Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyás a fiam? Én rontottam el?

Anyás a fiam? Én rontottam el?

Figyelt kérdés

5 hónapos a fiam, az elmúlt pár hétben senkinél sem marad el (nagyszülő, tesóm), egyből sírni kezd, már ha csak ránéznek is. Nekem nincs terhemre, de olyanokat mondanak, hogy túl érzékeny, meg milyen anyás meg elkenyeztetem ha mindig fogom, másnál így nem lesz el soha, stb.

Érdekes, hogy otthon meg tök jól elvagyunk, mosolyog, nevet, játszik. Egyedül is hagyhatom. Ez életkori sajátosság, vagy egyszerűen ilyen a fiam?


2019. máj. 5. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a legnagyobb szüksége rád van.Semmi abnormális nincs abba, hogy egy 5 hónapos idegen helyen, ritkábban látott emberek között ahhoz ,,ragaszkodik" akit napi szinten lát.
2019. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyre élesebb a látása, és felismeri, hogy ki családtag, ki idegen.

Nincs elrontva, csak okosodik. 😊

Szerintem egy gyerek sincs elrontva, aki szereti az anyját és ragaszkodik hozzá. Se most, se később. Nem is értem, hogy ezzel mi a baj.

Lesz majd fordítva is, mikor veled nyűgös, unatkozik, az új arcokkal meg egyből haverkodik és vigyorog.

2019. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jol csinalsz mindent, ahogy a peldad is mutatja.

Akkor lenne baj, ha szomszednenis lenne a babad!

Egy fel eves gyereket szerintem meg szandekosan se lehet elkenyeztetni, rossz szokast ki lehet naluk alakitani talan mar, de az teljesen mas...

2019. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj az ostoba rokonokkal. Jól csinálod, semmit nem rontottál el.
2019. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam detto ilyen a mai napig, pedig lassan már 2 éves. Szerintem teljesen normális, de engem is csesztettek ezzel. Akit naponta, kétnaponta látott a kezdetektől azzal tök jól elvolt és elvan, ragaszkodik hozzá, átkéredzkedik. Kedvenc beszólása anyósnak volt a 6 hónapos babánkra egy ilyen szituban, amikor az arcába mászott, a kisfiam meg elkezdett sírni: "Milyen férfi lesz így belőled?" Na arra nyomtam egy mosolygós, de azért finoman helyre tevős beszólást. Meg ki akarták kapdosni a kezemből azt csodálkoztak, hogy üvölt. A babák útálják, ha számukra idegenek zaklatják őket, de pl. barátnőmet, aki fél a gyerekektől imádja az első pillanattól, de ő még hozzáérni is félt :D Ne izgulj ezen szerintem, majd idővel elfogadják. Vannak érzékenyebb babák, ők ilyenek. Húgom babája meg mindenkivel vigyorgós, mindenki érdekli, kúszik utánuk, stb...nekem meg az a fura.
2019. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hos, ő meg mindenkivel el van. Nekem ez a fura. Nem anyás egyaltalan. Nem igy képzeltem a dolgot, de hát ezt dobta a gép:)
2019. máj. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi a szitu? Nálunk is pont ugyanez a helyzet 😁
2021. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!