Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 percet kint volt a 9 hónapos...

5 percet kint volt a 9 hónapos lányom sapka nélkül a teraszon. Nem fújt be a szél, viszont elég hideg van. Ilyenkor megfázhatott a füle?

Figyelt kérdés
Nagyon sírt, nem tudott elaludni és elfelejtettem ráadni, most nagyon félek, hogy beteg lesz. :(
2019. máj. 5. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Ès ha beteg lesz akkor mi van?

Te eret vágsz magadon????


Történt valami apróság aminek egy apróság lehet a következménye. LEHET nem biztos. Ha be is következik akkor sem történik nagy baj.


DE te már most pánikolsz, a gyerek csak azt látja, hogy az anyja minden apróságon pánikol, ideges lesz töle. Bizonyára ez sokkal jobb a gyereknek.


Amúgy egy egy fül fájás vagy felsö léguti betegség ezer dolgtól alakulhat ki. Elöször is kellenek a megfelelö korokozók, és abból kellenek megfelelö számban élök. Aztán kell még, hogy az immunrendszer képes-e ezek ellene megfelelöen védekezni(pl ha találkozok ezekkel a kórokozokkal akkor sokkal egyszerübben védekezik ellenük). Ès a hideg-meleg váltakozás miatt a sejtekben jobban tud szaporodni a korokozók, de ez csak végül is egy aprócska plussz egy betegség kialakulásához.


INkább ne pánikolja egy ilyen buta sapka ügyön.

2019. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még nem volt beteg, azért is félek nagyon. Nehogy miattam legyen először.
2019. máj. 5. 13:19
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Ahhoz korokozok kellenek nem hideg!😳
2019. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Még soha nem volt beteg?? És az szerinted jó neki? Az orvos is azt mondja h 1 éves koráig 3 x meg kell legyen fázva ahoz hogy legyen immunrendszere! Ha inkubátorban akarod tartani hat hajrá, de ne csodálkozz ha az óvoda kezdéstől minden héten visz majd haza valami betegséget...gyermek az igaz meg pici de nem kell ennyire túlkomplikálni a dolgokat. Ha nem akarod sapka nélkül ki vinni adj rá egyet .
2019. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 1éves koráig 5x volt sajnos beteg. Most 20hónapos és már 1éve nincs egy kisebb orrfolyásnal nagyobb baja. Valóban nem baj, ha elkap ezt azt, mert valóban erősíti az immunrendszert. Nem kell pánikolni ennyire... Ne idegesítsd magad olyannal, ami meg sem történt. Szegény gyerek.
2019. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, nálatok milyen idő van, nálunk tuti nem lehet kint egy percet sem sapi nélkül ma, 3 fok van, viharos szél és ömlik az eső reggel óta...
2019. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nálunk is viharos szél és eső van. Nem tartom inkubátorban, szopik és évek óta nem voltam beteg én sem...
2019. máj. 5. 14:20
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem cukorból van, az esőtől nem olvad el és egy kis légmozgás sem árt neki. Nyugi!
2019. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha hideg lett volna, akkor sem lett volna baja.

Angliában lakom , az újszülötteken sincs sapka ( az enyém sem volt soha , télen sem )meg sem betegek soha...

Pont, hogy ezzel erősíted az immunrendszerét , ez ilyen magyar divat hogy májusban is sapkát adni a gyerekre. 🙄

2019. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk a kis légmozgásnál több, hogy eltörte az esernyőmet a szél... És nem, nyilván nem fog belehalni a gyerek, de épeszű ember ilyenkor azért felöltözteti, kivéve az itteni anyukat.
2019. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!