Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Nektek mennyi tápszert/anyatejet evett/eszik a babátok 3 hónapos kor körül?

Lassan betölti a 3 hónapot a babám. Szerintem meg volt a növekedési ugrás is, mivel emelnem kellett az adagot. Most napközben 5x eszik általában 140-160ml között, és éjszaka 1x kb 100-120ml-t.

A napokban nem mértem, de 6 kg körül van már.

Nem kellene lassan elhagynunk az éjszakai evéseket?

Egyébként Milumil Pregomint használunk. Egy orvos ismerősöm azt mondta ennek kevesebb a tápértéke. De az én gyerekem jól gyarapszik tőle és mivel eddig ettől egy tápszertől nem fáj a hasa, váltani tuti nem fogunk. Mégis szöget ütött a gondolat a fejemben. Szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: csecsemő, etetés, tápszer, gyarapodás

máj. 3. 23:45  Privát üzenet  

A válaszok

Az orvos ismerősöd téved. Mindegyik anyatej-helyettesítő tápszer (0-ás, 1-es) előírt módon azonos tápanyag értékkel kell rendellezzen. Nem kivétel a Pregomin se.

Egyébként 6-szor 160-at, időnként 180-at evett

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 4. 04:35 Privát üzenet

A legkisebb fiam 3 honaposan sokszor evett keveset, 7x120 ml-t 3 honaposan, ebbol ketto volt az ejszakai etetes. Bukos, igy mindig joval kesobb emelhettem neki az adagot, mint ahogy a tapszeres dobozon rajta van es tobbszor eszik, de a napi adag kb ugyanannyi.

(Ha tobbet evett, akkor sugarban jott neki vissza.)

Pl 6 honapos elmult es epp most emeltem 180 ml-re az adagjat.

Ettol fuggetoenul hizott-hizik igen jo tempoban, 3 honaposan 6,5 kg volt, most mar 9 kg felett van.

Az ejszakai evest valamikor elhagyjak majd, de nem kell idore. Van amelyik baba 2 honaposan, a masik meg egy evesen. Nem tudni elore.

Mint irtam 6 honapos mult a fiam, az elmult 2-3 hetben jutottunk odaig, hogy mar csak egyszer ebred ehesen ejjel (kiveve, amikor ketszer, de az mar ritkabb).

A legidoaebb gyerekem 4 hetes koratol ataludta az ejszakat, a kozepsovel pedig borzaszto sokaig ejszakaztam.

Szoval nem tudni ezt...

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 4. 06:28 Privát üzenet
3 hós, reggel este 200 ml az adagja, plusz 3x 167 ml. 5x eszik, éjjel már 2 hós kora ota nem ébred.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont máj. 4. 09:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyatejjel és tápszerrel is táplált babátok milyen gyakran kakál egy héten? Milyen tápszert fogyaszt? Mennyi anyatejet kap még?
Nem terheli meg nagyon a baba gyomrát, ha kap anyatejet, tápszert és elkezdjük a hozzátáplálást?
Babám 7. napos és két napja nincs széklete. Fele fele arányban kapja az anyatejet és a BebaHaSensitive tápszert. Ez már székrekedési probléma? Mit tudok tenni?
Fájni fog a babám hasa hogy ha tápszert, anyatejet és pürét is kap egy nap?
Két hetes babának, aki anyatejet és tápszert is kap még, ilyen melegben kell pluszban víz?
Miért hányja ki a baba a tápszert, és az anyatejet nem?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!