6 hónaposan ült, majdnem hét hónaposan kúszott és önállóan járt 10 és fél hónaposan. Szerintem ebben nincs semmi össze függés, gyerek függő.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 3. 16:15 Privát üzenet

Szerintem nincs összefüggés

Mindenesetre az én lányom hamar csinált mindent és jócskán túlhordtam

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 3. 17:07 Privát üzenet
Majdnem 42.hétre indították a fiam, most 7 hónapos és mindenkinél azt latom, hogy az ennyi idős babák kúsznak-másznak, ülnek, kisfiam egyiket se csinálja...szóval tuti nincs összefüggés :/

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont máj. 3. 17:21 Privát üzenet

Nincs összefüggés.

Az, hogy ki mit tapasztal a saját gyerekénél, az meg nem támpont.

A fiam pl. 37+4 hetes voltam, mikor megszületett, fél éves korában már stabilan ült, 7 hónaposan önállóan felállt a kiságyban, 11 hónapos korában már stabilan járt, 22 hónaposan pedig már mondatokban beszélt. Nem dicsekedem egyébként, ő nagyon gyorsan fejlődött. Ez teljesen egyéni.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont máj. 3. 17:21 Privát üzenet

Szerintem főleg az elején lehet különbség. Egy 37. És egy 43. Héten született baba között 6 hét a különbség. Ami kezdetben sok.

A túlhordott babák viszont gyakran nagyok és a nagy babák lustábbak.

Hogy ebből milyen kombináció jön ki, plusz az egyéni és egyéb dolgok hogy játszanak, az változó.

A mi babánk 42. Héten született, és egyértelműen különbözött a másoktól hallottaktól abban, hogy szinte kezdettől nagyon élénk volt, csomó éber periódusa volt, amikben nyitott is volt közös "játékra", hamarosan meg már csak a sétákon aludt.

A szociális és finom manuális dolgokat vagy korábban csinálta, mint írják, vagy normál spektrum korai részén. Például a védőnő csodálkozott, milyen hamar fixál arcot, követ tárgyakat a szemével stb.

A nagymozgásai viszont inkább késnek, bár nem esik még kóros tartományba. Ebben közrejátszhat, hogy a nyakizmok és a medenceizomzat aszimmetrikus, illetve, hogy nagy a feje (a szülészeten ott nézték, hogy milyen nagy), és más részei is elég pufik.

Szóval nálunk ez a szitu 😊

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont máj. 3. 17:25 Privát üzenet
Ui.: valójában nem csinálja korábban, csak ő egy hónappal vagy 5 héttel is idősebb lehet vele egy napon született (de nem koraszülött) babáknál.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont máj. 3. 17:27 Privát üzenet
42. hétben szültem, "időben" csinált mindent, de semmit sem hamarabb.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont máj. 3. 18:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Nem is a későbbi, nagyobb mozgásokra (kúszás, járás, mászás stb.) gondoltam, hanem az első hetekre, első 1-2 hónapra. Pl. szemkontaktus, visszamosolygás, tárgyak követése a szemével, ilyesmik. Hiszen a későbbi mérföldköveknél tényleg óriási eltérések lehetnek, több hónapnyi akár, itt már tényleg nem befolyásoló tényező az a pár hét ide vagy oda.

# 10/10Időpont máj. 3. 20:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azt hiszem a babám lenyelt egy kis darab műanyag fóliát. Lehet valami baja? Hogy csinálhatnak ilyenre egy baba játékot?!? Olyan dühös vagyok.
Túlhordott baba. Volt valaki hasonló helyzetben?
Egy héttel túlhordott babának jó lesz még az 56-os méret? 36 hetesen 3 kg-nak mondták.
Túlhordott babátok mekkora volt mikor megszületett? Nemet is.
Mitől túlhordott a túlhordott baba?
8 hetes kisfiam mindi nagyon sir szopizas kozben, mar mindent kiprobaltunk:kremet, csopogot. Nem tudom, meg mit csinalhatnak? Mit probalhatnak meg ki?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!