Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha könnycsatorna elzáródásra...

Ha könnycsatorna elzáródásra gyanakszom, azonnal orvos vagy várhatok 5 napot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hetes, pár napja olyan a szeme mellett, az orra felőli részén, mintha mindig könnyes lenne. Mindig ott csillog neki a könny, mintha épp sírt volna, pedig nem. A szemhéja széle is néha piros neki, ennek mértéke változó, van amikor alig veszem észre, van amikor feltűnően piros a széle. A szem többi részével nincs gond, a fehérje szép tiszta.


Utánaolvastam és könnycsatorna elzáródásra gyanakszom. Jövő csütörtökön tehát 5 nap múlva megyünk gyerekorvoshoz 1 hós státuszra, elég akkor megmutatnom neki, vagy sürgősebben vigyem ezzel orvoshoz?


2019. máj. 4. 05:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a gyerekorvost és kérdezd meg. Szerinten nem sürgősségi eset. A youtube-on van egy videó, hogy hogyan kell maszírozni a könnycsatornát, ha meg akarjuk szüntetni az elzáródást. A kislányomnak is volt és ez a maszirozás segített. Érdemes kipróbálni. Ártani biztosan nem árt.
2019. máj. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyetrkorvoshoz vidd,

Addig kivülről befele forralt vizes steril / tiszta törlővel napont többször töröld ki neki.

Figyelve, hogy ha egyszer áthúztad azzal a résszel többször ne!


Elsőre szemcseppet kap úgyis.

Nagyon kellemetlen dolog az átmosás, előbb mással próbálkoznak.


A fenti módszert a kórházban kaptam instrukciónak, a lányomnak már ott váladékozott is.

Kaptam cseppet is, mert nem múlt

3 ,5 hós koráig szenvedtünk vele

( hosszabb alváskor,vagy nagyobb síráskor )


4 hós korban küldtek volna átmosásra, pedig nem "csak" piros és mintha könnnyes volna volt

2019. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat vagy kotohartyagyulladas vagy elzarodas. Minket mindenki az elsővel nyugtatott de elegem lett és bevittem a heim pálba. Átmosták és minden elmúlt.

Ugy nezett ki a szeme mintha most kelt volna fel. Csipas, sokszor nem is száradt csipavolt, és azt hitték genny..

A masszírozós technika nem jött be nálunk, semmit nem javult.


Viszont ha nathas arra a szemére még mindig kicsit jobban csipásodik.

Nálunk végül kiderült hogy alapból konnycsatorna szűkűlet is van.

2019. máj. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# as vagyok : nyugodtan várhat a statuszig. Ha piros is lenne akkor érdemes előbb megnézetni. Mivel nehéz megkulonboztetni a kettőt : ha felir cseppet és két nap után se javul akkor már biztos hogy elzarodas.
2019. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen idősen ilyen probléma, de azt mondta a dokink, hogy ilyen korban már nem záródik el a könnycsatorna. A fiamnak huzatot kapott a szemw, vagy megfújta a szél, amikor sétaltunk, kapott szemcseppet, amitől kb 2 nap alatt elmúlt. Közben persze törölgettem langyos vizes textilpelussal neki, ha nagyon könnyes volt.
2019. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!