Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38,4 fokos lázzal felébresszem...

38,4 fokos lázzal felébresszem mérni neki a lázát, vagy felesleges? 3,5 hónapos, kúpot kapott meg nurofent is.

Figyelt kérdés
Az orvos nem tudja mitől lehet, reggel megyünk vérvételre.
2019. máj. 6. 20:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk az a tapasztalat, hogy, magától is felébred ha felmegy a láza, de ilyen pici babánál nem tudom ugyanígy van-e. Kétféle lázcsillapítót kap? Én eddig sosem mertem kétfélét adni egyszerre.
2019. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
Off. Pisit néztek neki? Nálunk pont ennyi idősen volt húgyúti fertőzése, aminek csak láz volt a tünete.
2019. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen, nézték, de semmit nem találtak. Felébredt valóban, felsírt... :( 37, 8 volt neki fürdés előtt, de annyira sírt, hogy adtam neki nurofent. Elaludt 10percre, aztán fürdettem, utána néztem, már 38, 4. Hát gondoltam ha a nurofen ennyit sem ér, hogy ne menjen feljebb, akkor adok kúpot neki.
2019. máj. 6. 20:33
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Hahóóó! Eszetlenül ne told a lázcsillapítót, mert tönkreteszed a máját! Betartottad az előírt időt? Az orvosod nem tájékoztatott arról, hogy nem kell mindenáron lázat csillapítani, mert elhúzódik a betegség? Olvass utána, mi a legújabb nemzetközi ajánlás! Egy 3 hónapost nem tömünk ibuprofennel meg paracetamollal!
2019. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Különböző hatóanyagú gyógyszer között minimum 4 órát kell várni, azonosnál minimum 6-ot, mire jöhet a következő. (ha jól értem, te nagyon hamar adtad egymás után őket)

Ha nem vagy biztos a megfelelő lázcsillapításban, kérdezd meg az ügyeletet, vagy nekünk a zárón is volt egy szuper tájékoztató, amikor megszületett.

Jobbulást

2019. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
A lázcsillapítók hatásmechanizmusa úgy működik sajnos, hogy előbb felviszik a hőt és utána viszik lejjebb. Picit legyél türelmesebb.
2019. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az ügyeleten mondták tegnap, hogy mindkettőt használhatom... 3 napja lázas
2019. máj. 6. 20:59
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen, 3nap után elég türelmetlen vagyok, hogy mi baja lehet, egész nap sír. És azt hittem a nurofentől megnyugszik, de nem. Most is sír.
2019. máj. 6. 21:04
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, használhatod, de az időt akkor is be kell tartani.
2019. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

Azonnal nem viszi le egyik se.Kell nekik 30 perc, kúpnak több is.Legalábbis lányomnál mindig eltartott jódarabig míg hatott.

Nem okoskodásból meg gondolom kérdezték a kórházba is, de ha popsiba méred neki levonod a 0.5 fokot?

Oltást kapott mostanában?

2019. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!