Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi tápszert/anyatej...

Nektek mennyi tápszert/anyatejet evett/eszik a babátok 3 hónapos kor körül?

Figyelt kérdés

Lassan betölti a 3 hónapot a babám. Szerintem meg volt a növekedési ugrás is, mivel emelnem kellett az adagot. Most napközben 5x eszik általában 140-160ml között, és éjszaka 1x kb 100-120ml-t.

A napokban nem mértem, de 6 kg körül van már.

Nem kellene lassan elhagynunk az éjszakai evéseket?

Egyébként Milumil Pregomint használunk. Egy orvos ismerősöm azt mondta ennek kevesebb a tápértéke. De az én gyerekem jól gyarapszik tőle és mivel eddig ettől egy tápszertől nem fáj a hasa, váltani tuti nem fogunk. Mégis szöget ütött a gondolat a fejemben. Szerintetek?



2019. máj. 3. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvos ismerősöd téved. Mindegyik anyatej-helyettesítő tápszer (0-ás, 1-es) előírt módon azonos tápanyag értékkel kell rendellezzen. Nem kivétel a Pregomin se.

Egyébként 6-szor 160-at, időnként 180-at evett

2019. máj. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legkisebb fiam 3 honaposan sokszor evett keveset, 7x120 ml-t 3 honaposan, ebbol ketto volt az ejszakai etetes. Bukos, igy mindig joval kesobb emelhettem neki az adagot, mint ahogy a tapszeres dobozon rajta van es tobbszor eszik, de a napi adag kb ugyanannyi.

(Ha tobbet evett, akkor sugarban jott neki vissza.)

Pl 6 honapos elmult es epp most emeltem 180 ml-re az adagjat.

Ettol fuggetoenul hizott-hizik igen jo tempoban, 3 honaposan 6,5 kg volt, most mar 9 kg felett van.


Az ejszakai evest valamikor elhagyjak majd, de nem kell idore. Van amelyik baba 2 honaposan, a masik meg egy evesen. Nem tudni elore.

Mint irtam 6 honapos mult a fiam, az elmult 2-3 hetben jutottunk odaig, hogy mar csak egyszer ebred ehesen ejjel (kiveve, amikor ketszer, de az mar ritkabb).

A legidoaebb gyerekem 4 hetes koratol ataludta az ejszakat, a kozepsovel pedig borzaszto sokaig ejszakaztam.

Szoval nem tudni ezt...

2019. máj. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3 hós, reggel este 200 ml az adagja, plusz 3x 167 ml. 5x eszik, éjjel már 2 hós kora ota nem ébred.
2019. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!