Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a Védőnői szolgálattal? Máshoz se jàr ki? Vagy ez így normális?

Figyelt kérdés

Február 6-án született a gyermekem. Még eleinte járt is ki valamennyit, de március 25 óta nem volt nálunk. Csak az oltáson találkoztunk. Nem jelezte akkor sem hogy bármikor is kijönne. Pedig a lapon amit adott az áll, hog havi látogatások vannak a 6.héttől.

Nem ezért kapják a fizetésüket?

Tudom, hogy sokak nem tartanak rá igényt, de én első babánál azért nem bánnám ha jönne. Gáz, ha szólok neki érte?



2019. máj. 6. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj neki ha neked ez fontos.
2019. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg 6 hétig hetente, talán 2 hós kortól 2 havonta van látogatás.

Mi havonta talalkozunk, mielőtt mennénk az orvoshoz, mert ő csinálja a doki helyett a statuszt.

Ez nem lemondható, vagy igényelhető, hanem kötelező. Ha márc 25én jart nálatok, akk szerintem május végén megy.

De én amugy felhivnam a helyedben.

Amugy meg nem csak a kijáráa miatt kapják a fizetésüket, hanem mellette millió egy dolguk van. Tudod mekkora egy védőnő körzete? Hívd fel és kérdezz rá. Nem fogja leharapni a fejed.

2019. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Mindkét babámnál csak 1x jött, mikor pár napja voltunk otthon. Ha valamit akarok elmegyek hozzá
2019. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Köteles kimenni kérés nélkül is, amíg a gyerek nem jár közösségbe. 6 hetes korig hetente, 1 éves korig havonta, 2 éves korig 2 havonta, stb. Ez a minimum, ha gond van, akkor többször.
2019. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Az én védőnőm jött mikor hazajöttünk a kórhazból, 6 hetes koráig hetente, majd havonta 1x. 1 alkalom maradt ki, mert pont sétáltunk az utcán, mikor jönni akart hozzánk, lent beszélgettünk.

A fiam védőnője 1x volt, mikor hazajöttünk a kórházból (másik védőnő, azóta nyugdíjas).

Nekem mindkét variáció megfelelt, ha jön jön, ha nem nem.

2019. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első 4 hétbe hetente jött.Aztán fél éves koráig 1 alkalommal.Azóta nem jött ki, de meg lehet keresni a rendelőbe heti kétszer, illetve megadta a privát számát is annyit kért emberi időbe legyen hívva, ha szükséges.Én nem panaszkodom a miénkre.Lelkes,lelkiismeretes és ha nem így akkor úgy, de el lehet érni ,rengeteget segített.
2019. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha igényled, hogy menjen, szólj neki, biztos nem lesz belőle baj. Vagy ha problémád adódik és tudod a számát hívd fel és kérdezd telefonon, esetlet írd össze a kérdéseid és beszéljétek meg telefonon. Amúgy ha olyan védőnőd van mint nekem, akkor nem sokra mész majd vele. Hozzám jön hetente, most már kéthetente (9 hetes baba), de mindig csak annyi, hogy megkérdezi hogy vagyunk, elmondja milyen szépen fejlődik a baba, és minden alkalommal sikerül úgy jönnie hogy vagy éppen akkor kezdenék szoptatni így kb félpucéron nyitok ajtót, vagy tűkön ülök mert dolgom lenne és el kellene rohannom valahová, de őt várom helyette, hogy odaérjen hozzánk és lefolytassuk ezt a fél-egy óra időtartamú tök felesleges beszélgetést.
2019. máj. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első 6hetben hetente jött, utána nekünk kellett menni havonta.
2019. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En védőnő vagyok igaz most gyeden vagyok, de 1 évig havi 1x kell kimenni. Az első 6 heten hetente. Én szoktam menni havonta, sőt ha úgy latom, hogy szívesen fogadnak, vagy épp több tanácsra van szükség akkor gyakrabban is.
2019. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hetes koráig jött, utána csak stáuszokon találkoztunk. 1 éve elköltöztünk, a mostani védőnő egyszer sem volt nálunk, heteken belül születik a kistesó, de így sem volt még nálunk. Én annyira nem bánom, nekem megfelel. Ha téged zavar, hogy nem megy, hívd fel hogy segítségre lenne szükséged, menjen el hozzátok legyen szíves
2019. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!