Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A túlhordott babák tényleg...

A túlhordott babák tényleg előbb csinálhatnak dolgokat?

Figyelt kérdés

Több itteni kérdésnél olvastam olyan válaszokat, ami arra utalt, hogy a túlhordott babák fejlettebbek bizonyos szempontból az első hetekben. Pl. rákerestem olyan kérdésekre, hogy "mikor mosolygott először a babátok?", és több olyan válasz is volt, hogy pl. "nekem, már 5 hetesen, de én túlhordtam egy héttel".

Tényleg befolyásolhatja ezt a túlhordás? Én úgy gondolom, hogy ha a normális idősávban (37-42. hét) születik egy baba, akkor kb. ugyanonnan indul mindegyik, és az egyéni eltérések nem a méhben töltött hetek miatt vannak... vagy nincs igazam?


2019. máj. 3. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A fiam 2 héttel túlhordtam, de nem csinált előbb semmit, mint a nővérei. Sőt!Volt, amit később csinált.
2019. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Babám 38.hétre született. 6-8.hós koráig felült, kúszott, mászott, felállt.

Tehát szerintem ebben nincs semmi.

2019. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lányom 37. Hétre született 5 és fél hónaposan már felállt a kiságyba, 6 hónaposan ült, majdnem hét hónaposan kúszott és önállóan járt 10 és fél hónaposan. Szerintem ebben nincs semmi össze függés, gyerek függő.
2019. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nincs összefüggés

Mindenesetre az én lányom hamar csinált mindent és jócskán túlhordtam

2019. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Majdnem 42.hétre indították a fiam, most 7 hónapos és mindenkinél azt latom, hogy az ennyi idős babák kúsznak-másznak, ülnek, kisfiam egyiket se csinálja...szóval tuti nincs összefüggés :/
2019. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés.

Az, hogy ki mit tapasztal a saját gyerekénél, az meg nem támpont.

A fiam pl. 37+4 hetes voltam, mikor megszületett, fél éves korában már stabilan ült, 7 hónaposan önállóan felállt a kiságyban, 11 hónapos korában már stabilan járt, 22 hónaposan pedig már mondatokban beszélt. Nem dicsekedem egyébként, ő nagyon gyorsan fejlődött. Ez teljesen egyéni.

2019. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem főleg az elején lehet különbség. Egy 37. És egy 43. Héten született baba között 6 hét a különbség. Ami kezdetben sok.

A túlhordott babák viszont gyakran nagyok és a nagy babák lustábbak.

Hogy ebből milyen kombináció jön ki, plusz az egyéni és egyéb dolgok hogy játszanak, az változó.


A mi babánk 42. Héten született, és egyértelműen különbözött a másoktól hallottaktól abban, hogy szinte kezdettől nagyon élénk volt, csomó éber periódusa volt, amikben nyitott is volt közös "játékra", hamarosan meg már csak a sétákon aludt.


A szociális és finom manuális dolgokat vagy korábban csinálta, mint írják, vagy normál spektrum korai részén. Például a védőnő csodálkozott, milyen hamar fixál arcot, követ tárgyakat a szemével stb.


A nagymozgásai viszont inkább késnek, bár nem esik még kóros tartományba. Ebben közrejátszhat, hogy a nyakizmok és a medenceizomzat aszimmetrikus, illetve, hogy nagy a feje (a szülészeten ott nézték, hogy milyen nagy), és más részei is elég pufik.


Szóval nálunk ez a szitu 😊

2019. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ui.: valójában nem csinálja korábban, csak ő egy hónappal vagy 5 héttel is idősebb lehet vele egy napon született (de nem koraszülött) babáknál.
2019. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42. hétben szültem, "időben" csinált mindent, de semmit sem hamarabb.
2019. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Nem is a későbbi, nagyobb mozgásokra (kúszás, járás, mászás stb.) gondoltam, hanem az első hetekre, első 1-2 hónapra. Pl. szemkontaktus, visszamosolygás, tárgyak követése a szemével, ilyesmik. Hiszen a későbbi mérföldköveknél tényleg óriási eltérések lehetnek, több hónapnyi akár, itt már tényleg nem befolyásoló tényező az a pár hét ide vagy oda.

2019. máj. 3. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!