Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem emeli a fejét?

RedVanillia kérdése:

Baj ha nem emeli a fejét?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kislányom 2 és fél hónapos. Hason tartja a fejet sokáig , mind kettő irányba fordítja a fejet , sőt már hasról hátra meg is szokott fordulni, ha kézben van tartja a fejet nem csuklik össze vissza neki. Nagyon szépen fejlodik a mozgása, súlya, minden szuper a vedono szerint. De felulteteskor hatra ejti a fejet. ( Ul a baba és kezenel fogva huzza maga fele a vedono) Engem ez zavar. Vedono szerint nincs baj majd 3honaposan lesz ez elvárás, meg addig van 2 het. De ez engem akkor is zavar nagyon.. Volt már valaki így? Ha esetleg 3 honaposan se tartja meg a fejet felultetesnel akkor hogyan tovább? mi lehet a baj? Le tapadt izomzat?

2019. máj. 5. 10:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az írás a megfogalmazás és minden zavar az általam feltett kérdésben, de ettől most tekintsetek el légyszives, kicsit feszülten gyorsan írtam.
2019. máj. 5. 10:58
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ott kezdődik a gond, hogy ilyen pici babát még nem ültetünk. Teljesen normális, hogy hátrabillen feje. 3-4 hónaposan fogja tartani, ne aggódj.
2019. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem ültettem a babámat egyszer sem. A védőnőm volt ma nálam és ő huza fel ülésbe, fekvésből a karjainál fogva, amiközben hátra lógott a kicsi feje. Aztán pedig közölte hogy a 3 hónapos státusz vizsgálaton már ezt tudnia kell majd, de ne aggódjak biztos minden rendben van mert szépen fejlődik....

szóval senki se ülteti ezt a babát...

2019. máj. 5. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Tudnia kell majd... A mai védőnők miért hiszik azt, hogy minden baba egy gép, és mindent hónapra pontosan tudnia kell? Igen, ismernünk kell a mozgásfejlődés állomásait ahhoz, hogy meg lehessen állapítani, hogy mi kóros és mi nem, de 6 hónap belefér. Ezzel csak az anyukákat stresszelik, akik betegesen figyelik, hogy "mit tud már a baba?".
2019. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugi. Ha minden más rendben van, már fordul is a kicsi, és hason fekve megemeli a fejét, akkor tényleg kár aggódni.

A védőnő megnézi, mit csinál ülésbe húzáskor, mert azon kívül, hogy még nem tartja meg a fejét, azért azt is látja, hogy "hogyan" nem tartja meg. Van-e már valami tendencia, hogy ez hamarosan kialakul, nem aszimmetrikus-e a tartás, stb.

Lehet, hogy a babák nem gépek, és nem kell mindent napra pontosan elsajátítaniuk, ezt nem is várja senki. De ha minden védőnő lelkiismeretesen végigcsinálná ezeket a teszteket, és a problémás gyerekeket elirányítaná a megfelelelő szakemberekhez (a szülők pedig el is vinnék őket), akkor nem kerülnének elő 2-3 éves korban hatalmas lemaradásokkal küzdő, esetleg központi idegrendszeri sérült kicsik, akiknél fontos fejlesztési lehetőséget szalasztottunk el.

2019. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a védőnő problémát, súlyosabb elmaradást észlel a mozgásfejlődésben, akkor neurológushoz vagy a Pedagógiai Szakszolgálatoknál működő korai fejlesztő szakemberekhez küldheti a gyerekeket. Budapesten legalábbis így van.
2019. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem több dolog is aggasztó. Pl. Ennyi idősen még nagyon nem kéne fordulnia, leghamarabb 4 hónaposan kezdik, és hátról hasra szoktak általában először. Az, hogy kézben szépen tartja a fejét, oké, de ha azzal együtt nézem, hogy fordul is, akkor már inkább gondolnék egy háti, vagy nyaki, vállövi izom feszességre. Ha elfogadsz egyjo tanácsot, és van rá lehetőséged, vidd el egy dévényeshez, aki felméri, és elmondja, hogy van probléma, vagy nincs. Ha feszes is, ilyen pici korban gyorsan, és jó eredményeket lehet elérni. Ha nincs gond, akkor pedig azt is meg fogja mondani, és nem kell aggódnod miatta.
2019. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugi van! Ez nem lóverseny. Majd tartja ha már tudja. Ne támassz felé már most elvárásokat.
2019. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én is inkább feszesnek gondolnám és nem ügyesnek. Az enyém is "fordult", de az nem igazi fordulás volt, hanem csak a feszesség miatt volt. Most hogy már 5 hónapos most látom hogy néz ki egy igazi el illetve átfordulás. De még most sem tökéletes a technikája viszont most már tudatosan csinálja, de mivel a feszesség még részben megvan ezért nem jó a technika. Én is azt mondom vidd el dévényeshez, legfeljebb kiderül hogy minden oké.
2019. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám nem tartotta a fejét a 3 hónapps státuszon, annyit mondott a védőnő, hogy hasaljon minél többször és egyre több ideig. 4 hónaposan már gyönyörűen tartotta a buksiját :)
2019. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!